Spoření

Penzijní fondy transformované a účastnické

26.6.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Spoření v penzijních fondech označované jako třetí pilíř důchodové reformy je poměrně rozšířené – na důchod si takto spoří aktivně 5 milionů lidí, přičemž jednomu milionu klientů přispívá zaměstnavatel průměrně 700 Kč měsíčně. Jaký je rozdíl mezi transformovaným a účastnickým penzijním fondem? A vyplatí se vůbec na důchod ve fondech spořit?

Penzijní fondy – výnosy 2013

31.5.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Penzijní fondy během minulých měsíců postupně ohlašovaly výsledky za rok 2013. Redakce Banky.cz Vám nyní přináší kompletní přehled připsaných výnosů klientům za všech 8 transformovaných penzijních fondů. 

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky

29.5.2014, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Na co si dávat pozor? 

Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? 

Další pokles úroků u spořicích produktů

26.2.2014, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? 

Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem?

Kam uložit peníze před koncem roku?

26.12.2013, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Dnes se blíže podíváme na stavební spoření a doplňkové penzijní spoření a „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či snížení daňového základu.

Jak se vyznat v úrocích a bankovních poplatcích

11.10.2013, Spoření, Autor: Jan Starčevič

Jak se bezpečně orientovat v bankovních sazebnících? Redakce Banky.cz Vám přináší kompletní přehled klíčových bankovních pojmů.

Velké porovnání spoření - září 2013

6.10.2013, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Hledáte běžný účet bez poplatků, levný platební styk se zahraničím, spořicí účet s nejvyšším úrokem, dobrý termínovaný vklad či stavební spoření?

spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření, vkladní knížka, penzijní připojištění a jiné formy spoření, kam uložit naspořené peníze?