Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Úraz

Úraz


Definice Úraz

Nenadálá událost na zdraví pojištěného, kterou klient nemůže předem ovlivnit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Úraz

G

#14903, Londýňan v Jemenu potřebuje peníze na operaci pro syna, Podvod, 23.7.2021

Dobrý deň prajem, pred dvoma týždňami mi napísal jeden muž z Londýna. Tvrdí, že je v Jemene a nemá prístup k svojmu bankovému účtu. Včera mi napísal, že jeho syn ma problém z obličkami. Chcel po mne, aby som napísala jeho manažérke, aby mi poslala jeho prihlasovacie údaje k bankovému účtu a ja hlúpa som to spravila. Žiadal po mne aby som previedla na svoj účet 100 000 dolárov, ktoré mali byť na operáciu jeho syna. Nechcel som aby boli prevedené na môj účet, tak mi poslal nejaké údaje toho doktorka a ja som ich vyplnila a poslala som mu tak 100 000 dolárov. Dnes mi prišiel email od jeho “manažérky” že mám zaplatiť 3 800 dolárov za C.O.T (províziu za prevody ) a že to nieje možné uskutočniť z jeho účtu. Odpísala som že nič take mi nebolo povedané a že nech to riešia s ním. Teraz mi vypisujem že to mám poslať a že mi to vráti a podobné hlúposti. Prosím pomôžte mi. Ďakujem

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Cílem podvodníků je z Vás pouze vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, atd.). Žádný muž z Londýna v Jemenu není, nemá syna a nikoho nečeká operace. Celou dobu si s Vámi píše podvodník (píše Vám i jménem banky). Důrazně doporučuji ihned přerušit veškerou komunikaci. Píše-li Vám na email neznámý cizinec s prosbou o pomoc (nebo Vám naopak nabízí zbohatnutí), jedná se vždy o podvod. 

JM

#14902, Insolvence, Exekuce a insolvence, 24.7.2021

Dobrý den, chci se zeptat, běží mi oddlužení srážkami ze mzdy. Před dvěma lety jsem měl úraz na prstech ruky a po těch to dvou letech můžu žádat pojišťovnu o trvalé následky. Může mi správce insolvence tyto peníze zabavit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bude se jednat o mimořádný příjem, který bude moci ins. správce použít k umoření vašich dluhů.

ID

#14899, Předčasné splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 23.7.2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně doplacení nebo částečného doplacení mé hypotéky. Hypotéka byla uzavřena 2013, v roce 2016 došlo k mimořádné splátce. Datum fixace úrokové sazby mi "končí" 13.11.2021, nicméně před dvěma lety jsem využila nabídky banky a uzavřela dodatek k fixaci (čili 2019 pro 11/2021 - 08/2027, kdy se jedná o dobu do plného doplacení hypotéky - již by se znovu po pěti letech neměnila sazba). A tady je zřejmě kámen úrazu. Když jsem chtěla zjistit, co budu platit za pokutu za doplacení všeho v listopadu 2021, tak mi bylo řečeno, že pokud zaplatím do října, tak bude 0 Kč, ale zaplatím vše - tedy celou částku, kterou vidím aktuálně ke splacení úvěru vč. úroků. Což mi přijde jako nesolidní návrh. Je tedy možné se odkazovat na zákon a chtít využít možnosti splacení 25% částky zapůjčených peněz (410 000 Kč) bez pokuty, bez dodatečných nákladů ze strany banky, atp.? Nebo to možné není díky danému dodatku ohledně fixace úrokové sazby z roku 2019? V dodatku nemám přesně specifikováno to, že uvažuji o částečném doplacení, či plném doplacení. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

díky podepsanému dodatku v roce 2019 se smluvní podmínky vaší hypotéky řídí novelou Zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016, tedy můžete každoročně splatit bez sankce až 25% (vždy k datu výročí fixace). K datu konce fixace můžete vždy splatit až 100% zbývajícího dluhu (přesně toto Vám také banka nabídla). 

V

#14895, Svatba po insolvenci, Exekuce a insolvence, 22.7.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velký problém by byl uzavřít sňatek půl roku po splacení insolvence. Jde mi o to, zda by do toho byl nějak zahrnut manžel a co by to pro nás znamenalo. Nebo zda je možné sepsat předmanželskou smlouvu, aby v mé insolvenci nijak nefiguroval. Moc děkuji.

Dobrý den,

po plném splacení insolvence a ukončení osobního bankrotu můžete sňatek uzavřít bez negativních dopadů na manžela. V tento moment budou všechny dluhy uhrazeny. Naopak v průběhu insolvence sňatek důrazně nedoporučuji (jediným řešením by bylo zúžit SJM předmanželskou smlouvou).

SJ

#14882, Pracovní úraz, Osobní a rodinné finance, 21.7.2021

Dobrý den, stal se u nás ve firmě pracovní úraz, postižený je pracující důchodce, podpůrčí dobu 70 dní již vyčerpal. Jak máme postupovat? Za dva měsíce nedostal nemocenské dávky. Má nárok na odškodné nebo jinou dávku? Úraz to byl vážný s hospitalizací. Děkuji

Dobrý den,

při pracovním úrazu hradí zaměstnavatel (dle míry své odpovědnosti) zaměstnanci náhradu za ztrátu výdělku, věcné škody, bolestné a léčebné výlohy. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc a vše konzultovat s odborníkem na pracovní právo a BOZP.

Články o Úraz

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění

…. Ani s pojištěním dítěte ale příliš neváhejte.Už od malička mu mohou hrozit vážné nemoci. S přibývajícím věkem pak rizikoroste jak u nemocí, tak u úrazů. A jak tedy dítě správně pojistit? S tím vámpomůže našich 5 rad. 1. Myslete na trvalé následky a invalidituV první řadě si musíte uvědomit, pr…

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

24.5.2021, Pojištění

…oňované ve spojitosti s životním a cestovním pojištěním. U životního pojištění je vše jednoduché –stačí v pojistce myslet i na nemoc (tedy nejen na úrazy) a pojišťovna vámvyplatí pojistné plnění například za: hospitalizaci, trvalé následky Covidu nebo v případě úmrtí na tutonemoc. Jen se musíte …

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

7.5.2021, Hypotéka

…budete delší dobu na neschopence, přijdete o práci (pokudposkytovatel takové pojištění u hypotéky nabízí), zůstanete invalidní následkemnemoci nebo úrazu. V případě smrti pak za vás pojišťovna zaplatízbývající část hypotéky. Nemusíte se tedy bát, že by vaše rodina zůstala na všesama. Za pojištěn…

Špatně nastavené podmínky? Najdete je u 4 z 10 pojistek domácnosti a nemovitosti

Špatně nastavené podmínky? Najdete je u 4 z 10 pojistek domácnosti a nemovitosti

26.4.2021, Pojištění

Téměř každá druhá. Takový je poměr pojistek snevyhovujícími podmínkami u pojištění domácnosti a nemovitosti. Vyplývá to zúdajů, které nedávno zveřejnila pojišťovna Slavia. Skoro u poloviny majetkovýchpojistek tak hrozí, že lidé dostanou v případě škody méně peněz, než potřebují. Špatně nastavený…

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

29.12.2020, Komerční sdělení

…tění k platební kartě nabízí takřka všechny banky. Liší se jen svýmicharakteristikami. Co tedy nejčastěji pokrývá? Především výlohy spojené sléčbou úrazů nebo nemocí, jimž se bohužel v zahraničí mnohdy nevyhnete. Stejnětak se může týkat třeba repatriace nebo pojištěním odpovědnosti za škodu,kter…Banky v ČR