Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Věřitel

Věřitel


Definice Věřitel

Věřitel je osoba, které náleží plnění nějaké pohledávky od osoby dlužníka. Toto plnění může být peněžité ale i nepeněžité. Nesplněnou pohledávku může věřitel žalovat u soudu, rozhodnutím soudu pak získá vykonatelnou pohledávku, kterou může uplatnit v exekuci. V exekuci se osoba věřitele nazývá oprávněným.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Věřitel

V

#9000, Insolvence, Exekuce a insolvence, 18.2.2020

Dobrý den, podala jsem návrh na oddlužení, bylo mi schváleno, ale chtějí poslat název sídla zahraničního věřitele. Zjistila jsem, že jeden sídlí na Maltě. Jak to mám sepsat? A popřípadě zahraniční věřitel se bere ten kdo má sídlo v cizině nebo i ty co mají jednatele z cizí země nebo společníka? Prosím neptám se na přihlášky, ale na to, co je po schválení soud chce písemné označit ty co jsou ze zahraničí a já nevím jak to napsat. Děkuji

Dobrý den,

identifikační údaje svých věřitelů včetně sídla najdete v úvěrových smlouvách nebo jiných dokumentech, na základě kterých Vám vznikl dluh.

VN

#8987, Insolvence, Exekuce a insolvence, 17.2.2020

Dobry den, mam zahranicniho veritele. Musim ho prihlasit ale nevim jak. Na to staci to napsat na obycejny papír a mam dluh, kde sice sidlo je v Praze, ale jednatel/spolecnik je to tedy jako zahranicni veritel. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

Vaší povinností je uvést všechny své závazky v žádosti o oddlužení. Povinností věřitelů je pak přihlásit své pohledávky. Vy pohledávky za věřitele do insolvence nepřihlašujete.

JV

#8983, Insolvence, benefity a srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 17.2.2020

Obracím se na Vás s dotazem, zda je správný postup externí účetní naší společnosti, když mi z měsíčního příjmu sráží do insolvenční srážky i příspěvek zaměstnavatele na dopravu na pracoviště. Jenom pro Vaší informaci, do zaměstnání dojíždím na pracoviště vzdáleném více jak 25 km, a proto mi připadá absurdní, kdy se snažím uhradit co nejvíce finančních prostředků ve prospěch věřitelů a na druhé straně jsem postihován srážkou nákladů spojených s dojížděním do zaměstnání. Současně s tím, Vás žádám o vyjádření, jak bude postupováno v rámci insolvenčního řízení, pokud bude vládou přijata novela o stravenkovém paušálu, zda mi bude opětovně celá částka poskytnutá na stravování odňata. Pokud ano, ptám se, co myslí vláda ČR ve svém prohlášení, kdy sic na jedné straně navýší nezabavitelnou částku a na druhé straně nechá napospas pracující, kteří dostanou od zaměstnavatele určité výhody důležité pro výkon práce a tyto postihuje hůře než osoby vyhýbající se svým povinnostem v rámci insolvenčního řízení. Děkuji za pochopení a věřím, že mi na můj dotaz odpovíte. Přeji hezký večer a jsem s pozdravem.

Dobrý den,

u příspěvku na dojíždění do zaměstnání záleží jakou formou Vám je poskytován. Pravděpodobně se jedná o finanční benefit zaměstnavatele, který se počítá do vašeho příjmu (a tudíž na něm lze provádět srážky ze mzdy - neb je to součást vaší mzdy). 

Pokud bude přijat stravenkový paušál, bude záležet na zaměstnavatelích, zda-li budou dále poskytovat stravenky nebo svým zaměstnancům raději vyplatí více peněz na čisté mzdě. Osobně považuji koncept stravenek za zcela zbytečný a stravenkový paušál vítám. Je přece jednodušší a výhodnější, když peníze dostane zaměstnanec přímo na ruku, než aby fasoval stravenky (které musí zaměstnavatel u stravenkových firem nakoupit, restaurace a obchody si je pak nechávají proplácet a stravenkové firmy si berou provizi, což zdražuje služby pro všechny - zcela zbytečné). Příklad: Fasujete-li stravenky v hodnotě 100 Kč s 50% příspěvkem zaměstnavatele, pak měsíčně získáváte stravenky za 2 000 Kč a 1 000 Kč si na to přispíváte sám (čistého získáváte 1 000 Kč). O těchto 1 000 Kč byste měl vyšší mzdu, ze které by Vám v insolvenci bylo strženo cca 66% (zbytek by Vám zůstal). Což je pro lidi v insolvenci oproti současnému stavu méně výhodné, nicméně zákony se dělají ve prospěch většiny (nikdy se nezavděčíte všem). Jakmile se oddlužíte (nejpozději za 5 let), budete určitě rád za vyšší čistou mzdu. 

