Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Konsolidace

Konsolidace


Definice Konsolidace

sloučení dvou a více úvěrů do jednoho nového (např. z kontokorentu, kreditní karty a půjčky)Dotazy v poradně k Konsolidace

PR

#9248, Nestíhám splácet své závazky, Osobní a rodinné finance, 15.3.2020

Dobrý den, jsem téměř čtyři roky po insolvenci, ale dostal jsem se do dluhové pasti. Nevlastním nemovitost a nikdo z mých známých také ne. Je nějaká možnost konsolidace a splácet jen jeden úvěr? Chci předejít problémům s exekucí. Ale ať hledám jak hledám, tak nic jsem nenašel co by mi mohlo situaci vyřešit. Připadá mi to, že jsem už dopředu určený k likvidaci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste se po prodělané insolvenci znovu dostal do finančních problémů (závazky po splatnosti, negativní záznamy v registrech), pak Vám nikdo nebude ochoten peníze půjčit (ani úvěry konsolidovat), protože pravděpodobně nejste schopen rozumně řídit své finance a opět Vám hrozí osobní bankrot. Půjčovat si peníze na spotřebu a běžné výdaje je jako brát drogy a insolvence pak představuje léčbu v podobě tvrdé odvykací kůry. Stačí dodržovat 2 velmi jednoduchá pravidla:

1) peníze se půjčuji jen na investice (např. hypotéka na vlastní bydlení)

2) na běžné výdaje a spotřebu si musím vydělat (na co nemám, to si nekupuji)

Pokud Vám jedna léčba (insolvence) nestačila, bude nutné požádat o druhý osobní bankrot na dalších 5 let. Řešením není hledat známé, kteří vlastní nemovitost a mohli by ji dát do zástavy za Váš další úvěr (protože v současné situaci by Vám peníze půjčily jen pochybné nebankovky, které se specializují na dlužníky s nemovitostmi - jejich cílem je dlužníky o tyto nemovitosti připravit, ne Vám pomoci). Řešením je si nepůjčovat na spotřebu a běžné výdaje.

#9207, Konsolidace a hypotéka, Hypoteční poradna, 10.3.2020

Dobry den, jsem statni zamestnanec s peknym postavenim, mam plat 39 tisic cisteho. Jsem rozvedeny a mam 2 deti ve stridave peci ob tyden. Bohuzel jsem si z predchoziho manzelstvi prinesl dluh ve vysi necelych 900 000 Kc, ktery poctive a pravidelne splacim. Nikdy v minulosti jsem nemel problem se splatkami, bonitu bych mel mit dobrou. Prave kvuli dluhu pisi. Chtel bych si koupit byt. Bohuzel mam uvedeny dluh a zadny zaklad. Pouze jsem majitelem duzstevniho bytu. Napadlo me, zda i v tomto pripade mi muzete pomoci, napr. umorit ho hypotekou, kterou bych nasledne platil spolu s novym bytem.

Dobrý den,

u hypotéky může být s družstevním bytem problém, neboť nevlastníte byt (který byste mohl dát bance do zástavy za hypotéku), ale pouze podíl v družstvu s právem byt užívat (vlastníkem bytu je družstvo, které se zástavou za Váš úvěr souhlasit nebude). Konsolidovat dluh spolu s hypotékou na nový byt je možné, ale banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Musel byste tak ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí (nebo mít dostatek vlastních úspor).

MV

#8696, Konsolidace nebankovních půjček se záznamem v registru, Půjčka, 24.1.2020

Dobry den, mam nebankovni pujcky a potreboval bych sloucit vsechno do jednoho, abych platil jednu. Moje splatky mesicne jsou 12 tisic a jsem v registru dluzniku. Co mam delat, jak se toho zbavit?

Dobrý den,

se záznamem v registrech Vám nikdo další 3-4 roky nepůjčí. Vaše nebankovní půjčky na nelze konsolidovat. Jediným řešením je zatnout zuby, snížit své výdaje na nezbytné minimum, zvýšit příjmy brigádami či směnami navíc a splácet. Po splacení všech půjček si již nikdy více nepůjčujte. 

