Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti


Definice Pojištění odpovědnosti

za škody způsobené v občanském životě (když vytopíte souseda), zaměstnavateli při výkonu povolání (nutné např. pro profesionální řidiče) či řízení motorových vozidel (povinné ručené)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojištění odpovědnosti

A

#14773, Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání, Pojištění, 10.7.2021

Dobrý den, nastupuji do nové práce, kde budu mít hmotnou odpovědnost. Slyšela jsem, že existuje pojištění na blbost. Poradíte mi prosím, zda něco takového existuje, popř. kde je nejlepší si ji sjednat Děkuji

Dobrý den,

pojištění za škody způsobené při výkonu povolání nabízí většina pojišťoven, vyplňte prosím poptávku v sekci pojištění odpovědnosti.

J

#12778, Pojišťovna odmítá klienta v insolvenci, Pojištění, 2.2.2021

Dobrý den, jsem v insolvenci a v srpnu mi končí. Potřebuji pojistku odpovědnosti, ale pojišťovna mi to díky insolvenci zamítla. Jak je to možné? Vždyť insolvence na pojistku vliv přece nemá. Co mám teď dělat?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

někteří poskytovatelé služeb (mobilní operátoři, pojišťovny, banky) klienty v insolvenci odmítají. Zkuste prosím pojištění poptat v našem formuláři pro pojištění odpovědnosti.

LP

#12489, Mohu mít v insolvenci pojištění odpovědnosti?, Exekuce a insolvence, 17.1.2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně plateb v insolvenci. Budu si podávat návrh na insolvenci a pokud mi bude schválena, tak se chci zeptat, zda mohu v insolvenci mít dál paušál u operátora a pojistku na blbost, kterou potřebuji k výkonu práce, jelikož jezdím na technice a i paušál potřebuji k práci, jelikož volám nákupčím a jiným vedoucím v naší firmě. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištění odpovědnosti i paušál si v insolvenci platit můžete. Někteří mobilní operátoři ale paušál dlužníkům v insolvenci/exekuci neposkytují.

JB

#8708, Pojištění odpovědnosti, Pojištění, 25.1.2020

Dobrý den, jsem už 3,5 roku v insolvenci. Zbýva mi 1,5 roku. Ale potřebuji uzavřít pojištění odpovědnosti (pojistku na blbost). Jsem OSVČ, pracuji jako řidič. Firma pro kterou jezdím chce, abychom si to uzavřeli. Jde o to, způsobím škodu na autě, musim zaplatit škodu z platu a tím pádem bych neměla ani na zaplacení insolvence. Tak se ptám, zda pojišťovna lidem co mají insolvenci uzavře pojistku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

insolvence není překážkou pro uzavření pojistné smlouvy, např. na odpovědnost v občanském životě nebo na škody způsobené zaměstnavateli. Řidič z povolání by bez takové pojistky neměl vůbec jezdit. 

MK

#7158, Ušlý zisk a náhrada škody, Pojištění, 25.7.2019

Dobrý den, mohl bych vás poprosit o radu? Nabourali mi taxík a já žádám o náhradu ušlého zisku, jelikož s autem nemohu vydělávat. A tohle mi napsali: Vážený pane, k nároku na náhradu škody mající povahu ušlého zisku Vám sděluji, že v souladu s ustanovením § 6 odst. 2 zákona č. 168/99 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, ve znění pozdějších předpisů, nestanoví-li tento zákon jinak, má pojištěný právo, aby pojistitel za něj uhradil v rozsahu a ve výši podle občanského zákoníku poškozenému mimo jiné nároky na náhradu škody i ušlý zisk. Rozsah a výše nároku na náhradu škody se řídí ustanovením § 2951 a následujícími ustanoveními zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Ušlý zisk dle daňových a účetních zákonů činí rozdíl mezi příjmy (výnosy) a výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení uvedených příjmů. Pro výpočet a prokázání ušlého zisku je nutné vyčíslení a prokázání předpokládaných ušlých příjmů a veškerých nákladů, které s těmito příjmy souvisejí. Dále Vás žádám o specifikaci ušlého zisku, výpočtu ušlého zisku, včetně doložení relevantních dokladů, prokazující ušlý zisk. Ušlý zisk je specifický typ škody, jedná se o újmu v majetkové sféře poškozeného, vyjadřující snížení zisku v důsledku škody, oproti jinak obvyklému běhu věcí. Řádné doložení a prokázání nároků poškozeným v souladu s § 6 odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb., je nezbytným předpokladem k možnosti náhrady škody ze strany pojistitele. Mohl byste mi poradit co jim teda mam dodat? A kolik by mi tedy měli uznat ušlý zisk?

Dobrý den,

pojišťovna se Vás tímto ptá, kolik činí Váš ušlý zisk. Musíte si spočítat, o kolik jste kvůli nabouranému vozu taxi přišel a bance vše doložit patřičnými doklady (např. příjmové a výdajové doklady a/nebo daňové přiznání za minulé období).

Články o Pojištění odpovědnosti

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění

…saného pojistného připadá naneživotní pojištění. Téměř 85 %. Do této oblasti spadá například: pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti, povinné ručení nebo havarijní pojištění. Nejvýrazněji z nich letos rostlo pojištěnínemovitostí a domácnosti, které…

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění

…marády nebo například poškrábaný lak sousedova auta, o které si váš potomekopřel koloběžku. Proto se vyplatí přidat ke stávající pojistcei pojištění odpovědnosti. Tedy pokud nemáte pojištění domácnosti, kterév sobě zahrnuje pojištění odpovědnosti členů rodiny. 5. Zapomeňte na i…

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

29.3.2021, Pojištění

Běžně na něj myslíme při cestách do zahraničí.A také v souvislosti s naším bydlením. U podnikání na něj ale zapomínáme. Řečje o pojištění odpovědnosti. Dokáže vás ochránit i před mnohamilionovýmiškodami a pomůže vám také v případných sporech s klienty. Pojištění odpovědnosti má…

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

8.3.2021, Pojištění

…gicky vedlo i k menšímu zájmu o havarijní pojištění. Do statistik zasáhly povodně a orkányO víc než 5 % se zvýšilo smluvené pojistnétaké u pojištění odpovědnosti a majetku(do něj spadá pojištění domácnosti apojištění nemovitosti). Právě majetkové pojištění loni zaznamenalotaké …

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění

…io produktů a služeb, mezi které patří například: životní pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, podnikatelské pojištění, pojištění odpovědnosti nebo cestovní pojištění. V nejbližší době chce navíc oslovit novéklienty s nabídkou na pojištění domů a domácností. …Banky v ČR