Československá obchodní banka

   
KÓD BANKY 0300
Zelená linka 800 300 300
Internet www.csob.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Řadí se mezi čtyři největší banky na tuzemském trhu, člen bankopojišťovací skupiny KBC. Mimo spousty dalších dceřiných společností banka provozuje tyto nejznámější instituce: Hypoteční banka, Era (dříve Poštovní spořitelna) a Českomoravská stavební spořitelna – každá instituce se specializuje na jiný segment trhu/jiné produkty a navzájem se celá skupina vhodně doplňuje. Dohromady drží celá skupina ČSOB (hlavně díky Hypoteční bance) významný tržní podíl na poli hypotéční úvěrů a má bezkonkurenčně nejhezčí budovu centrály v Praze Radlicích.


 

O bance

   

Pod zkratkou ČSOB se skrývá Československá obchodní banka, jež byla založena již roku 1964. V roce 1999 prošel tento ústav privatizací, a tak se vlastníkem ČSOB stala KBC bank, původem z Belgie. Od roku 2008 se osamostatnila slovenská pobočka. ČSOB nabízí kvalitní služby jednotlivcům i rodinám, malým i středním firmám. Ve svém profilu se banka odvolává na to, že nenabízí jen produkty, ale hledá vždy pro své klienty nejvhodnější řešení.


Škála poskytovaných služeb je obdobná jako u jiných bankovních ústavů. Jedná se o nabídku služeb v oblasti bydlení, spoření a investování, půjček a úvěrů, účtů a plateb a elektronického bankovnictví. ČSOB je navíc schopná sjednat svým klientům i pojištění, od pojištění neschopnosti splácet půjčku či hypotéku, přes životní pojištění, pojištění nemovitosti či domácnosti, dále pojištění pro případ krádeže platební karty, cestovní pojištění pro cesty do zahraničí, úrazové pojištění apod.


Přes ČSOB je možné si pořídit nerůznější typy hypoték podle možností, potřeb a nároků zákazníka. Hypotéka slouží k pořízení nového bydlení. K dispozici jsou tak různé typy hypoték pro koupi nemovitosti či americká hypotéka. U ČSOB si však lze vyřídit i hypotéku pro zlepšení kvality svého bydlení. Vedle poskytnutí úvěru nabízí ČSOB pomoc i se samotným výběrem nemovitosti. Mimo hypotéky si lze u ČSOB zřídit i nejrůznější půjčky, ať už na bydlení, či tzv. na cokoli. Podmínkou je jedině doložená schopnost tento finanční závazek splácet.


Nejrozšířenější službou nejen u ČSOB je zřízení účtu pro zasílání příjmů i realizaci plateb. K dispozici jsou konta pro běžné občany, mladistvé i pro náročnou klientelu nebo firmy. Své účty mohou dnes mít dokonce i děti. Třeba jim tam mohou rodiče zasílat kapesné. Samozřejmostí ke zřízenému účtu je platební karta a v dnešní době i možnost nepřetržitého přístupu ke svému účtu, jeho kontrole a ovládání. A to prostřednictvím např. služby internetbanking 24, mobil 25, linka 24 či info 24. Můžete tedy mít stále aktuální informace o stavu svého účtu a účinně jej ovládat bez návštěvy banky samotné.


Vedle občanů, poskytuje ČSOB své služby také firmám, což zahrnuje podnikatele i malé či střední podniky, dále bytová družstva a společenství vlastníků jednotek, municipality a neziskové organizace a v neposlední řadě také korporace a instituce. Vedle poskytovaných služeb je těmto cílovým skupinám k dispozici i komplexní poradenství.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR