Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Byt

Byt


Definice Byt

Jedná se o místnost, nebo komplex místností, které splňují požadavky na trvalé bydlení dle rozhodnutí stavebního úřadu. Většinou se jedná o několik propojených místností, které jsou od společných prostor domu odděleny vstupními dveřmi. Byty rozdělujeme na byty v osobním vlastnictví a na byty družstevní.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Byt

ŠH

#9013, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 19.2.2020

Které finanční produkty nepodléhají dědictví?

Dobrý den,

standardně je všechen majetek (všechny finanční produkty) předmětem dědického řízení. Výjimkou může být např. doplňkové penzijní spoření, pakliže majitel produktu za života stanovil osobu, která v případě jeho úmrtí dostane vyplacen zůstatek na spoření.

LKG

#9008, Stará vkladní knížka, Banka, 19.2.2020

Dobry den, odesla jsem 1969 do Nemecka, kde dodnes ziji, V ramci likvidace starych dokumentu jsem nalezla vkladni knizku Ceske statni sporitelny, kterou vystavila za sveho zivota a meho pobytu mimo CR napsanou na me jmeno. Po poslednim vybrani 4.8.1982 je na ni zustatek 2 260 Kcs. Cislo knizky 420496. Plati jeste tato knizka? A kdyz ano, jakou predstavuje dnesni hodnotu? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

takto stará vkladní knížka bohužel již dnes neplatí, neboť vklad je veden v neexistující měně (Kčš přestala existovat k 1/1/1993).

VP

#9003, Nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence, 18.2.2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně insolvence. Naše pečovatelka bere 16 000 Kč hrubého. Do toho má 4 nezaopatřené děti. Naše účetní ji však strhává poměrně velkou částku. Chci se tedy zeptat, kolik ji má opravdu chodit v čistém a jak se tato částka vypočítává. Děkuji.

Dobrý den,

výše nezabavitelného minima se počítá z čisté mzdy a počtu vyživovaných osob. Z hrubého příjmu 16 000 Kč bude čistý příjem při 4 dětech pravděpodobně 14 400 Kč, z čeho by dlužníkovi mělo zůstávat 13 611 Kč. V takovém případě by ale insolvence měla být ukončena, neboť s takto malou srážkou (800 Kč) by dlužník neplnil podmínky oddlužení (podmínkou je splácet min. 2 200 Kč měsíčně nebo uhradit min. 30% dluhů).

AV

#9002, Uvažuji o insolvenci, Exekuce a insolvence, 18.2.2020

Dobrý den, jsem OSVČ a uvažuji o oddlužení, dluhy nejsou z podnikání. Proto se chci zeptat, zda má insolvenční správce během insolvence právo zabavit (prodat) osobní automobil, který potřebuji k podnikání. A jak postupovat, když jsem třetí rok rozvedený a při rozvodu při majetkovém vyrovnání jsem na sebe převzal splácení vyššího dluhu (spotřebitelský úvěr na rekonstrukci 700 000 Kč), byť je stále psaný na bývalou manželku a na mě je psána hypotéka (cca 490 000 Kč) a tu zase splácí bývalá manželka. Děkuji 

Dobrý den,

insolvenci lze řešit splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku. Zpeněžit Vám mohou všem mimo předmětů osobní potřeby (např. invalidovi neprodají vozík). U předmětů nutných k podnikání záleží na návrhu insolvenčního správce. Někdy je výhodnější tyto výrobní nástroje dlužníkovi ponechat, aby mohl dlužník generovat příjmy. Jako své závazky uveďte všechny úvěry, ve kterých jste účastníkem úvěrové smlouvy (nehledě na to, co reálně splácíte).

RP

#8998, Proč mi nechtějí půjčit?, Půjčka, 18.2.2020

Dobry den, chem se zpytat, proc mne nikdo nechce pujcit, jsem z Bulharska (EU), mam trvaly pobyt v CZ, obcanku a pas, vyplata mi chodi do UniCredit, mam dobu neurcitou, jsem zamestanec. Mam zajem, jestli je mozno nejaka banka mi nabidne pujcka 300 000 Kc.

Dobrý den,

bohužel netušíme, proč Vám banky nechtějí půjčit. Pro získání půjčky je třeba mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít dostatečný příjem a nemít negativní záznamy v registrech dlužníků. 

Články o Byt

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice

…vdobě, kdy rostou a blíží se k vrcholu, logicky nemůžete příliš vydělat. Naopakroste riziko, že zájem ochladne a jejich hodnota prudce klesne. A vy zbytečněproděláte. Zároveň platí, že čím větší je volatilita danéinvestice (tedy čím je investice náchylnější ke kolísání hodnoty), tím víc arychleji…

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl vestatistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelécentrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčilylidem na bydlení, klesla „…

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

12.2.2020, Pojištění

…zkumu využívá 52% lidí. Dokáže pokrýt škody způsobené zloději ipřírodními živly a ochrání tak prakticky veškerý movitý majetek, který domamáte. Od nábytku přes elektroniku až po sbírku známek. Trochu překvapivé je až čtvrté místo životního pojištění. Jedokonce méně oblíbené než úrazové pojištění.…

Ceny bytů v Česku vyrostly za 5 let o víc než třetinu. Brno překonalo ve zdražování Prahu i Paříž

Ceny bytů v Česku vyrostly za 5 let o víc než třetinu. Brno překonalo ve zdražování Prahu i Paříž

10.2.2020, Reality

O víc než 37%. Tak výrazně stouply zaposledních 5 let průměrné ceny bytů v České republice. Vyplývá to z aktuálníchdat evropského statistického úřadu Eurostat. V rychlosti zdražování nemovitostíČesko dokonce patří mezi špičku Evropské unie. Podle developerů a analytikůsice růst cen letos mírně zp…

Jaké peníze ukládat na spořicí účet? Dlouhodobé úspory rozhodně ne!

Jaké peníze ukládat na spořicí účet? Dlouhodobé úspory rozhodně ne!

7.2.2020, Spoření

Ideální místo, kam vložit peníze, aby sezhodnocovaly. Tak někteří lidé stále vnímají spořicí účet. Jenže to už dávnoneplatí. Dlouhodobé uložení peněz na spořicím účtu je naopak základní chybou.Podívejte se proto, jaké peníze na něj opravdu patří, pokud ho chcete využít conejlépe. Samozřejmě stále…Rychlé odkazy

Banky v ČR