Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Plomba

Plomba

Definice Plomba

v realitní terminologii je to značka vztažená k listu vlastnictví, nebo parcele v evidenci katastru nemovitostí, která upozorňuje že nemovitost je dotčena právní změnou. V katastru nemovitostí je na listu vlastnictví plomba označena písmenem P. Dokud se plomba na katastru nemovitostí nezruší, nebo nenahradí novým právním stavem, tak nelze s danou nemovitostí nijak nakládat.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Plomba

D

#11575, Proč mi dal soud plombu na nemovitost?, Reality, 26.10.2020

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že soud dal na můj dům plombu. Momentálně jsem ve sporu se svým bratrem, který si nárokuje dům po našem otci, který mi ho daroval před smrtí a loni jsem ho prodal. Plomba avšak není uvalena jen na tento dům, ale i na můj, který s již prodaným domem nemá nic společného, jak je to možné? Děkuji.

Dobrý den,

soud pravděpodobně zmrazil Váš majetek, aby v případě prohry soudního sporu bylo z čeho bratrovi vyplatit náhradu škody (abyste např. nepřevedl tento dům na osobu blízkou, atd.). 

A

#10364, Podepsala jsem přímou vykonavatelnost exekuce, Exekuce a insolvence, 8.6.2020

Pokračování dotazu č. 10359: Nemam insolvenci, vse bylo v poradku, radne jsem platila a nemela jsem zadny problem do doby nez jsem se rozhodla po smrti manzela prodat byt. Nikde jsem s nim nerucila v tu chvili kdyz byla v katastru plomba na prepsani noveho majitele mi tato spolecnost pujcku zesplatnila, pry po poruseni podminek a razem pozadovala do 3 dnu 60 000 Kc i s nejakyma pokutama atd. Ihned jsem se obratila na advokata, ze nikde bytem nerucim. Bylo mi advokatem doporuceno uhradit penize do jistiny, tedy jsem doplatila cca 15 000 Kc s tim, ze byl na mne spachan podvod do ktereho byl zatahnuty i notar, jelikoz jsem podepsala uznani dluhu s vykonavatelnosti, ale v ruce mam jine papiry a tehdy mi notar nechtel dat papiry a kdyz jsem o ne zadala, tak mi nebylo ani ted vyhoveno. Chci se tedy zeptat, jiz nemam zadne dluhy, vse jsem zaplatila z prodeje bytu a koupila si mensi byt. Jen me strasi porad tohle, ze se nebudu moc branit a diky te vykonavatelnosti mam strach ze dostanu exekuci bez soudu. Je tohle tedy mozne? Nebo to musi jit k soudu, i kdyz je tam vykonavatelnost? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pro provedení exekuce musí věřitel získat exekuční titul, což může být rozhodnutí soudu nebo Vámi podepsaný notářský zápis o přímé vykonavatelnosti (s podepsaným notářským zápisem věřitel už k soudu nemusí, neboť tato listina nahrazují soudní rozhodnutí). 

Pro příště důrazně doporučuji si peníze půjčovat pouze u bank. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám ochotně půjčí za 4-7% bez rizika takovýchto podvodů a absurdních smluvních pokut. 

HT

#10309, Exekuce a záznam na katastru, Exekuce a insolvence, 2.6.2020

Dobrý den, jak dlouho trvá výmaz z katastru po zaplacení exekuce? 1.6. byla vyznačena plomba.

Dobrý den,

po doplacení dluhů je exekuce zastavena a exekutor v přiměřené lhůtě nechává odblokovat účty a nemovitosti.

A

#9223, Nebankovní půjčka a blokace prodeje bytu, Půjčka, 11.3.2020

Dobry den, chci se zeptat na vasi radu. Vzala jsem si pujcku od operativni pujcky ve vyssi 25 000 Kc kde rucim bezeckym pasem, radne pravidelne splacim 1 375 Kc kazdy mesic. Prodavam svuj byt a jiz je prodany a je na nem plomba a dnes mi tato spolecnost poslala email, ze do patku chteji uhradit skoro 60 000 Kc, protoze prodavam byt a jeste jsem nezaplatila. Pry jsem jim podespala, ze nesmim bez jejich vedomi prodat nemovitost, ze je to vedene ve smlouve, coz neni pravda. Rucim prave tim bezeckym pasem a radne platim. Jiz jsem vse predala advokatovi ale mam strach, aby mi nezastavili ten prodej bytu. Mohu poprosit o radu zda mohou prodej zastavit? Dekuji za rychlou odpoved.

Dobrý den,

pokud jste toto ujednání nepodepsala (ani není součástí všeobecných obchodních podmínek, se kterými jste akceptací úvěrové smlouvy vyslovila souhlas), vyhledejte odbornou právní pomoc a braňte se soudní cestou. 

Neustále zde v naší bezplatné finanční poradně upozorňujeme, že na půjčování peněz máme přes 30 bank, které Vám rády půjčí peníze za velmi výhodných podmínek (úrok 4-7%, bez poplatků) a férově bez skrytých triků a smluvních pokut. Naopak mnoho nebankovních společností půjčuje s RPSN ve výši tisíců procent a klienty se snaží obrat vysokými smluvními pokutami za mnohdy nesmyslné prohřešky proti smluvním podmínkám (typu "toto jste nám neoznámili, nedodali jste toto nesmyslné potvrzení, atd.). Tyto firmy často cílí na klienty vlastnící nemovitosti a jde jim o to ne aby klient řádně splácel, ale aby mu naopak mohli pod bizarní záminkou naúčtovat vysokou smluvní pokutu a následně mu zpěněžit nemovitost v nucené dražbě. Banky v ČR