Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18575, Banka mi poslala zazipovaný soubor

Banka mi poslala zazipovaný soubor, Běžný účet

23.7.2022 Běžný účet

Dobrý den, dne 20.12. 2021 jsem si založil účet START na pobočce Praha 2, Valdek. Mailem mi přišla smluvní dokumentace k účtu, ale je v zazipovaném souboru, a soubory nejdou extrahovat. Přihlášení do internetového bankovnictví mi nefunguje - možná jsou v těch souborech, které nejdou otevřít nějaké pokyny? Volal jsem na info linku - tam mi řekli, že mne přepojí na pobočku Valdek, což se nestalo a já nemohu nikde nají telefonní kontakt na tuto pobočku. Upozorňuji, že pokud budu muset na pobočku osobně, tak jen proto, abych účet zrušil (a již nikdy si ho u UniCredit Bank nezřizoval). Děkuji za prověření a odpověď.
ZF

Dobrý den,

nejprve doporučuji ověřit, zda se skutečně jedná o email vaší banky a nejde o podvod (např. phishing). Pro otevření zazipovaného souboru (archivu) doporučuji WinZip či jiný vhodný software. Máte-li problémy s přihlášením do internetbankingu, doporučuji kontaktovat technickou podporu vaší banky (UniCredit Bank).