Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2293, Spoluvlastnictví - vypořádání soudem

Spoluvlastnictví - vypořádání soudem, Reality

Sjednejte si hypotéku online
11.11.2015 Reality

Pokračování dotazu č. 2291: Dobrý den, reaguji již jen z toho důvodu, že myslím na lidi, kteří z této (velmi kvalitní!!) poradny budou v budoucnu čerpat informace, aby nedošli k omylu! Moc vám děkuji za čas, který jste dotazu věnoval, nicméně ohledně soudního nařízení vyplacení podílu nemovitosti, která má dva spoluvlastníky, se mýlíte. Konzultovala jsem to dnes s advokátem a praxe je taková, že každý spoluvlastník, je na základě Občanského zákoníku ochráněn v tom smyslu, že ho nelze nutit ve spoluvlastnictví setrvávat. Pokud se se strýcem nedohodnu na vyplacení ani se nebude chtít dohodnout on se mnou, tak se defakto v tomto smyslu Občanského zákoníku navzájem poškozujeme a každý z nás má právo obrátit se na soud a požadovat zrušení a vypořádání spoluvlastnictví soudní cestou. Soud následně postupuje tak, že se v prvním kroku pokouší nemovitost fyzicky rozdělit, tak aby odpovídala jednotlivým podílům což v 90% případů není možné. Nebo přikáže celou nemovitost spoluvlastníkovi, který projeví zájem a stanoví výši úhrady (můj případ). A pokud ani toto není možné, tak nařídí dražbu domu a peníze rozdělí podle podílů. Viz.: https://www.epravo.cz/top/clanky/zpusoby-vyporadani-podiloveho-spoluvlastnictvi-pri-jeho-zruseni-soudnim-rozhodnutim-97367.html S přáním pěkného dne. ZL

Dobrý den,

moc děkuji za doplnění a omlouvám se za mystifikaci...které se dopouštím maximálně jednou za 10 let :)

Ponechám zde pro ostatní návštěvníky i Váš odkaz, který velmi dobře celou problematiku dle aplikace NOZ a posledních judikatur ÚS popisuje.

https://www.epravo.cz/top/clanky/zpusoby-vyporadani-podiloveho-spoluvlastnictvi-pri-jeho-zruseni-soudnim-rozhodnutim-97367.html