Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #4759, Chybný zápis zástavního práva

Chybný zápis zástavního práva, Reality

Sjednejte si hypotéku online
9.6.2018 Reality

DOBRÝ DEN, MĚLA BYCH PROSÍM DOTAZ, PROVEDLA JSEM SE SOUSEDEM NAROVNÁNÍ POZEMKU 18M ZA 18M. ON MĚL NA SVŮJ POZEMEK HYPOTÉKU A BANKA UČINILA PŘI TÉTO PŘÍLEŽITOST NEOPRÁVNĚNĚ ZÁSTAVU CELÉHO MÉHO POZEMKU CCA 950 METRŮ. JAK MÁM V TOTMO PŘÍPADĚ POSTUPOVAT, ABY MI BANKA MŮJ POZEMEK UVOLNILA? DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Dobrý den,

požadujte nápravu po katastru nemovitostí (KN), který chybu způsobil. KN může provádět zápisy jen na základě dokumentů, které změny umožňují. V tomto případě KN zcela určitě nemá žádný validní dokument, který by zástavu Vašeho pozemku ve prospěch banky autorizoval.