Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4585, Číslo účtu

Číslo účtu, Běžný účet

M

Dobrý večer, potřeboval bych poradit, jak mám najít číslo mého účtu. Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

číslo svého účtu naleznete v internetbankingu či na smlouvě o vedení běžného účtu.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Velké porovnání hypoték – duben 2018

Velké porovnání hypoték – duben 2018

18.4.2018, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Průměrná sazba hypoték vzrostla na 2,5% a již není možné sehnat úvěr na bydlení pod 2%. Nicméně i přes všeobecnou vlnu zdražování dvě banky zlevnily. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Byty zdražují nejvíce v Praze a v Brně

Byty zdražují nejvíce v Praze a v Brně

13.4.2018, Reality, Autor: Adam Sucháček

Ceny realit nadále rostou strmým tempem. Nejdráže je v Praze a v Brně. Jak se liší ceny novostaveb a starších bytů? Kolik se v české a moravské metropoli prodává nových bytů? A jak budou nemovitosti zdražovat v roce 2018?

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Hledáte běžný účet bez poplatků? 6 bank nabízí vedení účtu zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Blíže se podíváme i na dětské, studentské a prémiové účty. A jak nám při změně banky pomůže kodex mobility klientů?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#4606, Airbnb, Podvod, 21.4.2018

Dobrý den, asi před dvěma týdny jsem byl podveden od fiktivního účtu společnosti Airbnb. Zaplatil jsem 36 000 Kč na jejich španělský účet. Teď jsem zjistil, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod. Je nějaká šance peníze dohledat zpět?

Dobrý den, Airbnb výslovně požaduje, aby se platby prováděly pouze přes jejich platformu. Platby v hotovosti či přímo na účet poskytovatelů ubytování jsou porušením obchodních podmínek a za toto Airbnb nejenže nenese žádnou odpovědnost, ale může i takového uživatele zablokovat. Pokud byste dodržel obchodní podmínky, Airbnb by za transakci ručila a v případě podvodu Vám peníze vrátila. Můžete podat trestní oznámení pro podvod, ale vypátrat pachatele ze Španělska je téměř nemožné. Resp. účet je možná veden ve Španělsku, ale pachatel sídlí v zemi s omezenou vymahatelností práva (Afrika) a peníze z účtu dávno vybral. 

Z

#4605, Volba banky, Běžný účet, 20.4.2018

Dobrý den, zvažuji změnu běžného účtu. V současné době máme společný účet u ČS. Jenže je tam pořád nějaké ale. Nebráním se ani poplatku za vedení účtu, ale následně bych chtěl "vstřícné služby" za aktivní využívání. Určitě dvě platební karty, internetové bankovnictví, výběr hotovosti nejlépe ze všech bankomatů zdarma popř. rozumný poplatek (ne cenu za zahraniční výběr nad 100 Kč, popř. ještě procenta z vybírané částky).  Děkuji předem za radu .

Dobrý den, doporučuji běžný účet od Equa bank, který splňuje všechny Vaše požadavky (mimo dvou platebních karet - Equa zatím bohužel nevydává druhou kartu ani za poplatek) a je navíc zcela zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Bez poplatku a podmínek je vedení účtu, karta, internetbanking, neomezené výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku a veškerý tuzemský platební styk. Platíte jen za výběry z bankomatu v zahraničí (9 Kč) a zahraniční platby. Účet je možno otevřít online, veškerá správa účtu je taktéž online přes internetbanking. Na pobočku tak chodit nemusíte.  Společný účet nedoporučuji - má mnohá právní úskalí v případě nečekaných životních událostí (úmrtí, exekuce). Mnohem lepší je mít každý svůj účet (zejména, když to nic nestojí).

PK

#4604, Kdy dorazí peníze na účet?, Platba, 20.4.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dorazí peníze z mBank do Air Bank. Peníze byly odeslány ve středu kolem 13:30 a jde o větší obnos peněz. Má výše zasílané částky vliv na dobu převodu? Děkuji za odpověď.  S pozdravem Pavlína

Dobrý den, výše zasílané částky na dobu zpracování platby vliv nemá (10 Kč putuje stejně rychle jako 1 mil. Kč). Mezibankovní platby netrvají déle než 2 pracovní dny, tedy nejpozději dnes večer byste měla mít peníze na účtu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 4600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR