Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #6800, Rekonstrukce obecní cesty

Rekonstrukce obecní cesty, Reality

Sjednejte si hypotéku online
12.6.2019 Reality

Dobrý den, prosím o Váš názor na můj problém. Okolo mého pozemku vede stará již nepoužívaná cesta v majetku obce. Je i zaevidovaná na katastru pod parcelním číslem, rád bych cestu obnovil. Na místním stavebním úřadě mi bylo oznámeno, že musím mít projekt z důvodu neprovedené pasportizace. Nějak tomu nerozumíme. Můžete mi prosím tuto situaci osvětlit? Děkuji

Dobrý den,

v prvé řadě je třeba získat souhlas obce, neboť se chystáte opravit cizí nemovitost (proto potřebujete souhlas majitele této nemovitosti). Obvykle se tyto záležitostí řeší s odborem správy majetku a investic, který Vaši žádost formou návrhu plánovací smlouvy předloží obecní radě/zastupitelstvu. Po odsouhlasení radou/zastupitelstvem s Vámi bude podepsána plánovací smlouva, která přesně specifikuje, za jakých podmínek můžete obecní nemovitost zvelebit.

Podepsaná plánovací smlouva je jeden z mnoha dokumentů, který budete potřebovat pro získání stavebního povolení (projekt, vyjádření všech zainteresovaných subjektů, zejména provozovatelů sítí, atd.).

Pasportizací se rozumí přehled obecního majetku (např. evidence všech dopravních značek, stromů, atd. podél cest).