JB

#8978, Mohu doplatit půjčky po podání návrhu na insolvenci?, Exekuce a insolvence, 17.2.2020

Dobrý den, mám ještě nějaké hotovostní půjčky. Budu podávat insolvenční návrh - je možné je doplatit v době po podání insolvenčního návrhu nebo je lepší doplatit předem. Zbývá cca 8 000 Kč.

Dobrý den,

po podání návrhu na insolvenci nesmíte již žádné své závazky hradit, neboť by se jednalo o zvýhodňování vybraných věřitelů (v insolvenci řídí splácení dluhů insolvenční správce a Vaše peníze mezi věřitele rozděluje rovnoměrně).

A

#8969, Promlčení dluhu, Osobní a rodinné finance, 17.2.2020

Dobrý den, za jak dlouho je promlčený dluh? Rozhodnutí nabylo právní moci v roce 2010. Můžou se přihlásit do insolvence? Děkuji

Dobrý den,

všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky, při podpisu uznání dluhu se lhůta prodlužuje na 10 let. Záleží na mnoha okolnostech (jaké právní kroky kdo v mezičase podnikal). Věřitel se do insolvence přihlásit může - je pak na insolvenčním správci, aby všechny pohledávky přezkoumal a neplatné nároky vyloučil.

Články o Věřitel

Peer to peer půjčky: jak funguje hit posledních let

Peer to peer půjčky: jak funguje hit posledních let

5.2.2020, Půjčka

…i z různýchdůvodů nechtějí. Pokud tedy jejich prostřednictvím požádáte opůjčku, na požadovanou částku se složí jednotliví investoři (a vaši budoucívěřitelé). Vybraná platforma je tak pouze prostředníkem, která pomůže půjčkuzajistit a dá jí pomocí smluv potřebný právní rámec. Prověřování se ne…

Online půjčka je cestou k penězům ihned

Online půjčka je cestou k penězům ihned

23.7.2019, Komerční sdělení

…půjčka ostatně najdete návod, co přesně v takovésituaci dělat. Hlavní je nestrkat hlavu do písku, ozvat se a domluvit svěřitelem řešení. Za pozdní splátky si připlatíte, ale nezahrabete se dodluhové pasti.

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

…minima během následujících 5 let Zpeněžení majetku:prodej majetku dlužníka (nejčastěji dražbou) Cílem oddluženíje v maximální možné míře uspokojit věřitele a zároveň dát dlužníkovi šancina nový začátek. Splatí-li dlužník v rámci pětiletého osobního bankrotuaspoň 30% dluhů, je mu zbytek promin…

Co by měl průměrný spotřebitel vědět o půjčkách?

Co by měl průměrný spotřebitel vědět o půjčkách?

23.11.2018, Komerční sdělení

…platků a kde se dozvíte, na kolik vás zpoždění přijde. Důsledky nespláceníPokud včasnepošlete tři po sobě jdoucí splátky, nastává pro vás problém. Věřitel budemuset přistoupit k vymáhání vámi dlužné částky. Navíc dojde k navýšení tétočástky o smluvní pokuty a náklady vynaložené na vymáhání. V…

Hypotéka a RPSN

Hypotéka a RPSN

12.6.2018, Hypotéka

…jčastěji vřádu milionů korun na desítky let. RPSN se uvádí vprocentech(p.a.). Vyjadřuje podíl z dlužné částky, který musí dlužník každoročně platitvěřiteli coby odměnu za půjčené peníze. Na rozdíl od úrokové sazby vsobě zahrnujeveškeré poplatky súvěrem spojené. Jedná se tak o nejlepší možné k…Rychlé odkazy

Banky v ČR