Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #19393, Účet pro příjem starobního důchodu

Účet pro příjem starobního důchodu, Běžný účet

9.10.2022 Běžný účet

Dobrý den, rádi bychom své 90leté mamince založili ve Fio bance běžný účet, aby jí na něj mohl být v budoucnu zasílán důchod. Dosud si pro něj chodí na poštu (proto chceme účet zařídit teď, dokud je pohyblivá), ale její zdravotní stav se začíná zhoršovat. Nechceme ji však připravit o jednu z možností kontaktu s lidmi, pokud je to ještě možné, takže bychom účet nechali zatím jen ,,připravený" a o zasílání důchodu na něj požádali až později. Je potom možné vyzvednout v bance potvrzenou žádost s tím, že by ji maminka doma podepsala a my ji pak odeslali na ČSSZ?Nebo musí být v bance přítomna a žádost podepsat tam? Pokud by to tak bylo, udělali bychom vše najednou při zřizování účtu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

běžný účet si maminka může zřídit nyní a o výplatu důchodu na účet může požádat kdykoliv později. Nicméně z důvodu zhoršujícího se zdravotního stavu doporučuji na nic nečekat a vše vyřídit již nyní. Kontakt s pošťačkou je sice hezká věc, ale výplata důchodů v hotovosti je velmi riziková (mnoho zlodějů se specializuje právě na seniory s hotovostní výplatou důchodů) - nejde jen o peníze ale především o zdraví.