Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1175, Dotaz v bankovní poradně

Jak převést peníze mezi dvěma zeměmi levněji a efektivněji?

Dobry den. Jsem Ceska, ktera zije trvale v Izraeli. V CR ale jeste splacim hypoteku, kterou jsem se rozhodla diky penezum z dedictvi predcasne splatit. Problem ale je, ze jde o cca 1 milion korun, ktere jsou na ucte meho manzela u izraelske banky. V teto bance jsme se dovedeli, ze pokud on mi posle penize na muj cesky ucet, budeme krome poplatku z prevodu platit dan 25%. V tu chvili ovsem nema zadny prevod smysl. Lze proto poslat takovou castku mezi dvema zememi jinou -levnejsi- cestou? Dekuji.

Dobrý den,

o jakou 25% daň se jedná? Nejsem expert na izraelské daně, ale toto se mi zdá nereálné. Způsobů, jak převést peníze z jedné země do druhé s minimálními poplatky je nespočetně mnoho; od fyzického převozu hotovosti v objemu pod limitem stanoveným AML legislativou (zákony proti praní špinavých peněz) až po převody pomocí paypal a podobných nástrojů. Daň ve výši 25% z přímého bankovního převodu ze země do země by nebyla efektivní, neboť způsobů, jak se tomu vyhnout, je mnoho.