Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bolestné

Bolestné


Definice Bolestné

je finanční kompenzace za způsobenou bolest a újmu na zdraví jak fyzickou, tak i duševní. V obecné rovině lze požadavek na bolestné uplatňovat za poškození při dopravní nehodě, při pracovním úrazu, či nemoci z povolání. Finanční náhrada se stanovuje ve zdravotním posudku prostřednictvím bodových tabulek, kdy se posuzují jednotlivé újmy a nakonec se násobí finanční hodnotou/bod.
Bolestné typicky vyplácí pojišťovny pojištěnému.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bolestné

M

#7160, Srážky ze mzdy a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 26.7.2019

Dobrý den, v měsíci červnu jsem byl v pracovní neschopnosti (pracovní úraz). Insolvenční správce mi strhl ze mzdy i nemocenské peníze. Budu muset odevzdávat i peníze od pojišťovny zaměstnavatele, která mi bude doplácet plat do 100% a bolestné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v insolvenci je jedno, jestli je Váš příjem tvořen řádnou mzdou či nemocenskou nebo jinými náhradami. Vždy Vám zůstane pouze nezabavitelné minimum a zbytek půjde na úmor Vašich dluhů.

P

#6217, Náhrada za ztrátu výdělku, Exekuce a insolvence, 15.3.2019

Dobrý den, mám exekuci a měla jsem pracovní úraz, za který mi náleží náhrada za ztrátu na výdělku a bolestné a chci se zeptat, jestli mi tyto peníze může exekutor vzít. Děkuji

Dobrý den,

v exekuci máte nárok pouze na tzv. nezabavitelné minimum, vše ostatní náleží exekutorovi. Náhrada za ztrátu výdělku a bolestné nahrazují z pohledu exekuce mzdu vyplácenou zaměstnavatelem. Proto i tento příjem je předmětem exekuce. 

JH

#3146, Dětské úrazové pojištění, Pojištění, 30.10.2016

Dobrý den, dne 8.7. jsem uzavřela dceři úrazové pojištění na pobočce v Děčíně a měla mi přijít sada reflexních prvků. Dosud nedorazila. Dcera je Klára, nar. 2016. S pozdravem Jana Havlová

Dobrý den,

v této záležitosti je nejlépe kontaktovat pojišťovnu, se kterou jste produkt uzavřela. 

Doporučuji náš článek Orientujte se v pojištění 2, kde se můžete dočíst, co má smysl pojišťovat a co nikoliv. Úrazové pojištění pro děti pro většinu lidí smysl nemá, neboť bezplatné tuzemské zdravotnictví kryje všechny myslitelné úrazy a nemoci. Zlomená ruka je jistě nepříjemnou záležitostí, ale bolestné v podobě pár tisíc korun nic neřeší.

P

#1610, Dotaz na běžný bankovní účet, Běžný účet, 14.10.2014

Dobrý den, obracím se na Vás z důvodu případné změny banky, konkrétně přechodu z Era Poštovní spořitelny k jiné bance. Poté, co jsem si zažádala o výměnu karty za bezkontaktní, kdy po mně chce PS poplatek za tuto službu nehorázných 350 Kč, jsem si řekla "a dost". Myslím, že banka si má svých klientů vážit, nepřehlížet je, a naopak svým dlouholetým klientům nabízet výhodné služby, aby si je i nadále udržela. To se v mém případě nestalo, a proto uvažuji zcela vážně o změně banky. Kterou banku byste mi doporučil? • bezkontaktní karta - kde ji dostanu hned, bez poplatku? •převod z účtu Era PS by za mne měla vyřídit vybraná banka - zjistila jsem si, že PS neúčtuje žádný poplatek za takový převod k jiné bance, je-li klient u ní déle než 12 měsíců. Mělo by to být tedy pro mne bezbolestné. •chtěla bych si zároveň se zavedením účtu zřídit trvalý příkaz na platbu inkasa. •nabídka dalších bonusů - chtěla bych, aby se mi například vracela procenta na účet zpět při nákupech zboží, apod. další výhody. Chci mít své úspory v takovém stavu, aby neubývaly díky poplatkům, nýbrž tam byl i nárůst (i nepatrný má cenu) - byl by výhodný spořící účet? Při shrnutí výše uvedených přání a dotazů - která banka by byla pro mne nejlepší, nejvýhodnější? Předem Vám děkuji, budu se těšit na Vaše odpovědi a radu.

