Banky.cz Banky.cz Slovník osobních a rodinných financí Trvalý pobyt

Trvalý pobyt


Definice Trvalý pobyt

Trvalý pobyt představuje formu pobytu osoby na území daného státu. Zpravidla jej má občan tohoto státu, pokud nepožádal o jeho ukončení, na základě povolení jej pak může získat i cizinec. Hovoříme také o místě trvalého pobytu, které je úředně evidováno adresa této osoby. Na tuto adresu jsou doručovány úřední a soudní zásilky, pokud adresát nesdělí orgánu v konkrétním řízení jinou adresu pro doručování, nebo nemá datovou schránku, a tato zásilka je doručena i pokud si ji adresát fakticky nepřevezme. Dotazy v poradně k Trvalý pobyt

JK

#8053, Trvalý pobyt a insolvence, Exekuce a insolvence, 18.11.2019

Dobrý den, jsem půl roku v insolvenci. Trvalý pobyt mám hlášeny na úřadě. Nastěhovala jsem se k příteli a ten chce, abych si udělala TP u něj. Jenže má majetek. Nebude moje insolvence mít vliv na jeho majetek?Třeba, že by mu bylo sebráno auto, barák, nebo i jiné věci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

trvalý pobyt na insolvenci vliv nemá. Problém by byla případná svatba, kdy by manžel začal automaticky ručit i za část Vašich dluhů vzniklých před manželstvím.

#8049, Trvalý pobyt, Exekuce a insolvence, 16.11.2019

Dobry vecer, lze do insolvence bez trvaleho pobytu? Dekuji

Dobrý den,

každý má někde trvalý pobyt, přinejhorším psaný na obecním úřadě (což není překážkou pro vstup do insolvence).

U

#7840, Mohu splácet úvěr ze zahraničí?, Půjčka, 25.10.2019

Dobry den, mam jednoduchu otazku, zijem v nemecku, trvaly pobyt mam na slovensku, v nemecku mam uver, ale budem musiet odist z nemecka z rodinnych dovodov, je mozne splacat takyto uver aj z inej krajiny z inej banky ?

Dobrý den,

svůj německý úvěr můžete splácet ze zcela libovolné země, nemusíte kvůli tomu zůstávat v Německu, stěhovat se můžete bez omezení.

MP

#7758, Mohu požádat o oddlužení?, Exekuce a insolvence, 16.10.2019

Dobrý den, je možné zažádat si o insolvenci, když jsem začala pracovat v Německu? Trvalý pobyt mám na úřadě v ČR. Děkuji

Dobrý den,

o insolvenci požádat můžete, ale pokud v Německu trvale žijete, nemusí Vám české nezabavitelné minimum stačit na pokrytí německých životních nákladů.

P

#7690, Družstevní byt a daň z příjmu, Reality, 9.10.2019

Dobrý den, v roce 2015 jsem na základě dědictví nabyl členský podíl v družstevním bytě. Před tím jsem zde měl trvalý pobyt od r. 1960. Nyní byt chci prodat, poněvadž jsem zároveň koupil nemovitost. Jak to tedy je z daní z příjmu v mém případě? (pozn. zůstavitel zemřel 8.2. 2015 - počítá se od tohoto data doba 5-ti let členství v družstvu?) Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zatímco v případě bytu v osobním vlastnictví by se do lhůty 5 let započítala i doba vlastnictví zemřelého, u družstevního bytu se počítá pouze doba, po kterou jste byt vlastnil Vy (ode dne, kdy jste nabyl podíl v družstvu do svého majetku).

Články o Trvalý pobyt

Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

1.8.2019, Komerční sdělení

…y již 40 %, můžete získat jako bonuszvýhodněnou sazbu na úvěr ze stavebního spoření ve výši pouhých 1,99 %.Předpokladem je české občanství nebo trvalý pobyt v České republice a založitjej mohou všechny fyzické, ale i právnické osoby. Právnické osoby však nemajínárok na státní podporu. Pe…Rychlé odkazy

Banky v ČR