Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18879, Založení účtu bez platného OP ze zahraničí

Založení účtu bez platného OP ze zahraničí, Běžný účet

22.8.2022 Běžný účet

Dobry den, chci si otevrit bankovni ucet, nejlepe v Karlovych Varech. Jsem cesky obcan, mam rodne cislo, pobiram ceskou penzi, obcansky prukaz ted ma propadlou platnost. Nyni bydlim v Kanade. Mam kanadsky passport. Mam 74 roku a nemohu se osobne dostavit do pobocky. Prodavam nemovitost v Ceske republice a potrebuji bankovni ucet. Muzete mi ceska banka otevrit konto?

Dobrý den,

u občanů ČR je při zakládání účtu vyžadován platný OP. Nejprve tak bude nutné si nechat vystavit nový OP. Zakládání účtů ze zahraničí je problematické - banky nemají jak ověřit vaši identitu. Nemáte-li v ČR jiný existující účet (ze kterého byste mohl provést konfirmační platbu 1 Kč), obávám se, že založení účtu z Kanady na dálku možné nebude.