Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojistka

Pojistka


Definice Pojistka

Produkt pojišťovny, který kryje nenadálé životní události klienta.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojistka

JJ

#9703, Pronájem bytu a co může majitel účtovat nájemníkům?, Reality, 13.4.2020

Dobrý den, bydlím v pronajatém bytě. Nezdá se mi co všechno si majitel účtuje za poplatky. Konkrétně správa cca 4 500 Kč/rok Dále v domě je recepce, takže bezpečnost. 8 800 Kč/rok. Pojistka cca 1 000 Kč/rok. Co by si neměl majitel účtovat? Vodu, odpad a topení chápu, platit ale za za 2kk elektřinu 5 000 Kč/měsíc? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

legislativa umožňuje smluvním stranám sjednat si v nájemní smlouvě libovolnou výši nájemného a záloh na služby. Naopak není možné požadovat po nájemnících platby do fondu oprav, které hradí vždy majitel nemovitosti. Správu domu, služby recepce a pojištění majitel nájemníkům účtovat může. Elektřina (5 000 Kč/měsíčně) je za 2kk zcela nepřiměřená (blíže realitě by bylo spíše 500 Kč/měsíc), nicméně platí jednoduché pravidlo - pokud s podmínkami nájmu nesouhlasíte, zkuste si s majitelem domluvit jiné podmínky nebo se poohlédnout u konkurence (přestěhovat se jinam).

NH

#8493, Životní pojištění a výluky, Pojištění, 10.1.2020

Dobrý den, předně přeji dobrý rok 2020 a hodně zdraví a děkuji za spolupráci s pojišťovnou v loňském roce. Mám na Vás dotaz zda se vztahuje moje pojistka v části "VPPP pro případ nemoci....") také na nemoc, kterou jsem bohužel nyní dostala a trpím ji a to celiakii. Myslím si osobně, že jde o závažné onemocnění. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

tento dotaz doporučuji směřovat na pojišťovnu, u které máte pojistku sjednanou. Každá pojišťovna má jinak stanovené podmínky životního pojištění a mnohdy navíc s individuálním přizpůsobením pro každého klienta (např. rozdílné výluky dle zdravotního stavu při sjednání pojištění).

#7692, Kam si mohu stěžovat?, Pojištění, 9.10.2019

Dobrý den, prosím o sdělení adresy, kam mohu poslat stížnost (se všemi podklady). Nesouhlasím se zamítnutím plnění (poškození chaty , pojistka u ČSOB pojišťovny). Děkuji

Dobrý den,

doporučuji nejprve oznámit pojišťovně písemně Váš nesouhlas se zamítnutím plnění. Dále je možné podat podnět dohledovému orgánu nad pojišťovnami (ČNB).

D

#7231, Leasing v insolvenci, Exekuce a insolvence, 3.8.2019

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci. Naprosto poctivě splácíme, za necelé 3 roky již máme zaplaceno 85% povinné částky. Máme za tři roky - každý půlrok - pozitivní zprávu insolvenčního správce o naší platební morálce. Je možné i v takové situaci si uzavřít operativní leasing na auto? Nějaký minimální, cca 4 000 Kč měsíčně by to bylo (v ceně je pojistka, údržba, servis, pneu). Je to možné, nebo si člověk v insolvenci zažádat nesmí?

Dobrý den,

leasing je druh úvěru a půjčky jsou lidem v exekuci a insolvenci zapovězené (i 4-5 let po zdárném ukončení insolvence). Zákon o spotřebitelském úvěru Vás tím chrání proti předlužení. I v případě oddlužení fyzické osoby nesmí dlužník nakládat s majetkem bez souhlasu správce a 5 let si nesmí drát další půjčky a příjmy využívá výhradně na splácení dluhů a živobytí.
Poskytovatelé půjček, úvěrů a leasingu musí prokázat svoji obdobnou péči při prověřování každého žadatele a tím je na téměř jisté, že by leasingová společnost musela vaši žádost odmítnout.

JP

#7182, Hypotéka a pojištění, Hypoteční poradna, 29.7.2019

Dobrý den, jsem léčen u psychiatra s duševní poruchou, nikoho mé chování neohrožuje. Banka mi přesto hypotéku nechce pojistit. Mohu se obrátit na jiný finanční ústav, který by mi dal hypotéku i s pojištěním? Ručil bych bytem, který chci koupit.

Dobrý den,

hypotéku můžete mít pojištěnou u zcela libovolné pojišťovny. Pojistka nemusí být sjednána přes banku, u které si berete hypotéku (pak je ale možné, že Vám banka nabídne pouze vyšší úrok). Může tak být lepší zkusit o hypotéku požádat u jiné banky. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří se Vám pokusí navrhnout nejlepší možné řešení. 

Články o Pojistka

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

… alkoholu. Najdete mezi nimi ale i řadu jiných situací. Některépojišťovny například nedávno odmítaly vyplácet plnění kvůli škodám způsobenýmepidemií či pandemií. Proto je důležité vše předem důkladně zkontrolovat. Jen takmáte jistotu, že vám pojistka opravdu pomůže.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka

…jší smířit se svyšším úrokem a pojištění schopnosti splácet se vyhnout. Místo něj si radějisjednejte životní pojištění. Správně nastavená životní pojistka totiž pokryjestejná rizika jako pojištění schopnosti splácet. A k tomu myslí i na řadudalších situací. Rozdíly jsou i statisíce korunV pr…

Banky lákají na účty s pojištěním pravidelných výdajů. Opravdu se ale vyplatí?

Banky lákají na účty s pojištěním pravidelných výdajů. Opravdu se ale vyplatí?

13.5.2020, Běžný účet

…pravidelných výdajů obsahuje?Abyste mohli posoudit, jestli se vám pojištěnívýdajů vyplatí, musíte si nejdřív uvědomit, co obsahuje. Obvykle je to pojistkapro případ: pracovní neschopnosti invalidity III. stupně smrti a ztráty zaměstnání Jednotlivé banky tato rizika různě kombinujído balíčků,…

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění

Víc než 45 miliard korun. Tolik peněz lonilidé v České republice zaplatili za životní pojištění. Oproti roku 2018 je tonárůst o 2,6%. Způsobilo ho zejména jednorázové životní pojištění, jehož objemse loni zvedl o víc než 25% v porovnání s předchozím rokem. Jednorázové pojistky lidé vyhledáva…

Jak vybrat nejlepší životní i majetkové pojištění? 5 věcí, na které musíte myslet u každé pojistky

Jak vybrat nejlepší životní i majetkové pojištění? 5 věcí, na které musíte myslet u každé pojistky

23.3.2020, Pojištění

…od pojišťovny peníze, které vám pomůžou škodu nahradit. A pokud máte vlastní dům či byt, nezapomeňtetaké na pojištění nemovitosti. U hypoték tato pojistka bývá dokonce jednou zpodmínek pro poskytnutí půjčky. 2. Zvažte hrozící rizikaPři výběru pojištění si také dobře promyslete,jaké škody vám…Banky v ČR