Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Úraz

Úraz


Definice Úraz

Nenadálá událost na zdraví pojištěného, kterou klient nemůže předem ovlivnit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Úraz

PF

#11285, Komu platím za úrazové pojištění?, Pojištění, 21.9.2020

Dobrý den, před léty jsem uzavřel komplexní úrazové připojištění prostřednictvím VOZP (ta údajně neví kde a platím na účet 2550690703/2600). Nemůžete zjistit, které pojišťovně uvedený účet patří? Jsem invalida a utrpěl jsem dvojnásobnou zlomeninu nohy. Děkuji

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, u které pojišťovny jste si úrazové pojištění sjednal. Toto by Vám měla sdělit VOZP, která Vám pojištění sjednala.

F

#11273, U které pojišťovny jsem si sjednal úrazové pojištění?, Pojištění, 19.9.2020

Dobrý den, obracím se na vás z důvodu, že několik let platím komplexní úrazové připojištění rodiny, založeno prostřednictvím VOZP. Nyní jsem si jako jednostranně ochrnutý invalida zlomil holení i lýtkovou kost a rád bych uvedené pojištění uplatnil. U VOZP jsem zjistil, že neví, které pojišťovně pojištění platím. Jedná se o účet č. 2550690703/2600. Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, u které pojišťovny jste si úrazové pojištění sjednal. Toto by Vám měla sdělit VOZP, která Vám pojištění sjednala.

BK

#11246, Jak prodat byt bez realitky?, Reality, 16.9.2020

Dobrý den, prodávám užívací práva k mému družstevnímu bytu bez realitní kanceláře. Jak postupovat pří bezpečném a bezproblémovém finančním vyrovnání pro obě zúčastněné strany? Nechci notáře, právníka, realitku ani další třetí soukromou osobu.

Dobrý den,

zatímco prodej bytu si můžete zorganizovat i bez realitky (hledání kupce, dojednání kupní ceny, atd.), sepsání kupní smlouvy doporučuji svěřit oprávněné osobě. Stejně tak úschova peněz se obvykle bez třetí nezávislé osoby neobejde, neboť prodávající Vám nebude ochoten zaplatit dříve než dojde k převodu družstevního podílu a Vy nebudete chtít svůj podíl převést dříve než uvidíte peníze. Sepsání kupní smlouvy i úschovu kupní ceny Vám za velmi příznivý poplatek zajistí notář (např. pro byt v hodnotě 3 mil.Kč by byl poplatek za kupní smlouvu i úschovu dohromady jen kolem 12 000 Kč). Důrazně doporučuji na tomto nešetřit. 

#11241, Jak zadat platbu?, Běžný účet, 16.9.2020

Dobrý den, kde si mohu stáhnout papírovou verzi tiskopisu Příkaz k úhradě?

Dobrý den,

všechny formuláře a tiskopisy pro obsluhu produktu běžný účet naleznete na webu vaší banky. Důrazně doporučuji všechny platby zadávat z pohodlí domova přes internetbanking. Máte 100% kontrolu nad zadanou platbou, vše se děje v klidu a platba je zdarma. Naopak platby zadávané na pobočkách bank jsou zpoplatněny (často i vyšší desítky korun), vše je ve spěchu, spíše může dojít k překlepu v čísle účtu, atd.

M

#11202, Hypotéka a sleva za pojištění, Hypoteční poradna, 11.9.2020

Dobry den, mam nove hypoteku a mam zivotni a urazovou pojistku, kterou mi sjednala banka na delku hypoteky 30 let a dala do hypoteky (stara pojistka nevyhovovala). Kdybych si upravil starou pojistku, ze by splnovala veskera kriteria nove pojistky, da se pak misto nove pouzit stara? Nebo musim pockat po skonceni fixace? Nebo by to byl problem? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

banky nabízejí za sjednání životního pojištění slevu z úrokové sazby hypotéky, nicméně se musí jednat o pojištění sjednané bankou k hypotéce (nelze použít pojištění sjednané jinde). Pojištění sjednané k hypotéce můžete zrušit, ale pak by Vám banka pravděpodobně zvýšila úrokovou sazbu. Doporučuji vše dobře propočítat.

Tato pojištění k hypotékám nabízená bankami jsou obvykle méně výhodná. Je tak mnohdy lepší akceptovat vyšší úrokovou sazbu hypotéky bez slevy za pojištění (cca 0,2%) a životní pojištění si v případě potřeby zařídit jinde. Vůbec nejlepší je hypotéku sjednat s pomocí hypotečního poradce, který Vám je schopen nabídnout lepší sazby bez nutnosti sjednávat jakékoliv pojištění. 

Články o Úraz

Penzijní připojištění a Doplňkové penzijní spoření

Penzijní připojištění a Doplňkové penzijní spoření

28.8.2020, Spoření

Podobný název,výrazně odlišné podmínky. Jaké jsou silné a slabé stránky Vašeho penzijního spoření a kdy má smysl uvažovat o změně penzijního fondu? 3 pilíředůchodového spořeníZatímco o obživudětí se starají rodiče a ekonomicky aktivní jedinci si na živobytí vydělávají prací či podnikáním,senioři…

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

12.8.2020, Spoření

…ré využijete v případě jakýchkolivnenadálých výdajů. Ať už je to porouchaná pračka, poškozené autonebo třeba dočasný výpadek příjmů kvůli nemoci či úrazu. A kolik byste měli mít odloženo? Minimálnětolik, aby naspořená částka pokryla vaše běžné výdaje alespoň na nejbližší třiměsíce. Ještě lepší j…

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

3.8.2020, Pojištění

…ejné životní pojištění o několik set korun měsíčně víc než lidépracující v kanceláři. Rozdíl i víc než 400 korun měsíčněDůvod je jednoduchý – vážné úrazy jsou udělnických profesí častější než u těch kancelářských. Pro pojišťovny jsou tedydělníci rizikovější. A tím pádem také platí vyšší pojistné…

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění

… v Česku tak malý zájem, je několik.Velkou roli hraje zejména fakt, že spousta lidí neví, co od něj čekat. Například netuší, že jim pomůže s léčbou úrazů a nemocí. Anaopak se domnívají, že: řeší léčbu alergií, hradí náklady na antikoncepci, nebo že zaplatí zákroky plastického chirurga. Co životn…

Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

29.6.2020, Hypotéka

…ění, které jekomplexnější a výhodnější. A dokáže vám a vaší rodině pomoci s doplacenímhypotéky například: při ztrátě zaměstnání, pokud zůstanete po úrazu upoutaní na invalidnímvozíku nebo v případě smrti. Při výběru hypotéky proto zkontrolujte, jestli není veslibovaném úroku započítaná sleva za …Banky v ČR