Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Úraz

Úraz


Definice Úraz

Nenadálá událost na zdraví pojištěného, kterou klient nemůže předem ovlivnit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Úraz

S

#11885, Insolvence a daňový bonus, Exekuce a insolvence, 23.11.2020

Dobrý den, dočetla jsem se, že ode dne 24.04. 2020 je daňový bonus v případě insolvence nezabavitelný. Chápu tedy dobře, že až si manžel bude dělat daňové přiznání za rok 2020 (fyzická osoba), kde uplatňuje roční daňový bonus na dítě a dále daňový bonus na manželku, nemusíme žádnou část posílat insolvenčnímu správci? Celková částka vychází na cca 30 tisíc. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, od 24/4/2020 nelze daňový bonus na děti postihnout exekučními ani insolvenčními srážkami. Bonus tak zůstává dlužníkovi. Je nutné zdůraznit, že se jedná o daňový bonus, nikoliv o slevu na dani či daňový přeplatek. Daňový bonus vzniká při nevyčerpání daňové slevy na děti. U slevy na dani za manželku s příjmem do 68 000 Kč/rok daňový bonus nevzniká.

EP

#11799, Prodej bytu a přepis energií, Reality, 16.11.2020

Dobrý den, moc prosím o názor. Kupuji byt. Paní prodávající byla za svým dodavatelem energií a dala mu mé osobní údaje bez mého souhlasu. Dodavatel je přijal, zase bez mého souhlasu, a zaslal mi návrh smlouvy, kde použil moje údaje. Přílohou byl dodatečný souhlas se zpracováním osobních údajů zaslaný k podpisu. Dodavatel energií se mi skoro vysmál, když jsem vznesla pochybnost. Ale já mám pocit, že tento krok je neoprávněný. Mám pravdu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte pravdu, takto by se při prodeji bytu a přepisu energií opravdu postupovat nemělo. Je několik možných postupů, ale za nejméně komplikovaný považuji následující:

 • sepište s prodávajícím předávací protokol, kde budou uvedeny stavy měřidel k datu předání bytu (elektřina, plyn, voda, TV, topení)
 • navštivte současného dodavatele energií, předložte kupní smlouvu a předávací protokol
 • dodavatel energií s Vámi uzavře novou smlouvu (důrazně doporučuji na dobu neurčitou) a převede odběrné místo na Vás
 • chcete-li u stávajícího dodavatele zůstat, tímto pro Vás přepis končí
 • chcete-li dodavatele změnit, podejte výpověď (výpovědní lhůta činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána), do týdne Vám dorazí akceptace výpovědi a s tímto dokumentem si dodávku energií sjednáte u Vámi vybraného dodavatele
 • teoreticky byste měla mít ze zákona možnost uzavřít novou smlouvou již s novým dodavatelem, ale v praxi se setkáte s takovou neochotou na straně stávajícího dodavatele (bude Vám neustále házet administrativní klacky pod nohy), že se vyplatí uzavřít novou smlouvu nejprve se stávajícím dodavatelem (to se na Vás úředník mile usměje a místo předchozího "nejde, to byste nejprve musela, atd." je rázem vše během 10 min. vyřízeno) - počkat si 3 měsíce za to stojí!
 • M

  #11724, Muž ze seznamky chce peníze jinak umře, Podvod, 10.11.2020

  Pokračování dotazu č. 11722: Děkuji za odpověď. Peníze jsem žádné neposlala. Komunikujeme spolu přes whatsapp. Pravě, že i fotky, které mi posílal jsou reálné a má fotku i na whatsapp. Ty banky Reliance bank a HSBC banka existují? Zkoušela jsem je najít a jejich stránky jsem našla. Bohužel, ale stále píše, ze na té lodi umře, pokud neposlu peníze. Tu hru s nim zatím hraji.

  Dobrý den,

  jména těchto bank existují stejně jako existuje moře, na kterém se má domnělý podvodník plavit. Nicméně reálně se podvodník nikde neplaví, nikdo neumře když nepošlete ihned 270 000 Kč, a s těmito bankami nemá podvodník nic společného. 

  Důrazně Vás varuji, přerušte ihned veškerou komunikaci s podvodníkem. Jsou to mistři psychologie, kteří z Vás ty peníze jinak vymámí. 

