Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8674, Koupě podílu na nemovitosti v dražbě

Jak je určena část nemovitosti, kterou mohu užívat při nákupu v dražbě?

Sjednejte si hypotéku online
22.1.2020 Reality

Dobrý den, chci výhodně koupit v dražbě 1/4 podílu nemovitosti. Kdo určuje jakou část nemovitosti bych mohl užívat?

Dobrý den,

kupujete-li tzv. ideální podíl bez prohlášení vlastníka vymezující pravidla pro užívání nemovitosti (např. podíl A - přízemí, podíl B - první patro), pak nejsou stanovena žádná konkrétní pravidla pro společné užívání nemovitosti (je to na dohodě spolumajitelů, které nemusí být vždy dosaženo ku spokojenosti všech zúčastněných - proto bývají ceny těchto podílů velmi nízké, neboť málokdo je ochoten obývat prostory společně s cizími osobami bez rozumné dohody).