Banky.cz Banky.cz Autoři Zuzana Karasová

Zuzana Karasová

Zuzana Karasová

O autorovi

Externí spolupracovník Banky.cz

Specializuje se na běžné účty a sociální politiku (sKarta).

Po studiích na ČZU působila jako manažer projektů spolufinancovaných z programu EU na podporu vzdělání a zaměstnanosti, nyní na mateřské dovolené.

Poslední autorovy články

Porovnání studentských účtů

Porovnání studentských účtů

21.10.2014, Běžný účet

Jste student a přemýšlíte u jaké banky si založit svůj první běžný účet? Redakce banky.cz Vám přináší kompletní porovnání nabídky studentský účtů jež jsou na tuzemském trhu k mání. 

Aktuální přehled studentských účtů s porovnáním podle parametrů najdete v naší nové sekci přehled a porovnání studentských účtů (aktualizováno 27.10.2017).

Je sKarta esem v rukávu?

Je sKarta esem v rukávu?

5.3.2013, Politika

Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo malou reformu v konsolidaci a vyplácení sociálních dávek. Cílem této reformy bylo v některých oblastech sloučit několik menších dílčích dávek do jedné větší (zdravotně postižení) a zároveň zefektivnit systém výplaty dávek přesunutím této agendy na externího partnera – banku – a změnou výplaty dávek od její fyzické podoby (poštovní poukázky) k elektronické (výplata na technický účet k platební kartě). Je tento nový systém výplaty výhodný pro všechny zainteresované subjekty (stát, příjemci dávek, banka)?Banky v ČR