  Falešné fotky, weby bank a dokonce i internetbanking - to vše dnes zvládne připravit za jedno odpoledne průměrný student střední školy. Nevím, jak více Vám pomoci. Naše bezplatná finanční poradna (sekce podvod) je plná podobných příběhů. Natašy z Ruska obepisují seniory, Mohamedi z Arábie seniorky, na mladší ročníky cílí umírající jedinci na moři nebo vojáci vyslaní na mise v zahraničí, všichni potřebují nutně pomoci (poslat velké peníze) a slibují nehynoucí lásku. Před tímto jednáním varuje Policie ČR. Proberte se!

  E

  #11700, Vkladní knížka a dědické řízení, Spoření, 8.11.2020

  Dobrý den, zemřela mi teta, která měla dvě vkladní knížky. Prvním vkladatelem byla teta a druhým vkladatelem jsem já. Jde to do dědického řízení? A mám já nárok na knížky? Děkuji

  Dobrý den,

  co přesně myslíte pojmem vkladatel? Pro účely dědického řízení je rozhodující, kdo je majitelem vkladní knížky (kdo peníze vlastní). Pokud jste např. ukládala peníze na cizí vkladní knížku, musela byste prokázat, že tyto peníze jsou vaše (že se např. nejednalo o dar). Pak by tato část peněz byla vyjmuta z dědického řízení. I proto důrazně doporučuji mít peníze uložené jen na svých účtech, kde jste 100% majitelem.

  LV

  #11685, Zprostředkování brigády, Podvod, 6.11.2020

  Dobrý den, zažádal jsem o brigádu a zprostředkovatel po mně chce poslat kopii OP k vytvoření smlouvy. Mám to považovat za korektní nebo se obávat nějakého nekalého jednání z jejich strany? Děkuji

  Dobrý den,

  o jakého zprostředkovatele a brigádu pro koho se jedná? Většina nabídek na zprostředkování práce či půjčky jsou bohužel podvody a zde bych důrazně nedoporučoval posílat kopii OP či platit jakékoliv poplatky. 

  Články o Úraz

  Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

  Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

  28.10.2020, Běžný účet

  Jen 3 % lidí. Tak málo jich v České republicenevyužívá on-line bankovnictví. Ukázal to průzkum České bankovní asociace.Ještě před dvěma lety přitom bylo uživatelů internetového a mobilníhobankovnictví „jen” 82 %. Tedy o 15 procentních bodů méně než nyní. Téměř 80 % oslovených se přitom přihlašuj…

  4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

  4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

  12.8.2020, Spoření

  …ré využijete v případě jakýchkolivnenadálých výdajů. Ať už je to porouchaná pračka, poškozené autonebo třeba dočasný výpadek příjmů kvůli nemoci či úrazu. A kolik byste měli mít odloženo? Minimálnětolik, aby naspořená částka pokryla vaše běžné výdaje alespoň na nejbližší třiměsíce. Ještě lepší j…

  Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

  Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

  3.8.2020, Pojištění

  …ejné životní pojištění o několik set korun měsíčně víc než lidépracující v kanceláři. Rozdíl i víc než 400 korun měsíčněDůvod je jednoduchý – vážné úrazy jsou udělnických profesí častější než u těch kancelářských. Pro pojišťovny jsou tedydělníci rizikovější. A tím pádem také platí vyšší pojistné…

  Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

  Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

  6.7.2020, Pojištění

  … v Česku tak malý zájem, je několik.Velkou roli hraje zejména fakt, že spousta lidí neví, co od něj čekat. Například netuší, že jim pomůže s léčbou úrazů a nemocí. Anaopak se domnívají, že: řeší léčbu alergií, hradí náklady na antikoncepci, nebo že zaplatí zákroky plastického chirurga. Co životn…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  …ění, které jekomplexnější a výhodnější. A dokáže vám a vaší rodině pomoci s doplacenímhypotéky například: při ztrátě zaměstnání, pokud zůstanete po úrazu upoutaní na invalidnímvozíku nebo v případě smrti. Při výběru hypotéky proto zkontrolujte, jestli není veslibovaném úroku započítaná sleva za …  Banky v ČR