Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Úraz

Úraz


Definice Úraz

Nenadálá událost na zdraví pojištěného, kterou klient nemůže předem ovlivnit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Úraz

MK

#9092, Změna hypoteční smlouvy, Hypoteční poradna, 27.2.2020

Dobrý den, jaký je poplatek, když požaduji výměnu spoludlužníka za jiného na hypotéčním úvěru? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každá banka má poplatky za úpravu úvěrové smlouvy stanoveny v jiné výši, nicméně je třeba zdůraznit, že na tuto změnu není právní nárok (banka bude souhlasit jen za předpokladu dostatečné bonity u nového účastníka úvěrové smlouvy).

TR

#9086, Alimenty, Exekuce a insolvence, 26.2.2020

Pokračování dotazu č. 9085: Děkuji za odpověď, ale toto není možné, matky účet má nulový zůstatek, výživné co mi k ní dorazilo bylo bankou strženo na úvěr, který byl po splatnosti. Navíc matka vstupuje do insolvence, a tudíž už nic hradit nemá. Děkuji.

Dobrý den,

v tomto případě bohužel nezbývá než se domáhat nápravy u zaměstnavatele vašeho exmanžela prostřednictvím soudu. I z těchto důvodů důrazně všem doporučuji si nechávat zasílat příjmy výhradně na svůj běžný účet

DR

#9019, Přihlášení do internetbankingu, Banka, 20.2.2020

Dobrý den, jsem klient Oberbank. Dne 19.2. 2020 jsem se chtěla přihlásit k e-bankingu, abych provedla platbu faktury. Pokus o přihlášení se mi však nezdařil a opakovalo se upozornění, že účet byl zablokován a to z toho důvodu, že bankou byl implementován v souvislosti se směrnicí EU PSD2 nový způsob plateb on-line a další platby budou možné pouze po stažení aplikace Security. Na pobočce banky mi telefonicky bylo sděleno, že v minulém týdnu mi byl doručen dopis, ve kterém bylo uvedeno, jakým způsobem postupovat a jak aplikaci stáhnout. Ve skutečnosti mi ŽÁDNÝ DOPIS DORUČEN NEBYL (a ani dceři, která má účet u stejné banky a rovněž zablokovaný). Nicméně jsem se pokusila, provést požadovanou registraci a aplikaci do počítače stáhnout, abych platbu mohla provést. To, že celý systém byl nastaven bankou naprosto idiotsky nebudu rozepisovat. Když jsem se nedokázala ani na 7. pokus zaregistrovat, telefonovala jsem na pobočku banky (linka epodpory byla nefunkční a permanentně obsazená) a bylo mi řečeno, že aplikaci je možno stáhnout pouze v případě, pokud je operační systém počítače Windows 7 a výše, (což v PC nemám) popř., že si mohu stáhnout aplikaci do telefonu. Vzhledem k tomu, že i soukromý telefon je hloupý a podobné věci neumí, nezbylo mi nic jiného, než vypsat papírový příkaz a odnést ho do banky. K dnešnímu dni nemohu tedy žádným způsobem manipulovat on-line se svými penězi a ani se podívat na stav konta, protože přihlášení je zablokované. Je prosím tento postup zcela v pořádku? Poslat dopis (který v mém případě nedorazil) a následně ani ne za týden účty zablokovat? Zablokovat lidem účty a nutit je pořizovat si chytré telefony a nové operační systémy v PC a stahovat si aplikaci (o kterou nestojí, protože jsou se stávajícím systémem spokojeni neboť se svými daty zacházejí zodpovědně aby nebyla zneužita), aby měli přístup ke svým účtům a finančním prostředkům? Evidentně i někdo zapomněl na to, že celá řada klientů bank jsou starší občané, kteří podobná technická zařízení nemají, což je poměrně bezohledné. Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

snadná pomoc - nejste-li spokojena s přístupem své banky, zřiďte si účet u konkurence. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám rády (a většinou zcela zdarma) účet povedou. Ohledně technického zabezpečení - podpora operačního systému Windows 7 byla vydavatelem (Microsoft) ukončena k datu 14/1/2020, tedy se důrazně nedoporučuje tento systém nadále používat (nikdo se více nestará o zabezpečení a aktualizace, tedy pokud by byla objevena zneužitelná chyba, nikdo ji nebude opravovat a hackeři by mohli ovládnout Váš počítač). Proto většina bank vyžaduje pro přihlášení do internetbankingu adekvátní softwarové vybavení, což z hlediska operačního systému a platformy Windows znamená přechod na Windows 10. Tady nejde pouze o elektronické bankovnictví, s nedostatečně zabezpečeným počítačem riskujete např. ztrátu dat, zneužití svého emailu, atd. Windows 10 byl vydán v roce 2009 - dobře Vám sloužil přes 10 let a nyní je zkrátka čas na výměnu systému za novější. 

