Nebankovní půjčky
si dlouhá léta držely pověst nepoctivých a nevýhodných produktů. Dnes ale
představují často poslední záchrannou stanici, když potřebujete rychle půjčit
peníze. Rychlost získání peněz a snadné vyřízení hrají nebankovkám do karet. V
čem jsou lepší než ty bankovní?
Bankovní půjčku zná každý a je produktem všech bank. Využijete je spíše v případech, kdy si potřebujete nebo chcete půjčit větší obnos peněz například na financování bydlení, na nové auto nebo na rekonstrukci.
Pro mnohé se bankovní půjčka stane nevýhodnou ve chvíli, kdy potřebuje půjčku ihned. Na půjčku od banky si totiž nějaký čas počkáte, jak na její schválení, tak na poslání peněz. Vyřízení je často zdlouhavé a musíte dokládat spoustu papírů.
Na druhou stranu je ale potřeba říct, že nejste omezeni výší částky, kterou si můžete půjčit a banky také stále u lidí vedou co se týká důvěryhodnosti.
Nebankovní půjčky jsou ideální pro ty, kteří se ocitli v nečekané finanční situaci nebo je postihla nenadálá krize, kterou potřebují rychle vyřešit. U nebankovních společností totiž mají jistotu okamžitého poskytnutí peněz. Krátkodobá nebankovní půjčka v menších částkách, často do 10 000 korun, je způsobem, jak rychle vyřešit například problém s porouchaným autem.
První půjčka je zdarma a bez žádných poplatků. U ViaSMS si můžete půjčit až 8 000 na 30 dní zcela bez úroků. SMS půjčky jsou navíc vhodné pro každého, protože jsou poskytovány bez ručení. Další půjčky jsou pak až do 30 000 korun.
Díky novele zákona o spotřebitelských úvěrech z 1. prosince 2016 se zpřísnila pravidla pro poskytovatele půjček. Nebankovní společnosti, ale nejen ty, musí pro poskytování půjček získat licenci od ČNB. Vždy se po ní dívejte, abyste nenaletěli podvodníkům. ČNB také na všechny subjekty dohlíží. Na trhu tak po této novele zůstali především poctiví poskytovatelé půjček.
Nebankovní společnosti musí předtím, než půjčku schválí, nově prověřit každého žadatele a jeho finanční situaci, tedy mimo jiné, jestli již není veden v registru dlužníků, a to i v případech mikropůjček. Navíc všechny informace o úrocích a celkových nákladech na půjčku musí být uvedeny ve stejné struktuře. To pomáhá s porovnáním jednotlivých půjček.
Některé nebankovní společnosti si za půjčku berou opravdu vysoké úroky. Zejména výše RPSN je u některých několikanásobně vyšší, než je tomu u bank. RPSN totiž zohledňuje nejen úroky, ale i další poplatky za vyřízení půjčky, vedení účtu, příjem splátek nebo i za výpisy z účtu k půjčce. RPSN se tak velmi snadno vyšplhá i na 5 000 %, a to opravdu nechcete.
Když saháte po jakékoliv půjčce, ať už té bankovní nebo nebankovní, vždy si porovnejte jednotlivé společnosti. Zjistěte, zda mají platnou licenci ČNB, podívejte se na recenze od klientů a srovnávejte výši úroků. Vše musí být transparentní a viditelné a měli byste snadno nalézt všechny informace.
Naše úspory se v posledních měsících rozplývají jako pára nad hrncem, když pak dojde na to, že potřebujete uhradit větší částku za opravu auta, střechy, pořídit nový kotel na topení nebo něco jiného, není kam sáhnout. Buď se bez toho obejdete, což ovšem není vždy možné, nebo si budete muset půjčit. Obíhat banky a žádat o půjčku také není nic příjemného, naštěstí to dnes jde i jinak.
Jsme první volbou po bankách. Poskytujeme úvěry zajištěné nemovitostí až do výše 30 milionů korun. Ke všem klientům přistupujeme individuálně, vždy hledáme cesty, jak vyřešit potřebu klienta. Našimi klienty jsou hlavně malé a střední podniky, developeři.
Už žádné přesčasy. Méně hodin v kanceláři, více peněz, více volného času. Poznejte kouzlo pasivního příjmu.
Začali jste podnikat a přemýšlíte, že si pořídíte vozidlo, abyste na schůzky nemuseli jezdit pěšky? Nebo ho už možná máte, ale přemýšlíte, zda si ho nedat pod firmu? Má to nějaké výhody, nebo je lepší to nechat tak, jak to je? Čtete dál.
Správně nastavené investiční portfolio sníží riziko ztráty a zajistí stabilní příjem do rodinného rozpočtu.
KOMENTÁŘE k článku Bankovní vs. nebankovní půjčka: V čem je rozdíl?
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.