Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2066, Bytové družstvo a špatné hospodaření

Bytové družstvo a špatné hospodaření, Reality

Sjednejte si hypotéku online
15.7.2015 Reality

DOBRÝ DEN, KOUPILA JSEM DRUŽSTEVNÍ BYT NA ŠPONAROVE 3 V ROCE 2009. Z DŮVODŮ ŠPATNÉHO HOSPODAŘENÍ DRUŽSTVA, PROBÍHÁ AUDIT. NEMŮŽEME SE DOPÁTRAT STÁTNÍ DOTACE V ROCE 2006 NA RENOVACI TOHO DOMU, KTERÁ BYLA DÁNA. DĚKUJI PETRUŠKOVÁ

Dobrý den,

kupovat dnes družstevní byt vůbec nedoporučuji - společné vlastnictví a správa majetku nejde dohromady s lidskou povahou, kdy většina jedinců upřednostňuje své zájmy. Socialismus funguje dobře na skautském táboře nebo při jiných volnočasových aktivitách, ale ne při správě milionových aktiv. Valná většina bytových družstev je tunelována vlastními členy - někde v menším, kdy se pouze nakupují předražené služby ze společné kasy, jinde ve větším, kde družstevníci vlivem cíleně nevýhodných rozhodnutí mohou přijít i o své byty. Audit je jistě dobrá věc, ale i při odhalení zpronevěry je těžké dokázat pachatelům úmysl či z nich vysoudit náhradu škody. A za špatné hospodaření ručí družstvo celým svým majetkem, tedy i Vaším bytem (který není Váš, ale družstva).

Doporučuji Vám tedy co nejdříve přesvědčit ostatní družstevníky o převodu bytů do osobního vlastnictví, zrušení družstva a jeho nahrazení společenstvím vlastníků.