Jak se bránit zastavení celého pozemku kvůli nesprávnému označení části při narovnávání?

Sjednejte si hypotéku online
12.6.2018 Reality

Pokračování dotazu č. 4762: DOBRÝ DEN, DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ. TAK JSEM VČERA BYLA NA KATASTRÁLNÍM ÚŘADĚ, MLUVILA JSEM S JEJICH PRÁVNIČKOU A TA MI TO VYSVĚTLILA ASI TAKTO: I KDYŽ SE JEDNALO O NAROVNÁNÍ POZEMKŮ 18 METRŮ ZA 18 METRŮ, TAK MI ZASTAVILI I MÝCH 950 METRŮ, JELIKOŽ NEBYL TEN POZEMEK 18 METROVÝ OZNAČEN JAKO SAMOSTATNÝ SE SVÝM KATASTRÁLNÍM ČÍSLEM, TAKŽE SE SPOJIL S MÝM 950 METROVÝM POZEMKEM, TUDÍŽ SPADL DO ZÁSTAVY CELÝ POZEMEK KOMPLET. NEMUSELA JSEM K TOMU ANI NIC PODEPISOVAT. DÁ SE S TÍM NĚCO DĚLAT? STALO SE TAK JIŽ V ROCE 2007, KDYŽ JSME POZEMKY NAROVNÁVALI. JÁ MA TO PŘIŠLA NÁHODOU AŽ VLONI, DĚKUJI ZA RADU

Dobrý den,

v tomto případě se obávám, že byla špatně sepsána smlouva na směnu pozemků. Toto měl určitě lépe ošetřit právník, který Vám smlouvu připravoval. Taktéž je problematické, že jste si této vady všimla až se zpožděním 10 let (všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky). Bohužel Vám tedy nezbývá než poprosit banku o výmaz zástavy. Snad Vám vyjde vstříc.