Dobrý deň, s partnerom kupujeme byt v hodnote 10 mil. českých korún. Prvých 10% sme splatili z našich vlastných príjmov. Byt bude hotovy na budúci rok, kedy z našich vlastných zdrojov budeme mat k dispozícii 6 000 000 korún a na zvyšok, teda 3 milióny by si partner chcel vziať na budúci rok hypotéku. Má 30 rokov, čistý príjem 40 000 ale je cudzinec (Rumunsko), s dlhodobým prechodným pobytom v CR. Má pracovný kontrakt na dobu neurčitú a žije tu už 3 roky. Ja som Slovenka. V case keď bude žiadať hypotéku tak budeme už manželia ale ja budem už na materskej dovolenke. Doteraz som mala čistý príjem 43000 za posledné 2 roky. Môžte nám prosim poradiť či sa mame obávať že by partner nedostal hypotéku na 3 milióny na 25 rokov za sucastnych podmienok. Ďakujem
Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!
Dobrý den,
získat hypotéku ve výši 3 mil. Kč při LTV 30% by pro cizince z EU neměl být žádný problém. Příjem 40 000 Kč je dostatečný. Doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince.
Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste
loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební
spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly
vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z
analýzy serveru stavebky.cz.
Před několika lety patřilo investiční (a
předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky
kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale
objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a
sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí
známe způsob, jak se tomu vyhnout.
Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?
Dobrý den, mám hypoteční úvěr od Hypoteční banky a v návaznosti na situaci se snižujícími se úroky uvažuji o refinancování mimo fixační období. Je možné obrátit se na specialistu, který by pomohl provést refinancováním, vč. komunikace se stávající bankou? Narážím na doporučení ČNB z 2019 ohledně druhů účtovaných nákladů bank na předčasné splácení úvěrů (mimo fixaci) a následné dění ve smyslu, kdy si některé banky začaly zákon vykládat po svém a údajně klientům účtují i jiné než administrativní náklady. Je účtování jiných než administrativních nákladů od banky v této souvislosti přímo protizákonné nebo banky našly skutečně nějaké skulinky, o co by nárokování finančních nákladů opřely?
Dobrý den, kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří Vám zajistí refinancování hypotéky včetně odborného posouzení stávající situace (zdali banky účtují poplatek za předčasné splacení úvěru v souladu se Zákonem o spotřebitelském úvěru, atd.).
Pokračování dotazu č. 12543: Dobrý den, a pokud zisk není? Musím to uvádět do daňového přiznání? Jak se to vykazuje? Děkuji za blíží info.
Dobrý den, předmětem daně z příjmu je zisk. Pokud jste při prodeji akcií zisku nedosáhl, nemáte zdanitelný příjem a tuto aktivitu do daňového přiznání neuvádíte.
Pokračování dotazu č. 12541: Děkuji za odpověď na dotaz. Zatím jsem od PČR neobdržel finální stanovisko, ale šlo o to, že pachatel uvedl chybné telefonní číslo u banky a nesprávný email, a navíc podpis na OP nekorespondoval s podpisem pachatele, čehož byly banky také svědky. Nevím, jestli se to dá považovat za prokázaný trestný čin. Ale pachatel se přiznal, PČR mě jako jednoho z poškozených také vyslýchala, a prý moje výpověď byla pravdivá. Banky již mají k dispozici úřední záznamy z výslechu PČR, kdo je pachatelem. Jak byste mi doporučili situaci řešit? Děkuji
Dobrý den, výslechy, přiznání, záznamy, atd. značí, že Policie ČR doposud případ neuzavřela. Banka bude pravděpodobně čekat na uzavření případu.