Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #1, Dotaz v bankovní poradně

Jak zjistit majitele konkrétního bankovního účtu?

18.1.2012 Banka

Dobrý večír chtěl bych se zeptat jak zjistim komu patří číslo účtu 1155556-518/0800.Prý by mělo být na mé méno Martin Svoboda,ale já o žádnem takovém účtě nevim.Předem děkuji za odpovět. S pozdravem Martin Svoboda.

Dobrý večer,

s tím bude trochu potíž, neboť informace o majiteli účtu podléhají bankovnímu tajemství a banka, v tomto případě Česká spořitelna, Vám je nemůže poskytnout. Existuje několik výjimek, kdy banka informace o majiteli účtu poskytne:

1) majitel souhlasí (užívané hlavně v podnikové sféře kvůli referencím pro obchodní partnery)

2) jedná se o transparentní účet, a pak je informace dohledatelná na webu banky, u FIO banky např. zde

3) jste instituce oprávněná žádat tyto informace pro veřejné blaho (státní správa)

Nepsaným pravidlem je ještě asistence banky s identifikací protistrany v situaci, kdy jste omylem převedl peníze na cizí účet a chcete je zpět.

Hádám, že mezi výjimky 1 až 3 nespadáte, takže pokud jste omylem poslal peníze na tento účet, je tu šance, že Vám banka pomůže...jinak se informace nedopátráte.

Hodně štěstí!