Realitní slovník

Definice Činžovní dům

Je dům s více byty, často také označován jako nájemní dům. Uživatelé tohoto domu jsou tzv nájemníci, kteří jsou povinni platit majiteli domu nájem nebo-li činži.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

F

#15428, Zesplatněný úvěr a hypotéka, Hypoteční poradna, 26.9.2021

Dobrý den, v minulosti jsem měl 2 zesplatněné úvěry, které jsem celé doplatil a v lednu to budou 4 roky od poslední splátky. Chtěl bych si zažádat o hypotéku cca 5 mil. Kč na činžovní dům, své prostředky mám (500 000 Kč). Mám účet u Air Bank a Equa bank, kde mi před 2 lety obě banky půjčily (Air Bank jedna půjčka 20 tisíc, druhá půjčka 80 tisíc a Equa bank 20 tisíc). Vše bylo řádně placeno a mám zase dobré záznamy v bankovním registru (v bankovnictví mi nabízí Air Bank další půjčku). Průměr mé mzdy je kolem 55 tisíc a mám smlouvu na dobu neurčitou, kde pracuji už cca 4 roky. Myslíte, že by mi nějaká banka půjčila vzhledem k těm zápisům v registru z minulosti? Bohužel jsem byl mladý a hloupý. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky obvykle přihlížejí k záznamům v registrech mladším 5 let. Pod 3 roky je to téměř vždy bez šance, 4 roky jsou na hraně, kdy by mohl bonitní klient s nadprůměrným příjmem uspět. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.