Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Dům na klíč

Dům na klíč

Definice Dům na klíč

Je dům, který je zrealizovaný přesně dle projektové dokumentace a do nějž se může zákazník v okamžiku předání ihned nastěhovat. Z pravidla se jedná o firmu, která vám kromě samotné výstavby domu zařídí i stavební povolení, položkový rozpočet apod.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Dům na klíč

J

#14424, Hypotéka na novostavbu domu, Hypoteční poradna, 1.6.2021

Dobrý den, máme ve vlastnictví byt v hodnotě přes 1,5 mil. Kč. Naspořeno máme přes 1 mil. Kč a chceme si koupit dům na klíč v hodnotě 6 mil. Tudíž si chceme vzít hypotéku. Dům bude dostaven v srpnu, kolaudace trvá cca 9-10 měsíců a číslo popisné bude až po kolaudaci. I když v domě bydlet můžeme, byt asi prodat nemůžeme, protože bychom byli "bezdomovci"? A dostaneme hypotéku, pokud kolaudace bude až za takto dlouho? Díky moc za odpovědi.

Dobrý den,

byt můžete prodat kdykoliv, bydlet můžete i v nájmu. Naopak v nezkolaudovaném domě bydlet oficiálně nemůžete. Hypoteční úvěr si můžete sjednat nyní a na načerpání peněz budete mít až 12 měsíců (dnes podepíšete úvěrovou smlouvu, za rok po kolaudaci úvěr načerpáte a nemovitost zaplatíte). Peníze lze čerpat při splnění podmínek i v průběhu stavby. Výši splátek si můžete ověřit v naší hypo kalkulačce.

V

#8488, Daň z nemovitosti, Daně, 9.1.2020

Dobrý den, minulý rok (2019) jsem dostal darem pozemek, na kterém byl starý dům k demolici. V létě jsme dostali stavební povolení a začala nám stavět firma dům na klíč, kde stál starý dům, který jsme zbourali (novostavba nestoji na přesně stejném místě jako starý dům). Můžete mi poradit, jak mám řešit aktuálně daň z nemovitosti, když ještě nemám na katastrálním úřadě starý dům vymazaný a kolaudace novostavby teprve bude? Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

daň z nemovitosti platíte za rok 2020 dle aktuálního stavu k 1/1/2020 (tedy pravděpodobně jen za pozemek).

IŠN

#1340, Dotaz v bankovní poradně, , 15.4.2014

Přeju hezký den, Prosím o radu, chci si dát postavit dúm na klíč od fy: RD Rýmařov, mám i nějaké úspory, ale nevím, která banka by byla nejvhodnější resp. která poskytuje nejlepší hypoteční úvěry na financování úvěru s nejnižší úrokovou sazbou. Ďěkuji předem za Vaši radu. Ing. Štefan Nagy

Dobrý den,

kromě nízké úrokové sazby požadujte i nulové poplatky za sjednání a vedení úvěru a mimořádné splátky zdarma. Zajímavou nabídku má určitě Equa Bank či mBank.

Vyplníte-li rychlý formulář zde, kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.

Petr JermářBanky.czBanky v ČR