Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojistka

Pojistka


Definice Pojistka

Produkt pojišťovny, který kryje nenadálé životní události klienta.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojistka

PV

#11383, Vyplacení z insolvence, Exekuce a insolvence, 1.10.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci již 2,5 roku a zbývá mi ještě 2,5 roku. Mamince skončí pojistka a byla by ochotna mě vyplatit. Doplácí se částka do těch 30% daných soudem nebo by se musela uhradit celá původní částka? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro ukončení insolvence by se musela vyplatit celá dlužná částka (nikoliv jen 30% stanovených soudem jako minimum pro úspěšné oddlužení). 

M

#11202, Hypotéka a sleva za pojištění, Hypoteční poradna, 11.9.2020

Dobry den, mam nove hypoteku a mam zivotni a urazovou pojistku, kterou mi sjednala banka na delku hypoteky 30 let a dala do hypoteky (stara pojistka nevyhovovala). Kdybych si upravil starou pojistku, ze by splnovala veskera kriteria nove pojistky, da se pak misto nove pouzit stara? Nebo musim pockat po skonceni fixace? Nebo by to byl problem? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

banky nabízejí za sjednání životního pojištění slevu z úrokové sazby hypotéky, nicméně se musí jednat o pojištění sjednané bankou k hypotéce (nelze použít pojištění sjednané jinde). Pojištění sjednané k hypotéce můžete zrušit, ale pak by Vám banka pravděpodobně zvýšila úrokovou sazbu. Doporučuji vše dobře propočítat.

Tato pojištění k hypotékám nabízená bankami jsou obvykle méně výhodná. Je tak mnohdy lepší akceptovat vyšší úrokovou sazbu hypotéky bez slevy za pojištění (cca 0,2%) a životní pojištění si v případě potřeby zařídit jinde. Vůbec nejlepší je hypotéku sjednat s pomocí hypotečního poradce, který Vám je schopen nabídnout lepší sazby bez nutnosti sjednávat jakékoliv pojištění. 

JMM

#10644, Insolvence a škoda způsobená zaměstnavateli, Exekuce a insolvence, 8.7.2020

Dobrý den, mám insolvenci, uhrazeno 60%. Nyní jsem způsobila škodu v zaměstnání. Část pokryje pojistka, ale zbytek do výše 4,5 násobku platu (což může být až 60 000 Kč) mi mohou naúčtovat. Samozřejmě tolik peněz nemám, jsem samoživitelka s dítětem na střední škole. Co se s tím dá dělat. A jak to teda bude?

Dobrý den,

insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před vyhlášením osobního bankrotu, tedy tuto škodu budete zaměstnavateli splácet mimo insolvenci (pravděpodobně až po skončení insolvence, neb nyní byste neměla z čeho hradit další splátky).

JJ

#9703, Pronájem bytu a co může majitel účtovat nájemníkům?, Reality, 13.4.2020

Dobrý den, bydlím v pronajatém bytě. Nezdá se mi co všechno si majitel účtuje za poplatky. Konkrétně správa cca 4 500 Kč/rok Dále v domě je recepce, takže bezpečnost. 8 800 Kč/rok. Pojistka cca 1 000 Kč/rok. Co by si neměl majitel účtovat? Vodu, odpad a topení chápu, platit ale za za 2kk elektřinu 5 000 Kč/měsíc? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

legislativa umožňuje smluvním stranám sjednat si v nájemní smlouvě libovolnou výši nájemného a záloh na služby. Naopak není možné požadovat po nájemnících platby do fondu oprav, které hradí vždy majitel nemovitosti. Správu domu, služby recepce a pojištění majitel nájemníkům účtovat může. Elektřina (5 000 Kč/měsíčně) je za 2kk zcela nepřiměřená (blíže realitě by bylo spíše 500 Kč/měsíc), nicméně platí jednoduché pravidlo - pokud s podmínkami nájmu nesouhlasíte, zkuste si s majitelem domluvit jiné podmínky nebo se poohlédnout u konkurence (přestěhovat se jinam).

NH

#8493, Životní pojištění a výluky, Pojištění, 10.1.2020

Dobrý den, předně přeji dobrý rok 2020 a hodně zdraví a děkuji za spolupráci s pojišťovnou v loňském roce. Mám na Vás dotaz zda se vztahuje moje pojistka v části "VPPP pro případ nemoci....") také na nemoc, kterou jsem bohužel nyní dostala a trpím ji a to celiakii. Myslím si osobně, že jde o závažné onemocnění. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

tento dotaz doporučuji směřovat na pojišťovnu, u které máte pojistku sjednanou. Každá pojišťovna má jinak stanovené podmínky životního pojištění a mnohdy navíc s individuálním přizpůsobením pro každého klienta (např. rozdílné výluky dle zdravotního stavu při sjednání pojištění).

Články o Pojistka

Životní pojištění letos posiluje. Díky koronaviru

Životní pojištění letos posiluje. Díky koronaviru

9.11.2020, Pojištění

… lidé sjednat jakopřipojištění. Na koronavirus myslí pojišťovny automatickyPojišťovny se také shodují, že si lidé častoověřují, jestli je životní pojistka ochrání i před následky koronaviru. Bojí setotiž, že se pojištění na novou nemoc vztahovat nebude. Takové obavy ale bývají zbytečné. Poku…

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality

…vše platí pro přípojkys délkou do 50 m. Co jeelektrická přípojka?Elektrickápřípojka začíná odbočením od hlavního řádu NN (nízkého napětí) a končípojistkami v HDS (hlavní domovní skříň – nejčastěji sloupek na hranicipozemku, ve kterém je vyvedena smyčka NN). Přípojka je majetkem toho, kdo ji…

Zájem o pojištění ztráty zaměstnání vzrostl o 53 %. Lidé mají větší strach o práci

Zájem o pojištění ztráty zaměstnání vzrostl o 53 %. Lidé mají větší strach o práci

12.10.2020, Pojištění

…tí splátky za vásPokud také uvažujete o pojištění schopnostisplácet, dejte si pozor na několik věcí. Vždy si pořádně prostudujte, na covšechno se pojistka vztahuje. Většinou se toto pojištění v základní verzi týká jensmrti nebo trvalé invalidity. V těchto případech za vás pojišťovna zaplatí …

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka

…ívat zahradu, nezapomeňte to do smlouvy zapsat. A to jako věcnébřemeno. Budete tak mít jistotu, že vás nikdonevystěhuje proti vaší vůli. Je to pojistka nejen pro případ, že se v budoucnu zhorší vaše rodinné vztahy, ale také pro situaci, kdy se vaši potomci zadluží a nemovitost musí prodat…

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

14.9.2020, Pojištění

…zařízení je hromada součástek. A proto je tu pojištění mobilu nebo notebooku.Díky němu získáte peníze na nákup nového vybavení. Podívejte se, jak pojistkafunguje a na co si dát pozor. Při hledání nejlepšího řešení, jak ochránitpočítač nebo telefon, najdete mnoho nabídek pojištění od e-shopů,…Banky v ČR