Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Plomba

Plomba

Definice Plomba

v realitní terminologii je to značka vztažená k listu vlastnictví, nebo parcele v evidenci katastru nemovitostí, která upozorňuje že nemovitost je dotčena právní změnou. V katastru nemovitostí je na listu vlastnictví plomba označena písmenem P. Dokud se plomba na katastru nemovitostí nezruší, nebo nenahradí novým právním stavem, tak nelze s danou nemovitostí nijak nakládat.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Plomba

A

#14186, Co je to plomba na katastru?, Reality, 10.5.2021

Dobrý den, chci se zeptat, co znamená na katastru plomba v řízení?

Dobrý den,

katastr po přijetí jakéhokoliv návrhu na vklad nejprve vyznačí na nemovitosti plombu na 20 dní a obešle účastníky řízení. Teprve po expiraci plomby je možné vklad provést. Jedná se o bezpečnostní pojistku proti podvodům. 

LR

#12065, Do kdy musí katastr provést vklad?, Hypoteční poradna, 10.12.2020

Dobrý den, do kdy musí katastrální úřad učinit vklad zástavní smlouvy od doručení? Děkuji.

Dobrý den,

katastrální úřad musí provést vklad v přiměřené lhůtě a bez zbytečného odkladu s ohledem na aktuální pracovní vytížení. Specifikována je pouze lhůta, ve které katastr naopak zápis provést nesmí (20 dnů od zahájení řízení - vyznačuje se tzv. plomba).

D

#11575, Proč mi dal soud plombu na nemovitost?, Reality, 26.10.2020

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že soud dal na můj dům plombu. Momentálně jsem ve sporu se svým bratrem, který si nárokuje dům po našem otci, který mi ho daroval před smrtí a loni jsem ho prodal. Plomba avšak není uvalena jen na tento dům, ale i na můj, který s již prodaným domem nemá nic společného, jak je to možné? Děkuji.

Dobrý den,

soud pravděpodobně zmrazil Váš majetek, aby v případě prohry soudního sporu bylo z čeho bratrovi vyplatit náhradu škody (abyste např. nepřevedl tento dům na osobu blízkou, atd.). 

A

#10364, Podepsala jsem přímou vykonavatelnost exekuce, Exekuce a insolvence, 8.6.2020

Pokračování dotazu č. 10359: Nemam insolvenci, vse bylo v poradku, radne jsem platila a nemela jsem zadny problem do doby nez jsem se rozhodla po smrti manzela prodat byt. Nikde jsem s nim nerucila v tu chvili kdyz byla v katastru plomba na prepsani noveho majitele mi tato spolecnost pujcku zesplatnila, pry po poruseni podminek a razem pozadovala do 3 dnu 60 000 Kc i s nejakyma pokutama atd. Ihned jsem se obratila na advokata, ze nikde bytem nerucim. Bylo mi advokatem doporuceno uhradit penize do jistiny, tedy jsem doplatila cca 15 000 Kc s tim, ze byl na mne spachan podvod do ktereho byl zatahnuty i notar, jelikoz jsem podepsala uznani dluhu s vykonavatelnosti, ale v ruce mam jine papiry a tehdy mi notar nechtel dat papiry a kdyz jsem o ne zadala, tak mi nebylo ani ted vyhoveno. Chci se tedy zeptat, jiz nemam zadne dluhy, vse jsem zaplatila z prodeje bytu a koupila si mensi byt. Jen me strasi porad tohle, ze se nebudu moc branit a diky te vykonavatelnosti mam strach ze dostanu exekuci bez soudu. Je tohle tedy mozne? Nebo to musi jit k soudu, i kdyz je tam vykonavatelnost? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pro provedení exekuce musí věřitel získat exekuční titul, což může být rozhodnutí soudu nebo Vámi podepsaný notářský zápis o přímé vykonavatelnosti (s podepsaným notářským zápisem věřitel už k soudu nemusí, neboť tato listina nahrazují soudní rozhodnutí). 

Pro příště důrazně doporučuji si peníze půjčovat pouze u bank. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám ochotně půjčí za 4-7% bez rizika takovýchto podvodů a absurdních smluvních pokut. 

HT

#10309, Exekuce a záznam na katastru, Exekuce a insolvence, 2.6.2020

Dobrý den, jak dlouho trvá výmaz z katastru po zaplacení exekuce? 1.6. byla vyznačena plomba.

Dobrý den,

po doplacení dluhů je exekuce zastavena a exekutor v přiměřené lhůtě nechává odblokovat účty a nemovitosti.Banky v ČR