Banky.cz Autoři

Autoři

Jakub Toman

Specializuje se na platební karty a platební styk se zahraničím.

Po studiích na MFF UK nastoupil jako pedagog informatiky na Československou akademii obchodní a dodnes působí i v Akademii věd ČR.

Jan Budín

Píše články, především z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a veřejných financí.

Po studiích ekonomie na Univerzitě Karlově nastoupil jako analytik do společnosti Hewlett-Packard, kde pracuje dodnes v oddělení controllingu.

Email: jan.budin@banky.cz

Jan Klusák

Píše články z oblasti pojišťovnictví, sjednává pojištění a vede rozsáhlý tým poradců.

Po studiích gymnázia nastoupil do pojišťovny Allianz, kde pracoval dlouhých 8 let. Začínal na pozici obchodníka a postupně se vypracoval na manažerskou pozici oblastního manažera, kde měl na starost početnou skupinu obchodních zástupců. Později byl osloven skupinou Brokertrust, kde aktuálně zastává strategickou pozici regionálního ředitele pro nábor obchodních skupin. Pojištění se stále věnuje a velmi rád o něm píše články, ve kterých předává čtenářům své mnohaleté zkušenosti. Ve volném čase rád hraje tenis a lyžuje.

Jan Němec

Články z oblasti financí píše Honza už od roku 2015. A od roku 2019 se věnuje hlavně hypotékám, půjčkám pojištění. Na tato témata se nejčastěji zaměřuje i v článcích na Banky.cz. Jeho cílem je předávat i ty nejsložitější informace jasně, přehledně a srozumitelně. A usnadnit tak čtenářům orientaci ve světě financí. O dalších tématech píše pod hlavičkou Copy jako Brno.

Jitka Kochová

Specializuje se makroekonomické analýzy.

Po studiích na VŠE pracovala pro Hewlett-Packard, dnes zastává funkci finančního analytika ve společnosti Accenture.

Komerční sdělení

Chcete-li u nás publikovat článek neváhejte nám napsat na info@banky.cz.

Lenka Rutteová

Píše články převážně z oblasti osobních financí (půjčky, pojištění, spoření, kolektivní investování) s cílem zvyšovat dostupnost srozumitelných textů v oblasti finanční gramotnosti. V rámci postgraduálního studia a po jeho dokončení působila jako odborný asistent na EkF VŠB-TU Ostrava, v současnosti se plně věnuje projektům na podporu finanční gramotnosti.

Luboš Gregor

Píše články z oblasti bankovnictví, sjednává hypotéky, koučuje finanční poradce.

Po studiích na Masarykově univerzitě v Brně nastoupil do společnosti Fincentrum, kde se vypracoval až na pozici manažera. Kariéru finančního poradce od roku 2016 dále rozvijí coby zástupce hypotéčního oddělení portálu Banky.cz. Mnohaleté zkušenosti plné každodenního vyjednávání s bankami promítá do výhodnějších podmínek svých klientů a do své publikační činnosti, která zahrnuje především praktické články z oblasti bankovnictví a hypotéčních úvěrů. Ve volném čase se věnuje sportu.

Lukáš Taragel

Píše články z oblasti daní.

Již při studiích na podnikatelské fakultě VUT pracoval na finančním úřadě, kde prováděl daňové kontroly. Dnes zastává funkci daňového konzultanta v soukromém sektoru.

Marek Hadač

Píše články z oblasti realit.

S realitami začal již při studiu na vysoké škole v roce 2011. Působil ve společnostech Akademie realit a Akademie Finance. Díky svým zkušenostem z obchodu a předchozího zaměstnání v bance dokázal spojit jak prodej, tak i financování nemovitostí. Zabýval se také problematikou exekucí a insolvencí u majitelů nemovitostí. Podílí se na realizaci developerských projektů, a to včetně získávání kapitálu pro tyto investice.

Martin Silný

Píše články z oblasti bankovnictví, sjednává hypotéky, koučuje finanční poradce.

Po studiích informatiky v Brně nastoupil do pojišťovny Allianz, ze které později přešel do společnosti Tarifomat. Zde působil přes dva roky jako vedoucí týmu specialistů. Později přesídlil do společnosti Banky.cz, kde zastává pozici projektového manažera a pomáhá s rozvojem portálu. Ve volném čase se věnuje sportu.

Miroslav Majer

Mirek býval finančním poradcem a v roce 2014 ho napadla myšlenka založit portál hyponamiru.cz na zjednodušení cesty k vlastnímu bydlení. Zaměření projektu se několikrát změnilo a v roce 2017 padlo rozhodnutí jako první vytvořit online sjednání hypoték na českém trhu kde pomohli k lepšímu bydlení tisícům lidí. Od května 2023 Mirek rozšiřuje svoje působení a vrhá se do řízení projektu banky.cz, kde chce pokračovat v misi zvyšování finanční gramotnosti lidí v ČR.

Pavel Strašák

Píše články, odpovídá na dotazy v bezplatné finanční poradně a věnuje se business developmentu. Bankovnictví je jeho dlouhodobá profese a životní koníček. Užívá si každého setkání s bankou, ať již jako privátní investor a vkladatel, nebo při finančním řízení společností z pozice uživatele produktů.

Coby investor vyhledává a podporuje zejména nadějné startupy studentů vysokých škol, či aktivních nadšenců, kterým vedle finančních vstupů předává i cenné zkušenosti či poskytuje širší podporu a zázemí – osobně, prostřednictvím Podnikatelského inkubátoru či Business Angels Clubu.

Po studiích financí na Mendelově univerzitě v Brně následovala bohatá profesní kariéra, zahrnující pozice: místopředseda představenstva eBanka (nynější Raiffeisenbank), byl spoluzakladatelem a CEO Dimension, finanční služby, spoluzakladatelem a předsedou úvěrové komise NEY spořitelní družstvo (dříve ANOsd), spoluzakladatel, člen představenstva a CEO Top-in.cz a jednatel TopGis.

Petr Jermář

Vede redakci, píše články, odpovídá na dotazy v bezplatné finanční poradně a je garantem správnosti dat ve srovnávači bankovních produktů.

Po studiích financí na VŠE v Praze nastoupil jako finanční analytik do společnosti Accenture, kde pracuje dodnes na pozici vedoucího finančně analytického oddělení pro oblast EMEA/Gallia. V rámci projektu Accenture Academy podporovaného Nadací Terezy Maxové spolupracuje na kurzech finanční gramotnosti pro děti z dětských domovů. 

Roman Müller

Roman každý den přesvědčuje Čechy, aby si vyzkoušeli sjednat hypotéku online z pohodlí domova. Je v kontaktu s novináři, dává redakci tipy na zajímavá témata, informuje je o aktuálních trendech a novinkách na trhu hypoték. Kromě budování vztahů s médii se věnuje i psaní blogu hyponamíru. Ten má pomoci zájemcům o vlastní bydlení najít správné odpovědi na nejčastější otázky k hypotékám. Na týmu Banky.cz oceňuje přátelský přístup a prostor pro realizaci vlastních nápadů.

Zuzana Karasová

Specializuje se na běžné účty a sociální politiku (sKarta).

Po studiích na ČZU působila jako manažer projektů spolufinancovaných z programu EU na podporu vzdělání a zaměstnanosti, nyní na mateřské dovolené.

Na co se ptáte

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena