Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění


Definice Kapitálové životní pojištění

zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji dluhopisy), extrémně nevýhodný produkt díky vysokým poplatkům za správu aktiv, ze kterého bude díky vysoké provizi za sjednání benefitovat leda váš finanční poradce – tomuto se vyhněte obloukem!


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Kapitálové životní pojištění

LO

#1217, Dotaz v bankovní poradně, , 31.1.2014

Mám sjednané individuální životní pojištění u pojišťovny Amcico smlouva končí 16.12.2014, kdy mám dát výpověď? Děkuji za radu Ocieczková

Dobrý den,

omlouvám se, ale bez důkladného prostudování Vaší smlouvy si netroufnu toto posoudit. Obraťte se prosím přímo na pojišťovnu Amcico, kde Vám budou schopni podat závazné informace.

Investiční/kapitálové životní pojištění je velmi ošemetný produkt, kde se rozhodně vyplatí pečlivě prostudovat smluvní podmínky.

Petr JermářBanky.cz  

Články o Kapitálové životní pojištění

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…m za správu aktiv, ze kterého bude díky vysoké provizi za sjednání benefitovat leda váš finanční poradce – tomuto se vyhněte obloukem! Kapitálové životní pojištění:zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji…Banky v ČR