Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Denní odškodné

Denní odškodné


Definice Denní odškodné

Finanční odškodnění klienta za úraz, který vznikl nahodilou událostí. Toto připojištění je z pravidla využíváno u investičního a rizikového životního pojištění či cestovního pojištění. 


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Denní odškodné

A

#9501, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 31.3.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci a plním splátkový kalendář. Je taková situace, že marodím a platím si pojistku, kde mam denní odškodné a mají mě vyplácet. Tak se chci zeptat, jestli na to má nárok insolvenční správce.

Dobrý den,

jedná se příjem, který podléhá insolvenčním srážkám. Sečte se váš příjem ze zaměstnání a z pojistky a z celkové částky se vypočte srážka a nezabavitelné minimum (kolik Vám zůstane).

JJ

#5921, Pojistné plnění a mimořádný příjem v insolvenci, Exekuce a insolvence, 5.2.2019

Dobrý den, z nezabavitelné částky 9 338 Kč si platím pojištění, které obsahuje i denní odškodné v době nemocenské. Pokud by tato situace nastala, má na tuto částku insolvenční správce nárok? I když mám zaplaceno 40% a z nemocenské se rovněž splácí .

Dobrý den,

pojistné plnění je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Peníze jsou následně použity na rychlejší umoření Vašich dluhů. V rámci insolvence se snažíte splatit z dluhů co nejvíce (ideálně celých 100%), ale pro zdárné dokončení insolvence postačí 30%. Insolvenční správce Vám proto nemůže říct "už máte splaceno 40%, teď po Vás tolik peněz chtít nebudu".

#5813, Úrazové pojištění, Pojištění, 23.1.2019

Dobrý den, jsem již staršího věku a něco jsem zažil, ale jednání pojišťovny ČSOB mne silně zklamalo. Nechal jsem se zlomit od jejich agentky 1.2.2016 na pojištění pro případ úrazu, tzv. denní odškodné, s limitem od 8. dne zpětně. Víte, 45 let hraji ragby, určitě nemůže pojišťovna ode mne požadovat kvůli uzavření pojistky, abych začal hrát Petang. Přes důchodový věk se kolikrát do roka sejdeme a dáme si, zahrajeme si, to snad není nic špatného. Jak sami víte, v našem věku se stát může leda co, i když budete sedět doma a čučet na telku. Tak jsem se pojistil, neodolal jsem spíš sympatické osobě, které jsem podlehl, přesto že jsem měl mnoho úrazů, nikdy jsem je s pojišťovnou neřešil, ztráta času, to bych každý rok proseděl polovinu u lékaře a na pojišťovně. Dokonce na základě těchto pojistných události, okleštili smlouvu na tolik, že jsem ji zrušil. Víte platit z důchodu 500 Kč. někomu a bez žádného, výhledově užitku, to nemá formu, na to si musí nalézt jiného sponzora. Budu velice rád, když budou má slova někoho zajímat, mile rád dodám veškero korespondenci k danému problému, děkuji Štrincl.

Dobrý den,

mnoho seniorů se nechá přesvědčit líbivými slovy podomních prodejců, pořadatelů předváděcích akcí (tzv. šmejdi) a prodejců po telefonu ke koupit produktu, který nepotřebují či je jinak nedokonalý (a obvykle předražený). Stačí úsměv mladé slečny a starší lidé nadšeně kupují předražené hrnce, zázračné medikamenty a nepotřebné finanční produkty. Legislativa na ochranu spotřebitele se snaží co může, ale primární problém je vždy na straně seniorů, že si něco dobrovolně koupí, a až následně zjistí, že se jedná o zcela nepotřebnou, předraženou a nekvalitní záležitost.

Pojistit lze jen nahodilé riziko. Tedy např. senior je téměř nepojistitelný na riziko úmrtí, protože se jedná o jistou událost, která dříve či později nastane (není nahodilá, nelze se ji vyhnout). Stejně tak nelze pojistit seniorovi úraz při hře ragby. Proto máte ve smlouvě uvedené výluky z pojištění, na které Vás ale měl prodejce pojistky předem upozornit.

Doporučuji náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu.