Dobrý den,

plně s Vámi souhlasím, banka by si měla svých klientů vážit a za svěřené peníze (které leží na běžném účtu zcela bez úroku a banka na nich vydělává) by jim měla nabídnout vedení běžného účtu a jeho provoz zcela bez poplatků. 

Běžný účet: mBank, FIO Banka, Air-Bank, ZUNO Bank - vybírejte z této čtveřice, dostanete zde vedení účtu včetně běžného provozu (platby) zcela bez poplatků, platíte jen za výběry z bankomatů. Žádné podmínky, žádné složitosti. Pokud chcete i ty výběry z bankomatů zdarma, zkuste Equa Bank - stejné podmínky jako u prvních čtyřech bank, ale navíc zdarma i všechny výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku - ale musíte splnit jednu z podmínek "aktivního užívání účtu", např. výplata zasílaná na účet min. 10 000Kč/měsíc, provést pár plateb kartou, atd.

Spořicí účet: Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč, bez poplatků), Equa Bank (1% do 1 000 000 Kč, zpoplatněna odchozí platba), Moravský peněžní ústav (1,7% do 150 000 Kč a dále 1,4%, bez poplatků, ale je třeba uhradit vratný členský vklad do družstva 1 000 Kč). Pozn.: spořicí účet můžete mít klidně v jiné bance než běžný účet, to vůbec nevadí (vše ovládáte z pohodlí domova přes internetbanking).

Bezkontaktní platební karta: u všech výše jmenovaných bank je to samozřejmost, zcela bez poplatků (banky mají z každé Vaší platby % provizi, jsou rády, že si od nich kartu necháte vůbec vystavit - požadovat za to ještě poplatek je mírně řečeno velmi drzé). 

Platební karta vracející % z útraty: na to doporučuji zapomenout - tuto "výhodu" nabízejí pouze banky, které si účtují nemalé poplatky za běžný účet a vše s ním spojené (včetně karty) a % vratek je navíc šalamounsky zastropovano několika podmínkami, takže na tomto nikdy nemůžete vydělat - i kdyby se měsíčně utrácely kartou desetitisíce, na poplatcích zaplatíte více. 

Více info v našem článku: Velké porovnání spořicích a běžných účtů

L

#85, Dotaz v bankovní poradně, , 5.3.2012

Dobrý den,chci se zeptat jak dlouho trvá vyplacení bolestného za pracovní uraz.Nemocenská mi byla ukončena 29.2.2012 .Veškeré papíry jsem odevzdal zaměstnavateli 1.3.2012 a na co mám nebo nemám nárok.Děkuji za odpvěd

Dobrý den,

s tímto Vám bohužel nepomohu; odborně se orientujeme pouze v bankovnictví a pojišťovnictví a tato otázka je více z oblasti pracovního práva či sociální zprávy.

Jediné co k tomu lze z naší strany dodat je, že samotný převod peněz nebude trvat déle než dva pracovní dny od zahájení výplaty.

Články o Bolestné

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění

…í bývají v porovnání s dlouhodobými úrazovými pojistkami zbytečnědrahá. Navíc už ze své podstaty řeší jen určité období. V podstatě tak nabízíjen bolestné na pár dní místo toho, aby vám pomohla řešit závažnější situace. A kromě tohonesmíte zapomínat, že děti bývají aktivní celý rok a úrazy s…

Kam uložit peníze před koncem roku?

Kam uložit peníze před koncem roku?

26.12.2013, Spoření

Dnes se blíže podíváme na stavební spořenía doplňkové penzijní spořenía „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či snížení daňového základu. Stavební spoření Datum 31/12 je klíčové pro potřeby přiznání státní podpor…Banky v ČR