Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #12481, Návrh na vklad do katastru

Návrh na vklad do katastru, Reality

Sjednejte si hypotéku online
17.1.2021 Reality

Dobrý den, chci se zeptat, je nutné mít návrh na vklad nemovitosti, když bude pozemek darován (darovací smlouva)? Pozemek je zapsán na katastru, ale bude se dělit mezi 2 osoby. Pokud je potřeba, bylo by možné poskytnout odkaz na tento dokument, abych si ho mohl vytisknout? Děkuji.

Dobrý den,

návrh na vklad je pokyn pro katastr, kterým katastru říkáte "proveďte změny dle přiložených dokumentů" (např. kupní smlouva, darovací smlouva, zástavní smlouva, smlouva o zřízení věcného břemene, atd.). Návrh na vklad tak musíte sepsat vždy když chcete, aby katastr provedl změnu (např. vlastníka v případě darovací smlouvy). Bez návrhu na vklad katastr nemůže vědět, že jste podepsal darovací smlouvu a neprovede změnu vlastníka. Formulář naleznete na webu katastru nemovitostí.