Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2585, Jak zrušit trvalý pobyt

Jak zrušit trvalý pobyt, Reality

Sjednejte si hypotéku online
8.3.2016 Reality

Dobrý večer, měla bych dotaz, nevím zda mi na něj odpovíte. Ocitla jsem se v takové situaci. Jsem rozvedená, žila jsem ve svém bytě, který byl pouze napsán na mě. Potom jsem poznala přítele, žili jsme spolu 18 let, trvaly pobyt u mne neměl, ale žili jsme jako dá se říct rodina. Po čase jsme začali uvažovat o domku, já tedy byt prodala, zaplatila některé pohledávky a vzala si na sebe uvěr s čímž o všem věděl a nenamítal, že dům bude napsán pouze na mne, neboť mám 4 deti s tím jsem do toho sla, bohužel nastaly problémy, našel si jinou ženu. o které mi řekl a chtěl abych dům prodal a což moje odpověď zněla ne. Chtel abych ho vyvázala s ručitelství coz jsem učinila s tim, že mi řekl, ze se odstehuje a jiz ma uver na vlastní bydleni. Nyní již čeká na prevod domu na nej, který chce zakoupit. Jiz takto zijeme skoro 3 roky první rok me prispíval 5000 kč další 1,5 roku ničím nepřispívá. Požádala jsem ho at se do svého vlastního domu přestěhuje, odpoved znela, že ho musí opravovat. Já ale vím, že tento dům je k vhodnému bydlení. Takto může mě zneužívat dále bydlet semnou nedávat mi vůbec nic. Nic jsem nedělala o čem by nevěděl ba naopak chtěl aby to tak bylo. Jsem jediným vlastníkem svého domu. Prosím můžete mě říci jak mám v této věci pokračovat nesmírně se tím baví, ale ja myslím, že mám právo ho vystěhovat. Trvalý pobyt jsem mu do domku dala, nebot jsem vůbec neuvažovala, že by tato situace nastala. Děkuji Vám za odpověd. Marie

Dobrý den,

právo je plně na Vaší straně - škoda, že jste se neozvala dříve - problém mohl být již roky vyřešen.

Zajděte na obecní úřad a jednoduše podejte návrh na zrušení trvalého pobytu Vašemu ex-příteli. Obecní úřad mu následně trvalý pobyt zruší a dnem zrušení trvalého pobytu můžete volat Policii, která ho vyvede ven třeba za použití donucovacích prostředků.

Je naprosto nezpochybnitelné, že Váš dům patří Vám a Vy máte plné právo si rozhodnout, kdo ho bude s Vámi obývat a kdo nikoliv.