Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Odkupné

Odkupné


Definice Odkupné

Částka kterou vyplatí pojišťovna klientovi při předčasném ukončení pojistné smlouvy. Tento termín se používá u investičního životního pojištění, kde si klient určitou část pojištění investuje podílových fondů.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Odkupné

NJ

#10741, Zrušení životního pojištění v insolvenci, Exekuce a insolvence, 20.7.2020

Dobrý den, zrušil jsem životní pojištění, kde je naspořeno 22 800 Kč, které mi budou vyplaceny. Může mi to insolvenční správce zabavit a nebo mi to vyplatí? Od společnosti kde to bylo mi zaslali, že odkupné bude vyplaceno dle dispozic insolvenčního správce. Děkuji za radu. 

Dobrý den,

pokud byste spořící životní pojištění nevypověděl, na peníze by Vám ins. správce sáhnout nemohl. Takto se bude jednat o mimořádný příjem, který bude třeba odevzdat ins. správci na umoření vašich dluhů. Rušit doplňkové penzijní spoření a životní pojištění v insolvenci nedává smysl.

PJ

#2255, Životní pojištění, Pojištění, 26.10.2015

dobry mela sem u vas pojisteni pro pripad smrti nebo doziti ktere bylo prevedeno do splaceneho stavu a tedy asi zrusno byla uvedeno ze hodnota jednotek cini 5580kč a odkaz na hodnotu odkupneho .znamena to ze mam narok na vyplaceni nejake castky a ak o toto pozadat c. pojistne smlouvy je 3300171617 dekui za odpoved pilatova irina

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál - pro kalkulaci přesné výše hodnoty odkupného doporučuji kontaktovat přímo vaši pojišťovnu. Bude záležet na pojistných podmínkách konkrétního produktu a délce pojištění, ale asi to bude méně než uvedených 5 580 Kč.

Články o Odkupné

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění

… výhodné budou její podmínky. Současný trend ukazuje, že si to lidéuvědomují. A raději si nechávají stávající smlouvy. Při změně si dejte pozor na odkupnéZměnu navíc komplikuje i relativně složitýpřechod od jedné pojišťovny k jiné, se kterým musíte počítat u investičníhoživotního pojištění. P…Banky v ČR