Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #5251, Vystěhování prodávajícího

Vystěhování prodávajícího, Reality

Sjednejte si hypotéku online
5.10.2018 Reality

Dobrý den, mam jiz sjednanou hypoteku s odkladem cerpani na brezen. Prodajici bude v nemovitosti do konce kvetna. Ja zacnu platit hypoteku od brezna. Mam narok na to, aby mi prodajici neco platil, kdyz ja jiz budu splacet ale stale nebudu majitelem bytu? Jimz se stanu az v momente vystehovani tj 31.5.? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

majitelem bytu se stáváte dnem zápisu vlastnického práva na katastru (resp. se zpětným účinkem k datu podání návrhu na vklad), nikoliv až dnem vystěhování předchozího majitele. Od data nabytí majetku byste měl mít nárok na nájemné až do data vystěhování předchozího majitele. Tyto detaily obvykle řeší kupní smlouva, kde je stanovena výše nájemného či jiné vyrovnání (např. sjednaná nižší kupní cena).