Jaké jsou šance na získání hypotéky pro partnera s cizí národností a výpůjčním požadavkem 3 miliony korun?

Sjednejte si hypotéku online
28.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý deň, s partnerom kupujeme byt v hodnote 10 mil. českých korún. Prvých 10% sme splatili z našich vlastných príjmov. Byt bude hotovy na budúci rok, kedy z našich vlastných zdrojov budeme mat k dispozícii 6 000 000 korún a na zvyšok, teda 3 milióny by si partner chcel vziať na budúci rok hypotéku. Má 30 rokov, čistý príjem 40 000 ale je cudzinec (Rumunsko), s dlhodobým prechodným pobytom v CR. Má pracovný kontrakt na dobu neurčitú a žije tu už 3 roky. Ja som Slovenka. V case keď bude žiadať hypotéku tak budeme už manželia ale ja budem už na materskej dovolenke. Doteraz som mala čistý príjem 43000 za posledné 2 roky. Môžte nám prosim poradiť či sa mame obávať že by partner nedostal hypotéku na 3 milióny na 25 rokov za sucastnych podmienok. Ďakujem

Dobrý den,

získat hypotéku ve výši 3 mil. Kč při LTV 30% by pro cizince z EU neměl být žádný problém. Příjem 40 000 Kč je dostatečný. Doporučuji náš článek Hypotéka pro cizince.