Specializuje se na platební karty a platební styk se zahraničím.
Po studiích na MFF UK nastoupil jako pedagog informatiky na Československou akademii obchodní a dodnes působí i v Akademii věd ČR.
Píše články, především z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a veřejných financí.
Po studiích ekonomie na Univerzitě Karlově nastoupil jako analytik do společnosti Hewlett-Packard, kde pracuje dodnes v oddělení controllingu.
Email: jan.budin@banky.cz
Píše články z oblasti pojišťovnictví, sjednává pojištění a vede rozsáhlý tým poradců.
Po studiích gymnázia nastoupil do pojišťovny Allianz, kde pracoval dlouhých 8 let. Začínal na pozici obchodníka a postupně se vypracoval na manažerskou pozici oblastního manažera, kde měl na starost početnou skupinu obchodních zástupců. Později byl osloven skupinou Brokertrust, kde aktuálně zastává strategickou pozici regionálního ředitele pro nábor obchodních skupin. Pojištění se stále věnuje a velmi rád o něm píše články, ve kterých předává čtenářům své mnohaleté zkušenosti. Ve volném čase rád hraje tenis a lyžuje.
Články z oblasti financí píše Honza už od roku 2015. A od roku 2019 se věnuje hlavně hypotékám, půjčkám a pojištění. Na tato témata se nejčastěji zaměřuje i v článcích na Banky.cz. Jeho cílem je předávat i ty nejsložitější informace jasně, přehledně a srozumitelně. A usnadnit tak čtenářům orientaci ve světě financí. O dalších tématech píše pod hlavičkou Copy jako Brno.
Specializuje se makroekonomické analýzy.
Po studiích na VŠE pracovala pro Hewlett-Packard, dnes zastává funkci finančního analytika ve společnosti Accenture.
Chcete-li u nás publikovat článek neváhejte nám napsat na info@banky.cz.
Píše články převážně z oblasti osobních financí (půjčky, pojištění, spoření, kolektivní investování) s cílem zvyšovat dostupnost srozumitelných textů v oblasti finanční gramotnosti. V rámci postgraduálního studia a po jeho dokončení působila jako odborný asistent na EkF VŠB-TU Ostrava, v současnosti se plně věnuje projektům na podporu finanční gramotnosti.
Píše články z oblasti bankovnictví, sjednává hypotéky, koučuje finanční poradce.
Po studiích na Masarykově univerzitě v Brně nastoupil do společnosti Fincentrum, kde se vypracoval až na pozici manažera. Kariéru finančního poradce od roku 2016 dále rozvijí coby zástupce hypotéčního oddělení portálu Banky.cz. Mnohaleté zkušenosti plné každodenního vyjednávání s bankami promítá do výhodnějších podmínek svých klientů a do své publikační činnosti, která zahrnuje především praktické články z oblasti bankovnictví a hypotéčních úvěrů. Ve volném čase se věnuje sportu.
Píše články z oblasti daní.
Již při studiích na podnikatelské fakultě VUT pracoval na finančním úřadě, kde prováděl daňové kontroly. Dnes zastává funkci daňového konzultanta v soukromém sektoru.
S realitami začal již při studiu na vysoké škole v roce 2011. Působil ve společnostech Akademie realit a Akademie Finance. Díky svým zkušenostem z obchodu a předchozího zaměstnání v bance dokázal spojit jak prodej, tak i financování nemovitostí. Zabýval se také problematikou exekucí a insolvencí u majitelů nemovitostí. Podílí se na realizaci developerských projektů, a to včetně získávání kapitálu pro tyto investice.
Píše články z oblasti bankovnictví, sjednává hypotéky, koučuje finanční poradce.
Po studiích informatiky v Brně nastoupil do pojišťovny Allianz, ze které později přešel do společnosti Tarifomat. Zde působil přes dva roky jako vedoucí týmu specialistů. Později přesídlil do společnosti Banky.cz, kde zastává pozici projektového manažera a pomáhá s rozvojem portálu. Ve volném čase se věnuje sportu.
Mirek býval finančním poradcem a v roce 2014 ho napadla myšlenka založit portál hyponamiru.cz na zjednodušení cesty k vlastnímu bydlení. Zaměření projektu se několikrát změnilo a v roce 2017 padlo rozhodnutí jako první vytvořit online sjednání hypoték na českém trhu kde pomohli k lepšímu bydlení tisícům lidí. Od května 2023 Mirek rozšiřuje svoje působení a vrhá se do řízení projektu banky.cz, kde chce pokračovat v misi zvyšování finanční gramotnosti lidí v ČR.
Píše články, odpovídá na dotazy v bezplatné finanční poradně a věnuje se business developmentu. Bankovnictví je jeho dlouhodobá profese a životní koníček. Užívá si každého setkání s bankou, ať již jako privátní investor a vkladatel, nebo při finančním řízení společností z pozice uživatele produktů.
Coby investor vyhledává a podporuje zejména nadějné startupy studentů vysokých škol, či aktivních nadšenců, kterým vedle finančních vstupů předává i cenné zkušenosti či poskytuje širší podporu a zázemí – osobně, prostřednictvím Podnikatelského inkubátoru či Business Angels Clubu.
