Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojistka

Pojistka


Definice Pojistka

Produkt pojišťovny, který kryje nenadálé životní události klienta.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojistka

NH

#8493, Životní pojištění a výluky, Pojištění, 10.1.2020

Dobrý den, předně přeji dobrý rok 2020 a hodně zdraví a děkuji za spolupráci s pojišťovnou v loňském roce. Mám na Vás dotaz zda se vztahuje moje pojistka v části "VPPP pro případ nemoci....") také na nemoc, kterou jsem bohužel nyní dostala a trpím ji a to celiakii. Myslím si osobně, že jde o závažné onemocnění. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

tento dotaz doporučuji směřovat na pojišťovnu, u které máte pojistku sjednanou. Každá pojišťovna má jinak stanovené podmínky životního pojištění a mnohdy navíc s individuálním přizpůsobením pro každého klienta (např. rozdílné výluky dle zdravotního stavu při sjednání pojištění).

#7692, Kam si mohu stěžovat?, Pojištění, 9.10.2019

Dobrý den, prosím o sdělení adresy, kam mohu poslat stížnost (se všemi podklady). Nesouhlasím se zamítnutím plnění (poškození chaty , pojistka u ČSOB pojišťovny). Děkuji

Dobrý den,

doporučuji nejprve oznámit pojišťovně písemně Váš nesouhlas se zamítnutím plnění. Dále je možné podat podnět dohledovému orgánu nad pojišťovnami (ČNB).

D

#7231, Leasing v insolvenci, Exekuce a insolvence, 3.8.2019

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci. Naprosto poctivě splácíme, za necelé 3 roky již máme zaplaceno 85% povinné částky. Máme za tři roky - každý půlrok - pozitivní zprávu insolvenčního správce o naší platební morálce. Je možné i v takové situaci si uzavřít operativní leasing na auto? Nějaký minimální, cca 4 000 Kč měsíčně by to bylo (v ceně je pojistka, údržba, servis, pneu). Je to možné, nebo si člověk v insolvenci zažádat nesmí?

Dobrý den,

leasing je druh úvěru a půjčky jsou lidem v exekuci a insolvenci zapovězené (i 4-5 let po zdárném ukončení insolvence). Zákon o spotřebitelském úvěru Vás tím chrání proti předlužení. I v případě oddlužení fyzické osoby nesmí dlužník nakládat s majetkem bez souhlasu správce a 5 let si nesmí drát další půjčky a příjmy využívá výhradně na splácení dluhů a živobytí.
Poskytovatelé půjček, úvěrů a leasingu musí prokázat svoji obdobnou péči při prověřování každého žadatele a tím je na téměř jisté, že by leasingová společnost musela vaši žádost odmítnout.

JP

#7182, Hypotéka a pojištění, Hypoteční poradna, 29.7.2019

Dobrý den, jsem léčen u psychiatra s duševní poruchou, nikoho mé chování neohrožuje. Banka mi přesto hypotéku nechce pojistit. Mohu se obrátit na jiný finanční ústav, který by mi dal hypotéku i s pojištěním? Ručil bych bytem, který chci koupit.

Dobrý den,

hypotéku můžete mít pojištěnou u zcela libovolné pojišťovny. Pojistka nemusí být sjednána přes banku, u které si berete hypotéku (pak je ale možné, že Vám banka nabídne pouze vyšší úrok). Může tak být lepší zkusit o hypotéku požádat u jiné banky. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří se Vám pokusí navrhnout nejlepší možné řešení. 

S

#6339, Nesouhlasím s půjčkami manžela, Osobní a rodinné finance, 1.4.2019

Pokračování dotazu č. 6338: Děkuji za odpověď. Takže jediným momentálním řešením je najít všechny nebankovní půjčky a do všech napsat, že si nepřeji, aby mému manželovi půjčovali další peníze? Myslíte, že na to tyto banky budou nějak reagovat? Je to spíš pojistka pro mě pro případ rozvodového řízení? chápu to správně? děkuji

Dobrý den,

je třeba vyslovit písemný nesouhlas s již poskytnutými úvěry ("nevěděla jsem o nich a nesouhlasím s nimi"). Tímto se sníží Vaše ručitelství z celého závazku na 50% (tzv. do výše podílu v SJM). V případě exekuce by po Vás měla být vymáhána jen polovina dluhů (jinak byste v rámci manželství ručila za 100%). 

Tímto nezabraníte dalším půjčkám. Zvažte, má-li smysl setrvávat v manželství s někým, kdo Vás bezhlavě zadlužuje. 

Články o Pojistka

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

12.2.2020, Pojištění

…cujípro jednu konkrétní pojišťovnu, ale spolupracují se všemi poskytovateli natrhu. Dobře tak znají jejich výhody a nevýhody a vědí, kdy se která pojistkahodí nejlépe. Jednoduše jim vysvětlíte svou situaci i požadavky a společněvyberete pojištění, které odpovídá vašim představám. Navíc vás d…

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění

…eva na daních i příspěvek odzaměstnavateleZejména zpočátku lidé slyšeli na spojeníživotního pojištění a spoření do jednoho produktu. Zároveň tato pojistka lákána státní příspěvek, který klientům aktuálně nabízí daňový odpočet až 3 600korun. K jeho získání však musíte splnit několikpodmínek: …

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

15.1.2020, Pojištění

…é je pokryje. Zároveň si dobře pohlídejte výluky. Právě tyurčují, kdy vám pojišťovna nemusí škody zaplatit. Pokud tedy chcete mít jistotu, že vám pojistkaopravdu pomůže, jednotlivé nabídky dobře porovnejte. Anebo se obraťte přímo nanás. Stačí napsat, co potřebujete, a společně najdeme pojišt…

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

30.12.2019, Pojištění

…arijní pojištěníObzvlášť důležité je havarijní pojištění auta v zahraničí,kde se ceny za opravu obvykle vyšplhají podstatně výš než v Česku. Dobrápojistka vám navíc pomůže i s: řešením poruch zajištěním odtahu vozidla nebo při krádeži zavazadel z automobilu Zásadní je, abyste havarijní pojiš…

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

18.12.2019, Pojištění

Stále víc produktů, které slibují stáledokonalejší ochranu. Přesně to nám neustále nabízejí pojišťovny. Jenže zdalekane každá pojistka je opravdu nutná. Stejně tak jsou ale i pojištění, bezkterých byste neměli udělat ani krok. Podívejte se s námi, která to jsou. Obvykle se vhodné pojistky li…Rychlé odkazy

Banky v ČR