Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Konsolidace

Konsolidace


Definice Konsolidace

sloučení dvou a více úvěrů do jednoho nového (např. z kontokorentu, kreditní karty a půjčky)Dotazy v poradně k Konsolidace

KT

#14860, Nezvládám splácet půjčku, Půjčka, 19.7.2021

Dobrý den, reaguji zde na dotaz pána v ID, který si půjčil u nebankovních společností a nyní nemůže splácet. Já jsem již dlouhou dobu v ID 3. stupně, a půjčila jsem si celkem přes 100 000 Kč u různých společností (neměla jsem peníze na nájem, po smrti matky jsem byla vystěhována z bytu, a pronajala si byt, který jsem pak nezvládala platit ani jsem neměla peníze na jídlo - takže jsem si rozhodně nepůjčovala na blbosti). Nyní mám konsolidovanou jednu půjčku a platím 2 700 Kč měsíčně. Je to ale na mně moc, mám důchod 12 000 Kč, příspěvky na bydlení 4 600 Kč. Takže po zaplacení nájmu 11 000 Kč a půjčky 2 700 Kč mi zbude sice na jídlo, ale nemám už prostředky na to, abych si koupila na sebe oblečení atd. Mohu nějak řešit svou situaci? Jsem sama a bydlím sama, a rodiče, děti ani partnera nemám.

Dobrý den,

splácet jednu konsolidovanou půjčku částkou 2 700 Kč měsíčně je pravděpodobně nejlepší možné řešení. Mohla byste požádat o osobní bankrot, ale i zde byste musela splácet min. 2 200 Kč měsíčně (strhávali by Vám přesně 2 750 Kč). Nelze příliš argumentovat "nepůjčovala jsem si na blbosti" - i kdybyste půjčené peníze darovala na charitu, stejně by bylo nutné půjčku splatit bez úlev. 

#14859, Konsolidace půjček, Půjčka, 19.7.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to funguje, když jsem si nechala udělat konsolidaci u jiné banky než u své, protože u mé banky to údajně nešlo. Banka mi poslala peníze na můj účet s tím, že moje banka dostala příkaz ke splacení celé částky, která měla být stržena 17.7. 2021. Ale peníze mám pořád na účtu a moje banka mi nedala žádné přesné informace, kdy teda strhnou celou půjčku. Děkuji.

Dobrý den,

banka poskytující konsolidaci by měla z načerpaných peněz na účet uhradit ostatní půjčky

MK

#14821, Navýšení půjčky, Půjčka, 15.7.2021

Pokračování dotazu č. 14820: Dobry den, jde o to, ze ted mam 3 pujcky za celkem 600 000 Kc a splatku 8 500 Kc. Kdyz je konsoliduji, muzu uver navysit o 200 000 Kc a splatka bude 8 000 Kc. Co byste doporucil?Diky za odpoved.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Musíte pečlivě zhodnotit, jak vysoké RPSN platíte u jednotlivých půjček dnes, jakou mají současné půjčky dobu splatnosti, k čemu potřebujete půjčit navíc 200 000 Kč a proč Vám banka nechce půjčit bez ručitele/spolužadatele. Konsolidace by mohla dávat smysl, ale proč úvěr navyšovat o dalších 200 000 Kč? Nebylo by lepší splácet méně? Půjčovat si peníze má obecně smysl jen za účelem investice (hypotéka na vlastní bydlení, půjčka na rozjezd podnikání, atd.). Půjčovat si na běžné výdaje a spotřebu moudré není. 

P

#14761, Drahé nebankovní půjčky, Půjčka, 9.7.2021

Dobrý den, půjčil jsem si u nebankovní společnosti 40 000 Kč a chtějí po mně vrátit 97 000 Kč. U nebankovní společnosti jsem si půjčil ještě na druhou smlouvu 40 000 Kč a chtějí po mně vrátit 75 000 Kč. Jak se mohu bránit proti tak vysokým úrokům? Je možná konsolidace obou půjček? Děkuji za radu.

Dobrý den,

mnoho nebankovních poskytovatelů půjček bohužel účtuje takto vysoké RPSN, často i v řádu stovek až tisíců procent. Proto důrazně nedoporučujeme si brát takto vysoce úročené nebankovní půjčky. Prostudujte pečlivě podmínky úvěrové smlouvy a máte-li pocit, že Vám byly účtovány úrok a poplatky v rozporu se sjednanými podmínkami, braňte se právní cestou.

K

#14749, Konsolidace půjček, Půjčka, 8.7.2021

Dobrý den, mám pár dotazů. Po jak dlouhé době od čerpání úvěru mohu úvěr konsolidovat? A další otázka, zkouším na kalkulačce z jedné banky zhruba podmínky konsolidace, je tam výše půjčky - tam mám psát kolik jsem si půjčil nebo kolik zaplatím i s úroky? Resp řekneme, že mám půjčeno 300 000 Kč a musím zaplatit 360 000 Kč, tak mi jde o to, co z toho banka bere v potaz, děkuji.

Dobrý den,

do kalkulaček pro konsolidaci dávejte aktuálně dlužnou částku (kolik činí zůstatek úvěru k datu refinancování - tedy nikoliv původně půjčenou částku ani kolik byste zaplatil s úroky za celou dobu trvání půjčky). O konsolidaci můžete požádat kdykoliv. 

Články o Konsolidace

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

27.7.2021, Půjčka

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typůspotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž matesvým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze.Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel danýchzákonem o spotřeb…

7 největších chyb, na které si musíte dát pozor při výběru a splácení půjčky

7 největších chyb, na které si musíte dát pozor při výběru a splácení půjčky

17.5.2021, Půjčka

…variantu ale rozhodněnedoporučujeme. Hrozí, že se dostanete do dluhové spirály. A vaše zadluženíporoste. V takovém případě je vaší jedinou nadějíkonsolidace úvěrů. Musí ale přijít včas. Když necháte dluhový kolotoč, aby se roztočilpříliš rychle, už ho nezastavíte. A nezbude vám, než vyhlá…

Vznikají nové půjčky od lidí firmám. Inspiroval je i koronavirus

Vznikají nové půjčky od lidí firmám. Inspiroval je i koronavirus

22.3.2021, Půjčka

„Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.” S tímto sloganemvstoupila v roce 2015 na trh peer 2 peer půjček platforma Zonky. Nyní se možnádočkáme podobného hesla. Jen místo lidem v něm poputují půjčky k firmám. Právěto je cíl nového projektu Nafirmy.cz. Za novinkou stojí inovační studio Cre…

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka

…ípadech možnost nastavit klientovi individuální plán, kterýzahrnuje i: odložení splátek nebo jejich snížení. A pokud máte úvěrů víc, pomůže vám ikonsolidace a refinancování půjček. Všechny své závazky tak svedete k jednéspolečnosti a výrazně ušetříte na úrocích. 8) Jak si půjčit peníze, k…

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka

Skoro 2,5 bilionu korun. Tolik dohromady dluží obyvateléČeské republiky. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registruklientských informací. A i když podle těchto dat objem nesplacených dluhůoproti loňsku klesl, pravděpodobně se to brzy změní. V porovnání s prvním čtvrtletím minul…Banky v ČR