A

#8984, Roční zúčtování daní, Daně, 17.2.2020

V roce 2019 jsem měl celý rok pouze jednoho zaměstnavatele. V červnu 2019 jsem si způsobil pracovní úraz a pojišťovna mi vyplatila náhradu za ztrátu na výdělku ve výši 2 200 Kč. Mohu požádat o provedení ročního zúčtování záloh?

Dobrý den,

ano, o roční zúčtování daní si může požádat každý kdo měl v roce 2019 zdanitelné příjmy.

PS

#8953, Helvetia Apothéke a prodej po telefonu, Podvod, 14.2.2020

Dobrý den, chtěla bych poradit, zda je možno nepřevzít a neplatit zásilku od Helvetia Apothéke, protože v telefonátu mi mladý muž nabízel granule pro psa, což jsem vzala, ale i když mluvil rychle, tak jsem jej stačila vnímat a řekl, že jako odměnu mohu mít nějakou výživu pro své tělo, jen za další poštovné, což mě mátlo, ptala jsem se jej znovu a znovu a on se snažil mluvit opět zběsile rychle, takže z toho nebylo jasné, že mi dojdou vlastně dvě zásilky, ta druhá z jiné firmy, takže jasný podvod na zákazníka, který chce koupit pouze granule pro své zvíře a jako odměnu teda přijme zdravotní doplněk stravy pro sebe. Teď mi došel email, že zašlou granule a další email, že mi dojde doplněk stravy pro mne, ale už od jiné firmy - Helvetia Apothéke. Jde toto odmítnout hned na začátku a zásilku nepřevzít? Děkuji,přeji hezký víkend

Dobrý den,

na internetu najdete desítky stížností na tuto firmu pro nekalé obchodní praktiky. Určitě dejte podnět obchodní inspekci a pro příště důrazně doporučuji se s nikým takto po telefonu nevybavovat, neobjednávejte takto ani granule pro psa. Dobré produkty není třeba nutit lidem po telefonu, takto se prodávají výhradně špatné a nevýhodné produkty a služby, viz náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu. Pokud jste si nic výslovně neobjednávala, zásilku určitě nepřebírejte. Podvod může být i skryt v převzetí zásilky, kdy byste se třeba mohla převzetím zásilky přihlásit k pravidelnému odběru zboží se smluvní pokutou za neodebrání další zásilky. V případě pochybností doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.

Články o Úraz

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl vestatistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelécentrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčilylidem na bydlení, klesla …

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

12.2.2020, Pojištění

Povinné ručení, pojištění domácnosti a úrazové pojištění. Tojsou tři nejčastější pojistky, které mají lidé v Česku sjednané. Naopak jetéměř nezajímá pojištění právní ochrany nebo schopnosti splácet. Ukázal tonedávný průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. Prvenství povinného ručen…

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění

Sleva na dani až 3 600 korun ročně. Taková jejedna z hlavních výhod investičního životního pojištění. Nyní ale hrozí, že oni přijde. Někteří poslanci ji chtějí zrušit kvůli špatné pověsti tohotoproduktu. Peníze, které by tím stát ušetřil, by se mohly přesunout na podporustavebního nebo penzijníh…

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

30.12.2019, Pojištění

…lespousty lidí vypadá ideální zima. Abyste si ji užili bez zbytečného stresu,potřebujete i správnou pojistku. Ne vždy ale stačí jen ta cestovní neboúrazová. Pokud jedete vlastním vozem, musíte myslet i na pojištění auta nadovolenou. V zimě totiž bývají podmínky na silnicích nejnebezpečnější. Pře…

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

25.12.2019, Spoření

…obu, přijdete o státnípříspěvek. Zůstanou vám jen vložené peníze s připsaným úrokem, na kterém jstese dohodli se spořitelnou. A právě tady je kámen úrazu. Jak už jsme zmínili, úroky nastavebním spoření se v současnosti pohybují mezi 1–1,5%. Takové zhodnocenínepřekoná ani inflaci. Proto je lepší …Rychlé odkazy

Banky v ČR