Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Čerpání půjčky

Čerpání půjčky


Definice Čerpání půjčky

Čerpáním půjčky se rozumí odepsání prostředků na úvěrovém účtu u banky či nebankovní společnosti. Nebo také přijetí peněz u půjčky na účet, či převzetí peněz u půjčky na ruku. 

Čerpání půjčky může být jednorázové, nebo postupné. Čerpat ze svého úvěrového limitu můžete po doručení žádosti. Dnes se tak děje většinou on-line, z internetbankingu, mobilní aplikace, nebo s ověřením přes SMS. Dříve čerpání půjček bylo podmíněno písemnou žádostí. 

čerpání půjčky může být účelové - pak je podmíněno doručením dokumentů, které věřitel posoudí a vaši žádost o čerpání schválí a peníze uvolní. 

Aktuální přehled podmínek všech bankovních i nebankovních půjček najdete v sekci porovnání půjček. Můžete vyhledávat i porovnávat neúčelové půjčky na cokoliv, účelové půjčky na auto či rekonstrukci a také konsolidaci či refinancování půjček.Dotazy v poradně k Čerpání půjčky

J

#10433, Zneužití osobních údajů, Podvod, 15.6.2020

Dobrý den, známý si ze strachu ze zneužití osobních údajů (čerpání půjčky na jeho jméno bývalou přítelkyní a podobně) udělal jednorázový výpis z BRKI a NRKI. Dále si zaplatil službu na CBCB - kolikmam365 - kde vidí aktuální změny v registrech (v reálném čase) a může si provádět omezený počet výpisů zdarma. Oba dva výpisy měl bez záznamu. Pro jistotu si nechal ještě zablokovat občanský průkaz a čeká na nový OP. Měl by si udělat později i výpis z registru SOLUS? Osobně si myslím, že takový výpis je zbytečný, protože všechny bankovní a nebankovní společnosti stejně primárně používají BRKI a NRKI registr. Když jsem se osobně díval na společnosti tak jediný rozdíl byl, že v SOLUSU jsou mobilní operátoři a energie. Jinak zbytek společností v SOLUSU (finanční společnosti) používají i BRKI/NRKI. Proto jsem mu řekl, že je to zbytečné. Pro svoji ochranu udělal maximum. Poradil jsem mu dobře? Děkuji předem na odpověď

Dobrý den,

jak píšete, v Solusu jsou spíše záznamy od operátorů, za energie, atd., nicméně pokud chce mít absolutní jistotu, pár korun za výpis navíc už asi v celé akci nebude hrát významnou roli (blokace OP, BRKI a NRKI byly asi nákladnější).

PG

#6124, Proč mi banka nechce půjčit?, Půjčka, 3.3.2019

Dobrý den, mám dvě mikro půjčky, řádně je splácím a tento měsíc je splatím celé. Žádal jsem o úvěr v mé bance a ta mi žádost zamítla, prý kvůli negativnímu záznamu z BRKI a NRKI. Tak jsem si vyjel můj výpis ze Solusu a tam nic nemám, vše řádně splácím. Psal jsem tedy těmto 2 společnostem a ty mi napsaly, že je vše v pořádku, že u nich mám jen standardní záznam o čerpání půjčky. Tak se vás chci zeptat - je možné, že negativní informace z NRKI je pro banku už jen to, že tyhle půjčky mám? Jinak nevím jak to chápat a banka mi nesdělí nic, Já totiž vše řádně splácím a nikdy jsem nebyl v prodlení. Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám nechce půjčit pravděpodobně kvůli nebankovním půjčkám, které nemáte doplacené. Nejdříve je třeba doplatit současné mikro-půjčky a vyčkat několik týdnů (než bude doplacení úvěru potvrzeno v BRKI/NRKI). Teprve potom žádejte o další půjčku v bance.

A

#2120, Čerpání půjčky na faktury, Půjčka, 17.8.2015

Dobrý den. Prosím o radu. Mám u Lišky úvěr na bydlení. S čerpáním ve dvou fázích. Druhá část je možná čerpat po doložení dokladů (faktury atd). Mohu doložit i např. doklad o zaplacení zálohy na udělání rozvodů topení, i když práce ještě nebyla započata a bude se dělat např až za dva měsíce? Nebo mně tento doklad nejspíš neuznají? Děkuji.A.J.

Dobrý den,

čistě z pohledu finančního účetnictví zálohová faktura dostatečná není coby prokázaní odvedené práce. Ale banky (stavební spořitelny) a prodej jejich produktů fungují jinak než účtárna, tedy to bude o štěstí - vidím to tak 50:50. Resp. bude záležet na přesných smluvních podmínkách, je-li možné peníze uvolnit již po odvedení zálohy nebo až po plném dokončení prací. Každopádně se tvařte, jako že práce probíhají a jsou těsně před dokončením (že se začne až za 2 měsíce raději neříkejte).

Články o Čerpání půjčky

Půjčka pro studenty – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčka pro studenty – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka

…něco sníženýmiúroky. Jak kreditka, tak kontokorent (v nebankovnímsektoru označován jako revolving) jsou opakovatelnými půjčkami. K opakovanémučerpání půjčky stačí jen jedno schválení bankou při vyřizování kreditky čikontokorentu. Peníze jsou pak kdykoliv k mání až do dosažení předschv…

Nebankovní půjčky už dávnou nejsou strašákem, ale představují solidní způsob úvěru

Nebankovní půjčky už dávnou nejsou strašákem, ale představují solidní způsob úvěru

10.3.2020, Komerční sdělení

…elském úvěru z roku 2016znamenal revoluci mezi nebankovními poskytovateli. Přinesl totiž řadu opatření,která chrání hlavně klienty a zájemce o čerpání půjčky. Každý poskytovatel musímít licenci ČNB, což je i případ společnosti Profi Credit. Jde o potvrzení, ženabízené podmínky jsou tra…Banky v ČR