S

#8387, Konsolidace, Půjčka, 2.1.2020

Dobrý den, půjčila jsem si v bance 20 000 Kč a 10 000 Kč. Potom jsem potřebovala více peněz, takže jsem požádala o 120 000 Kč a dvě půjčky předtím konsolidovala (omylem). Banka mi asi před půl rokem začala psát o splácení. Úvěry (20 000 Kč a 10 000 Kč) mám již zaplacené, ale banka mi neustále strhává pokutu 500 Kč každý měsíc. Chtějí potvrzení o splácení, ale jiné než předčasné splacení nemám. Potřebovala bych prosím vysvětlit, jak postupovat. Neustále mi strhávají peníze, i když to mám od října vše zaplacené. Děkuji

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku vaší banky a pokuste se vše vysvětlit na místě (např. doložením výpisů z účtu o mimořádné splátce doplácejí ony 2 konsolidované půjčky).

NP

#8358, Půjčka, minimální mzda a práce načerno, Půjčka, 26.12.2019

Dobrý den, mám takový skromný dotaz, chtěla bych si půjčit peníze navíc, cca 100 000 Kč a konsolidovat dluhy. Problém je, že mám minimální mzdu a zbytek mi jde bokem. Občas když to jde peníze co mám bokem vložím na učet, aby byl vyšší příjem. Ale bohužel to nejde vždy. Chci se zeptat, zda-li je konsolidace možná v mé situaci?

Dobrý den,

prací načerno (oficiálně za minimální mzdu a zbytek bokem) riskujete nejen pokutu až 100 000 Kč a bídu ve stáří (z minimální mzdy budete dostávat jen minimální důchod, v dnešním nominále třeba jen 9 000 Kč - posuďte sama, jestli byste z toho vyžila), ale taktéž si nikdy nebudete schopna půjčit peníze (na konsolidaci dluhů, na bydlení, atd.). S čistým příjmem ve výši minimální mzdy Vám banky půjčí pár desítek tisíc korun (nemáte-li další dluhy/úvěry). 

Při dnešní nulové nezaměstnanosti jsou to právě zaměstnanci, kdo si diktuje podmínky. Požadujte legální pracovní smlouvu na celou výplatu nebo změňte zaměstnavatele. 

Články o Konsolidace

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

…ekci webu. Moneta Money BankBanka umožní svým klientům, také klientům Moneta Auto a Moneta Leasing dočasný tříměsíční odklad pro express půjčky, konsolidace nebo hypotéky. Podmínkou je dobrá platební morálka před 13.3.2020. Všechny informace i žádost najdete přehledně na webu. Moneta před…

Polovina lidí do 30 let splácí půjčky. Využívají je na bydlení, auto i na splácení starších dluhů

Polovina lidí do 30 let splácí půjčky. Využívají je na bydlení, auto i na splácení starších dluhů

4.3.2020, Půjčka

…t větší množství úvěrů a brát si půjčkujen proto, abyste zaplatili starší pohledávky, totiž často vede do dluhovépasti. Mnohem lepším řešením je konsolidace čirefinancování stávajících úvěrů. Při něm převedete své půjčky k jednomuposkytovateli. Nejen, že tím získáte lepší přehled o svých …

Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

13.9.2019, Půjčka

…run,je rozdíl víc než 11 miliard. Jinak řečeno propad skoro o 40 %. A tomu, že se vezbytku roku situace změní, nic nenasvědčuje. Hlavní příčina? KonsolidaceDůvodů takovéhopádu je několik. Jedním z nejvýraznějších je ale postup samotných bank. Právěty totiž v posledních letech klientům nab…

Nebankovních půjček se nemusíte bát

Nebankovních půjček se nemusíte bát

19.12.2018, Komerční sdělení

… záležitostech zodpovědní a nesnažte se zalepovat jednu půjčku jinou.Vhodnějším krokem jekonsolidace půjčeku jediné společnosti, což vám sníží výši úroků a zpřehlední vašifinanční situaci.

Strašák exekuce: Jak se mu vyhnout?

Strašák exekuce: Jak se mu vyhnout?

19.11.2018, Komerční sdělení

…e nikdy neumoříte. Pokud se vám navícpodaří najít nějakou silně nevýhodnou, dostanete se ještě do horší situace, nežve které jste se nacházeli. Konsolidace a refinancování jako cestaMáte-li na krkuhned několik dluhů, můžete je konsolidovat. Jinými slovy, lze je sloučit dojedné jediné půj…Rychlé odkazy

Banky v ČR