Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Byt

Byt


Definice Byt

Jedná se o místnost, nebo komplex místností, které splňují požadavky na trvalé bydlení dle rozhodnutí stavebního úřadu. Většinou se jedná o několik propojených místností, které jsou od společných prostor domu odděleny vstupními dveřmi. Byty rozdělujeme na byty v osobním vlastnictví a na byty družstevní.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Byt

J

#9538, Insolvence a koronavirus, Exekuce a insolvence, 1.4.2020

Mám fixni splátku insolvence, žadali jsme soud a vyhověl a dal splátku 15 000 Kč. Měsičně si stahuje správce. Pokud vyjde méně, buď mu musíme poslat doplatek nebo pokud to je víc, tak si to stáhnou další měsic. Proto mě zajímá, co s tím. Pokud by to třeba 1-2 měsice než skončí karanténa nedostali celé, co by se mi mohlo stát? Děkuji

Dobrý den,

záleží na podmínkách vašeho osobního bankrotu (povinnost splatit min. 30% dluhů nebo měsíčně splácet min. 2 200 Kč). Pokud byste měl řízení dle nových podmínek s min. měsíční splátkou 2 200 Kč a tuto povinnost neplnil, pak by mohla být insolvence ukončena. Ale rozumný správce bude brát na krizi koronaviru ohled.

PK

#9537, Koronavirus a odklad splátek, Půjčka, 1.4.2020

Pokračování dotazu č. 9530: Děkuji za odpověď, tudíž se to týká i mikropůjček. Kdy odhadujete, že by tohle mohlo platit?

Dobrý den,

zatím se jedná pouze o vládní návrh, který musí schválit Poslanecká sněmovna a Senát. Budou-li všichni souhlasit, uvedení v platnost by mohlo být v řádu týdnů. Doporučuji vyčkat na finální verzi opatření.

J

#9532, Koronavirus a odklad insolvence, Exekuce a insolvence, 1.4.2020

Dobrý den, jak dlouho může být výpadek placení insolvence, aniž bych měla problémy? Jsem na pracovním úřadu a musím být doma se sedmiletým synem. Není nyní cesty ven. Děkuji.

Dobrý den,

insolvenci ani splátky odložit nelze. S poklesem příjmu (registrace na Úřadu práce) klesnou automaticky i srážky. Celkově však musíte splnit podmínky osobního bankrotu (splatit během 5 let min. 30% nebo splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

#9529, Zrušení účtu, Běžný účet, 1.4.2020

Dobrý den, mám účet v Expobank. Doplatili jsme hypotéku a rozhodli jsme se účet ukončit. Oznámila jsem to bankéři. Expobank mi zmrazila účet i kartu a poslala požadavek na vrácení karty do dvou dnů. To jsem učinila. Poslala jsem jim informaci, kam chci, aby mi poslali zůstatek účtu. Po měsíci mi volala pracovnice banky se sdělením, že převod neprovedou, protože podpis na dopisu nesouhlasí s podpisovým vzorem. Zároveň mi sdělila, že mám možnost znovu požádat přes internetové bankovnictví, což jsem učinila. Stejně mi údajně zůstatek z účtu vrátí až za 2 měsíce. Je toto legální? Zadržují mi mé prostředky. Jak se mohu bránit?

Dobrý den,

výpovědní lhůta pro běžné účty bývá obvykle 30 dnů (aby stihly doběhnout všechny doposud nezaúčtované karetní transakce). Před žádostí o zrušení účtu bývá rozumné peníze převést na nový účet a na starém rušeném účtu ponechat pouze minimum na případné poplatky. Pokud se Vám na žádosti neshodoval podpis s podpisovým vzorem, banka převod uskutečnit nemohla. Nicméně další lhůta 2 měsíce se mi zdá zbytečně dlouhá. V případě nespokojenosti můžete svůj spor řešit před Finančního arbitra či podat podnět ČNB.

M

#9527, Insolvence, Exekuce a insolvence, 1.4.2020

Pokračování dotazu č. 9502: Ješte prosím jedna otázka. Nejak nevím jak by to probíhalo. Kdyz budu mít 60% z platu, tak budu brát cca 12 000 Kč. A ted ten problém a otázka. Mám nárok na nezabavitelne minimum, jenze alimenty jsou take dulezite. Alimenty 7 000 Kc a jak by to bylo, kolik by zbylo na alimenty? A na insolvenci 7 500 Kc (i s dar. smlouvou) by nezbyla ani koruna. To je asi velký problém. Jak jsem psal, s rodinou bych to musel dat nejak dohromady, ale musím asi vedet, kolik to bude presne at neposílam zbytecne moc penez. Dekuji za odpoved. A jeste prosím díval sem se na stránky abych zjistil kolik mám zaplacených % a mám tam poslední zprávu od správce před rokem o plnení. Takze nevím jak na tom jsem.

Dobrý den,

z 12 000 Kč není reálné hradit alimenty ve výši 7 000 Kč a ještě insolvenci min. 2 200 Kč (nebo tak, abyste splatil min. 30% dluhů). Při snížení příjmů můžete soud požádat o snížení alimentů. Netuším, jak máte stanoveny podmínky pro úspěšné oddlužení, tedy Vám nemohu spočítat, kolik byste měl mít příjem na splnění všech podmínek. Všechny info (včetně toho jak na tom jste) Vám podá váš insolvenční správce, který je vaším průvodcem insolvencí (měsíčně ho za to honorujete částkou min. 1 100 Kč ze svých srážek).

Články o Byt

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

1.4.2020, Půjčka

Zavřené podniky, práce z domu nebo dokoncepropouštění. To jsou některé dopady pandemie koronavirové nemoci COVID-19.Spousta lidí tak musí počítat se zkrácením příjmů a někteří zaměstnanci ipodnikatelé o ně přišli úplně. Banky jim proto nabízí odklad splátek ispeciální koronavirové půjčky. S třímě…

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

30.3.2020, Hypotéka

…u s dalším zdražováním nemovitostí to podstatně zhoršilodostupnost nových hypoték. S dražším bydlením počítejte i letosExperti upozorňují, že domy a byty budou zdražovat takéletos. A možná dost výrazně. Zatímco ještě na přelomu roku analytici odhadovali letošnírůst cen na zhruba 5%, aktuální situ…

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

29.3.2020, Komerční sdělení

V době, kdy kvůli koronaviru řada lidí přišlao zdroj příjmů z prodeje v kamenných prodejnách, je potřeba najít fungujícíalternativní cesty.  Přesunutí některých služeb a prodejů produktůdo online prostředí však také není bezplatné. Řešením a úlevou pro všechnyzasažené má být bezplatný tarif plate…

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

27.3.2020, Běžný účet

…an a hnutí, pro které jetransparentní účet povinností, si toto konto často zakládají například: neziskové organizace dobročinné spolky města a kraje bytová družstva či společenstvívlastníků jednotek (SVJ) nebo náboženské organizace Transparentní účet si ale může zřídit ikdokoliv jiný. Platí pro n…

Opatření České národní banky loni srazila objem hypoték o 36 miliard korun

Opatření České národní banky loni srazila objem hypoték o 36 miliard korun

25.3.2020, Hypotéka

…adhypoteční kalkulačka, do které zadáte požadované parametry a za okamžik získátepřehled těch nejvýhodnějších hypoték. A nemusíte se bát, že půjčku zbytečněpřeplatíte. Banky začínají zdražovatOtázkou zůstává, jak se bude úroková sazbavyvíjet letos. Ještě koncem loňského roku byl totiž průměrný úr…Rychlé odkazy

Banky v ČR