Po studiích financí na Mendelově univerzitě v Brně následovala bohatá profesní kariéra, zahrnující pozice: místopředseda představenstva eBanka (nynější Raiffeisenbank), byl spoluzakladatelem a CEO Dimension, finanční služby, spoluzakladatelem a předsedou úvěrové komise NEY spořitelní družstvo (dříve ANOsd), spoluzakladatel, člen představenstva a CEO Top-in.cz a jednatel TopGis.
Vede redakci, píše články, odpovídá na dotazy v bezplatné finanční poradně a je garantem správnosti dat ve srovnávači bankovních produktů.
Po studiích financí na VŠE v Praze nastoupil jako finanční analytik do společnosti Accenture, kde pracuje dodnes na pozici vedoucího finančně analytického oddělení pro oblast EMEA/Gallia. V rámci projektu Accenture Academy podporovaného Nadací Terezy Maxové spolupracuje na kurzech finanční gramotnosti pro děti z dětských domovů.
Roman každý den přesvědčuje Čechy, aby si vyzkoušeli sjednat hypotéku online z pohodlí domova. Je v kontaktu s novináři, dává redakci tipy na zajímavá témata, informuje je o aktuálních trendech a novinkách na trhu hypoték. Kromě budování vztahů s médii se věnuje i psaní blogu hyponamíru. Ten má pomoci zájemcům o vlastní bydlení najít správné odpovědi na nejčastější otázky k hypotékám. Na týmu Banky.cz oceňuje přátelský přístup a prostor pro realizaci vlastních nápadů.
Specializuje se na běžné účty a sociální politiku (sKarta).
Po studiích na ČZU působila jako manažer projektů spolufinancovaných z programu EU na podporu vzdělání a zaměstnanosti, nyní na mateřské dovolené.
Nabídkové úrokové sazby hypotečních bank na českém trhu i nadále pokračují v pozvolném poklesu. Průměrná nabídkovou sazba modelové hypotéky s fixací 5 let, se drží stále nad šesti procenty.
Naše úspory se v posledních měsících rozplývají jako pára nad hrncem, když pak dojde na to, že potřebujete uhradit větší částku za opravu auta, střechy, pořídit nový kotel na topení nebo něco jiného, není kam sáhnout. Buď se bez toho obejdete, což ovšem není vždy možné, nebo si budete muset půjčit. Obíhat banky a žádat o půjčku také není nic příjemného, naštěstí to dnes jde i jinak.
Starobní důchod není jedinou cestou, jak se vydat na zasloužený odpočinek po letech na pracovním trhu. O něco dříve můžete na odpočinek odejít dvěma způsoby: do předčasného důchodu a do předdůchodu. Jaké jsou podmínky, výhody i nevýhody obou forem dřívější penze? Připravili jsme pro vás podrobného průvodce předčasným důchodem i předdůchodem.
Dobrý den, koupim-li panelákový byt v podílovém vlastnictví (nikoliv družstevním), jaká mohou být rizika? Byt je údajně možné převést do OV, pokud všichni podíloví vlastníci budou chtít převést i své jednotky. Nelze prý převést pouze jednu. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
podílové vlastnictví je osobním vlastnictvím. Např. v podílovém vlastnictví můžete mít byt s přítelkyní (ona vlastní polovinu bytu, Vy vlastníte polovinu bytu - byt je v podílovém osobním vlastnictví). Pokud by byl celý bytový dům v podílovém vlastnictví (každý by vlastnil podíl na celém domu, ale nikdo by nevlastnil konkrétní byt), může to přinášet mnoho komplikací. Nemusíte mít ani právo užívat jeden konkrétní byt, nemovitostí nelze ručit za hypotéku, ostatní mohou své podíly prodat lidem, kteří mohou dělat problémy (nemusí v budoucnu souhlasit s rozdělením domu na bytové jednotky, mohou Vás v extrémním případě vydírat), riziko exekuce i ve vašem bytě (pokud by se někdo z ostatních podílových vlastníků dostal do dluhů). Nedoporučuji.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem ještě v insolvenci a mám podíl na baráku jednu pětinu, může můj podíl správce prodat, i když tam bývá můj otec, který tam má věčné břemeno? Děkuji
Dobrý den,
ano, i v tomto případě je prodej nemovitosti za účelem umoření vašich dluhů možný, nicméně reálně by si takovou nemovitost (podíl 20%, věcné břemeno práva dožití) velmi pravděpodobně nikdo nekoupil.
Dobrý den, mám kartu Wise. Je možné v Praze na letišti vybrat USD? A pokud ano, jaké jsou poplatky za výběr?
Dobrý den,
na pražském letišti je bankomat vydávající USD a EUR, tedy obecně je možné zde výběr valut uskutečnit (případně je taktéž možné vybrat koruny a ty si následně směnit ve směnárně). Poplatky za výběr z bankomatu budou dle typu vašeho programu u Wise (více info v jejich sazebníku).
ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎDobrý den, co když obmyšlená osoba zemře společně s majitelem penzijního spoření? Po kom jde penzijní spoření do dědictví? Po majiteli penzijního spoření nebo po obmyšlené osobě? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
záleželo by na pořadí úmrtí osob. Pokud by nejprve (nebo současně) umřela obmyšlená osoba, nemohla by nikdy nabýt úspor z penzijního spoření a tyto úspory by byly předmětem dědického řízení majitele penzijního spoření.
ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