Průměrný člověk vydělá za život 12 000 000 Kč. Když skončíte na invalidním vozíku nebo v dlouhodobé pracovní neschopnosti, potřebujete částku, která Vám zajistí poklidný zbytek života. Víte, kde ji vezmete?
Konečně jste našli svůj vysněný dům a jdete zažádat o hypotéku? Hypoteční úvěr může být Vaším velkým pomocníkem, ale můžete se také nehezky spálit. Hypotéka totiž není úplně pro každého, jak se může z mnohých reklamních sloganů zdát. Zároveň však není třeba se jí přehnaně bát, pokud se dokážete chovat zodpovědně a jste schopni zohlednit možná rizika. Zde jednoznačně platí přísloví „štěstí přeje připraveným.“ Co je tedy dobré vědět? Připravili jsme si pro Vás několik zásadních rad, tady jsou!
Finanční rezerva neslouží pouze pro jednorázové mimořádné výdaje, ale také pro pravidelné výdaje při výpadku příjmu v domácnosti. Ve finančním plánu nesmíte zapomenout na riziko ztráty zaměstnání. Co to může znamenat pro Váš rozpočet?
4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje garanci a jistotu. Jak moc je ale tato garance výhodná?
Určitě mi dáte za pravdu, že finanční rezerva je takovou malou záhadou. Každý ví, že finanční rezerva je důležitá, ale téměř nikdo ji nemá. Pokud ji ale nedokážeme vytvořit, nikdy si nevybudujeme finanční majetek a nedosáhneme finanční nezávislosti. Tvorba rezerv není v dnešní spotřební době moderní, úvěrové firmy a firmy vyrábějící spotřební zboží mají žně. Avšak my, běžní spotřebitelé, takzvaně „ostrouháme“ v případě, že přijdeme o zaměstnání, zhorší se znám zdravotní stav nebo se nám nebude chtít pracovat. Pojďme si tedy o finanční rezervě něco povědět.