Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Šek

Šek


Definice Šek

platební prostředek využíván převážně dříve v USA, bankovní formulář, který se po vyplnění patřičných náležitostí stává cenným papírem, doba proplacení od předložení šeku činí obvykle 8-70 dnů, v Evropě akceptován velmi zřídka.Dotazy v poradně k Šek

EH

#15665, Záznamy v registrech, Půjčka, 21.10.2021

Dobrý den, po jaké době je vymazáno z registru zpoždění (třeba týdenní) se splátkou úvěru? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně banky přihlížejí k záznamům mladším 4-5 let. Starší a menší prohřešek bude spíše tolerován než závažnější, mladší nebo opakovaný incident.

HP

#15653, Kryptoměny a paušální daň, Akcie a investice, 20.10.2021

Dobrý den, vzhledem k současné situaci bych ráda něco ze svých úspor použila na nákup kryptoměn. Nejedná se o vysokou částku, jsem ale v režimu paušální daně a zajímá mě, jak se na takové transakce pohlíží z daňového pohledu.

Dobrý den,

obchodování s kryptoměnami se Vám nepočítá do limitu 1 mil. Kč pro neplátce DPH (o paušální daň byste tak nepřišla). 

Důrazně ale doporučuji jakékoliv investice do kryptoměn zvážit! Investice do kryptoměn jsou velmi rizikové. Vývoj kurzu kryptoměn je velmi divoký. Výjimkou nejsou pohyby v desítkách procent denně nahoru či dolů. Argumenty pro růst či pokles kurzu kryptoměny často investor dohledává jen těžko.

Navíc se zde vyskytuje mnoho podvodníků a v poslední době je téměř každá druhá nabídka na investování do kryptoměn podvodem (falešný broker, falešná investiční aplikace, atd.). 

Pokud máte zájem se dozvědět více informací o zdanění výnosů z kryptoměn, neváhejte si přečíst náš komplexní článek v sekci daně.

ML

#15627, Hypotéka a záznamy v registrech, Hypoteční poradna, 18.10.2021

Dobrý den, kdy nejdříve mohu žádat o hypotéku když, jsem měl půjčky, nějaké po splatnosti (nikdy jsem nebyl v exekuci nebo insolvenci) a všechno co jsem měl mám řádné zaplacené. Od všeho mám potvrzení o bezdlužnosti, mám odvolané souhlasy o zpracovaní os.údajů atd. Kdy nejdříve mohu žádat o hypotéku a jestli vůbec mi jí schválí? Podle registru nikde nic nedlužím ani jedinou korunu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, jak staré a vážné prohřešky jste měl. Menší prohřešek starý 3 a více let nebude překážkou v získání hypotéky, mladší prohřešek většího rozsahu (např. opakované pozdní platby) Vám cestu k hypotečnímu úvěru více zkomplikují. Obecně banky zkoumají úvěrovou historii mladší 4-5 let. 

M

#15467, Šek pro přítele v nemocnici v zahraničí, Podvod, 2.10.2021

Dobrý den, dostala jsem šek na 30 000 EUR. Peníze mi nepatří, jsou pro přítele v Anglii. Mohu je vložit na svůj účet, než mu je budu moci poslat? Je v nemocnici. Nebudu to muset zdůvodnit? Praní špinavých peněz? Prosím moc o radu, děkuji. 

Dobrý den,

od koho jste dostala šek? Nejde o podvod či o skutečné praní špinavých peněz? Podobných příběhů máme plnou finanční poradnu. Podvodníci se snaží vloudit do vaši přízně a po seznámení (často jen online) z Vás začnou tahat peníze nebo přes Váš účet tzv. vyperou peníze pocházející z trestné činnosti. 

TD

#15388, Nelíbí se mi zdražování povinného ručení, Akcie a investice, 21.9.2021

Pokračování dotazu č. 15359: Děkuji za vaši odpověď. Bohužel vaše odpověď se nezdařila. Odpověděli jste na dotaz, který nebyl položen a navíc obecnou frází, kterou pojišťovny používají pro udržení svých zisků (je možné vyčíst z výročních zpráv firem napříč trhem). Konkurence bohužel neexistuje a nikdo to nekontroluje.

Dobrý den,

každá pojišťovna má právo si stanovit výši pojistného dle svého uvážení a každý zákazník má též možnost si vybrat pojišťovnu a produkt dle svého uvážení. Ve výročních zprávách se dočtete o výsledku hospodaření celé pojišťovny. Při podrobnější analýze statistik celkově vybraného pojistného a vyplaceného pojistného plnění byste rychle došel k závěru, že segment povinného ručení pro pojišťovny žádné terno z hlediska ziskovosti není. Konkurence je na českém trhu dostatečná, což dokazuje rozptyl pojistného (stejné auto můžete pojistit u jedné pojišťovny za 2 500 Kč, u druhé za 4 000 Kč a u třetí třeba i za 6 000 Kč). Pojišťovny sledují desítky parametrů (obsah motoru, bydliště a věk řidiče, stáří vozidla, historie pojištěného, atd. a každá pojišťovna s těmito parametry pracuje trochu jinak - pojišťovna A může být dražší pro mladé, pojišťovna B pro starší, pojišťovna C pro krajská města, pojišťovna D pro výkonnější motory atd.). Určitě je z čeho vybírat. Může být samozřejmě pohodlnější nic nedělat a udržovat se v klamu, jak je vše na světě špatně. Lepší ale bude zadat poptávku v sekci povinné ručení a nechat se třeba mile překvapit nabídkou našich specialistů.

Články o Šek

Zrychlené SEPA a zahraniční platby si klienti KB oblíbili

Zrychlené SEPA a zahraniční platby si klienti KB oblíbili

8.10.2021, Komerční sdělení

Zrychlené SEPA platby nabízí Komerční banka odloňského května, zahraniční platby od listopadu. Jako jediná systémově významnábanka v ČR. Přestože v zemích eurozóny nabízejí banky svýmklientům okamžité platby v eurech, v České republice si na ně na rozdíl od těchkorunových budeme muset ještě nějak…

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátýmnejvětším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnoua Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. Asvůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %. Uniqa oznámila převzetí Axa pojišťovny a Axaživotní pojišťovny lo…

Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

11.9.2021, Běžný účet

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budetemuset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si účet založíte dobrovolně,protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu anejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jejlegislativa nevyžaduje. V …

Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

1.9.2021, Běžný účet

Představte si, že jdete s kolegy na oběd,který zaplatíte dohromady za ostatní. A dřív, než se vrátíte do práce, už máteod všech peníze poslané. Aniž byste jim museli diktovat číslo účtu. K platbětotiž použili vaše mobilní číslo, které měli uložené v kontaktech. Zhruba tak má vypadat revoluční slu…

Zdražování hypoték zrychluje. V červenci úrok vyskočil na 2,23 %

Zdražování hypoték zrychluje. V červenci úrok vyskočil na 2,23 %

30.8.2021, Hypotéka

…oňským sedmým měsícemje totiž o 13,7 miliardy korun vyšší. Rekord už padlBanky tedy už letos sjednaly hypotéky za 259miliard korun. Díky tomu už letošek definitivně překonal loňský rok, kdy silidé za 12 měsíců půjčili na bydlení 254 miliard korun. I kdyby se tak už nesjednala ani jednahypotéka, s…Banky v ČR