Hypoteční slovník

Definice Hypotéka s prémií

Je typ hypotečního úvěru od České spořitelny, která svým klientům vyplácí prémie za věrnost vždy za každé další podepsané fixační období (tzv. refixaci).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

B

#13469, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 15.3.2021

Dobrý den, mám dotazy týkající se refinancování hypotéky. 1) Všude je doporučováno nečekat na nabídku stávající banky a zjistit nabídku konkurence. Momentálně máme hypotéku u ČS a konkurenční nabídky 4 jiných bank. V jedné z Vašich odpovědi však uvádíte: "Každá žádost o hypotéku se Vám propisuje do registru, tedy vyšší počet záznamů viditelný v registrech Vás může poškodit a hypotéku nakonec nemusíte vůbec získat." Nevím, jak tomu rozumět. Týká se to jen nových hypoték nebo i refinancování. 2) Některým bankám postačí původní odhad. I když jsme ho zaplatili, v ruce ho nemáme. Máme nárok, aby nám stávající banka tento odhad poskytla? 3) Zaplatili jsme si službu "Hypotéka s prémii". My jako klienti jsme splnili všechny podmínky. Banka nám nyní nabídla vyšší úrok než doposud, protože máme tuto "službu za věrnost" nebo stejný úrok, ale musíme se této služby vzdát. V našem případě se jedná o cca 180 000,- Pokud se služby nevzdáme, zaplatíme na úrocích a pojištění více než u nižšího úroku. Snažili jsme se vyjednat úrok nabízený pro refinancování na www stránkách. Bylo nám sděleno, že toto je jen pro nové klienty. Nemáme v plánu jít s bankou "do boje". Podle ČS je vše korektní a není zde nic, co by mi dávalo důvod k nespokojenosti. My se však jako klienti cítíme podvedeni, a znevýhodněni. Tady mně spíš zajímá Váš názor. Děkuji.

Dobrý den,

1) Oslovit konkurenci ano, ale všeho s mírou - každá žádost o refinancování hypotéky se Vám propisuje do registrů. Proto je lepší kontaktovat nezávislého hypotečního poradce, kteří Vám všechny nabídky porovná a ve finále osloví pouze jednu Vámi zvolenou banku. 

2) Nárok na odhad nemáte.

3) Cítíte-li se podvedeni resp. nelíbí-li se Vám přístup vaší banky, refinancujte hypotéku u konkurence k datu konce fixace úrokové sazby zcela bez sankce.


MR

#12690, Jakou zvolit fixaci hypotéky?, Hypoteční poradna, 28.1.2021

Dobrý den, prosím, chci se zeptat na následující dotaz. Máme hypotéku s prémií u ČS a nyní jsme po první 5 leté fixaci s úrokem 1,79% dostali následující nabídku: Fixace na 5 let s úrokovou sazbou 2,09 %, měsíční splátkou orientačně 5 387 Kč a s ponecháním služby Hypotéka s prémií (na konci března 2021 by byla vyplacena první část prémie, orientačně 16 067 Kč). Fixace na 5 a 8 let, s úrokovou sazbou 1,79 % a měsíční splátkou orientačně 5 245 Kč. Fixace na 10 let, s úrokovou sazbou 1,89 % a měsíční splátkou orientačně 5 292 Kč.  Jaká varianta je nejvýhodnější? Děkuji za odpověď, MR

Dobrý den,

optimum představuje nejnižší sazba při co nejdelší fixaci. Osobně bych tak zvolil 8 let za 1,79%. Též je možné zvážit 10 let za 1,89% (relativně malý příplatek za 2 roky jistoty nízké sazby navíc). 

#10478, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 18.6.2020

Dobrý den, k 31. 3. 2021 nám končí fixační období na stávající hypotéku (zůstatek bude 1,7 mil. Kč) a momentálně řešíme sazbu na nové fixační období. Banka nám nabízí dvě možnosti. 1) hypotéka s prémií - 2,29% (5 let fix), prémie by byla kolem 25 000 Kč, 2) hypotéka bez prémie 1,99% (fix 5 nebo 8 let). Otázka zní, jakou sazbu zvolit. Nebo popř., zda ještě nevyčkat např. na podzim, kdy se předpokládá, že sazby mají klesat. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka si z Vás dělá legraci, neb obě možnosti vychází při hypotéce 1,7 mil. Kč, fixaci 5 let a úrokovém rozdílu 0,3% stejně (na vyšším úroku byste zaplatili během příštích 5 let navíc zhruba oněch 25 000 Kč). S refixací doporučuji vyčkat nejen do podzimu, ale až do jara 2021, kdy budou úrokové sazby výrazně níže než dnes.