KV

#3708, Úrazové a nemocenské pojištění, Pojištění, 18.7.2017

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. V červenci loňského roku jsem byl na vyšetření karpálních tunelů, kde mi řekli, že operace je nevyhnutelná. Termín operace koncem srpna. Do toho se mi stal 22.7.2016 úraz a byl jsem na dvou operacích palce pravé ruky. První byla 25.7, kde mi vložili destičku a 25.10 na druhé operaci - vytáhnutí. S tímto jsem byl do 12.2..2017 na nemocenské. Jelikož má PN a ÚN zvlášť, proplatili mi pouze, prý dle tabulek 63 dnů léčby. Ještě během úrazu jsem si naplánoval dle možností nemocnic operaci karpálních tunelů , kterou mi stanovili na 13.2.2017 levá ruka a 19.4.2017 pravá ruka, mezitím nezbytné rehabilitace. Ukončení nemocenské 2.7.2017. Ihned po ukončení úrazu a stanovení nové diagnózy jsem vše hlásil na pojišťovnu, kde mi přišlo vyrozumění, že z nemocenské na karpální tunely nedostanu opět nic, jelikož jsem neměl přerušení mezi diagnózou první a druhou. Můžete mi prosím poradit kde a jak se odvolat? Od 22.3.2013, si poctivě platím pojistku a k čemu, když téměř po roku nemocenské dostanu zaplaceno jen 63 dnů a to jen z úrazu. Podotýkám ještě, že denní odškodné na úraz mám sjednáno na 300,- od prvního dne a na nemocenskou 300,- od 29. dne. Děkuji za pomoc při řešení problému. S pozdravem V.K.

Dobrý den,

odvolat se můžete v prvé řadě u své pojišťovny, kde máte pojištění sjednáno. Pokud to nepomůže, dalším stupněm ochrany spotřebitele je ČNB, coby dohledový orgán nad bankami a pojišťovnami. Pokud se Vám nebude líbit ani výsledek šetření ČNB, budete se muset obrátit na soud. Naopak se nelze v případě úrazového a nemocenského pojištění obrátit na Finančního arbitra, v jehož gesci tato agenda není.

Před případným odvoláním a sporem doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky vaší pojišťovny. I když se Vám to nemusí líbit, může být postup pojišťovny v souladu s obchodními podmínkami, které jste akceptoval podpisem pojistné smlouvy.

RÁP

#2462, Co je pojištěno - Flexi, Pojištění, 29.1.2016

Dobrý den, mám u vás uzavřené Flexi pojištění a chci se zeptat, jsem v pracovní neschopností už od 1.9 2015 doposud z důvodu rizikového těhotenství, tak se chci zeptat jestli se pojištění vztahuje i na toto děkují za odpověd s pozdravem Růžičková Petra

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál - patrně myslíte Flexi životní pojištění od Pojišťovny ČS. Přijde na to, jaká rizika (smrt, úraz, invalidita, nemoc, hospitalizace, pracovní neschopnost, denní odškodné, trvalé následky), máte přesně pojištěna.

Články o Denní odškodné

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění

…omě uvedených pojistek napadnou ještě další možnosti. Například: pojistné pro případ hospitalizace, pojistné pro případ hospitalizacepo úrazu, denní odškodné za dobu léčby nebo ošetřovné. Je pravda, že většina z nich může mít svéopodstatnění. U delšího léčení nemocí a úrazů vám opět po…

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění

… mnohem efektivnější způsoby ukládání a zhodnocení peněz.Raději proto svým potomkům sjednejte zvlášť dětské úrazové pojištění a zvlášťspoření. Denní odškodné: moc peněz za málo muzikyKdyž už víte,jakým produktům se vyhnout, musíte pojistku ještě správně nastavit. Rodiče častoopakují st…

Hypotéka a její zajištění

Hypotéka a její zajištění

29.1.2018, Hypotéka

…ištění smrti zjakýchkoliv příčin Invalidita 3. stupně Invalidita 2. stupně Invalidita 1. stupně Trvalé následky úrazu Velmi vážná onemocnění Denní odškodné Hospitalizace Pro získání co nejlepších podmínek je třebaoslovit více pojišťoven (nebo nezávislého makléře) a porovnat jejich n…Banky v ČR