Banky.cz Banky.cz Články Politika Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel
6.6.2012, Politika

Pod heslem dostihnout a předehnat Evropská unie úspěšně trumfuje v nerozumnostech svůj vzor z východního bloku již několik let. Poslední novinkou je tzv. Evropský stabilizační mechanismus (ESM), bohužel již schválený i parlamentem České republiky. A o co vlastně jde?

esm

Zjednodušeně řečeno, bavíme se o ručitelském závazku ve výši 310 mld. Kč pro ČR za Eurozónu. Při současném vlastním zadlužení přes 1,6 bilionu Kč ještě budeme muset po potenciálním přistoupení k měnové unii pravděpodobně velmi brzy přispět celých 310 mld. Kč na podporu států zejména jižní Evropy, které jsou na hranici solventnosti již nyní a velmi brzy nebudou schopny dostát svým závazkům, které ČR tímto aktem přebírá a zavazuje se zaplatit až do výše oněch 310 mld. Kč. Nelíbí-li se nám dnešní DPH 20%, snižování růstu důchodů, riziko zvyšování přímých daní a dalších odvodů, spotřební daň a drahý benzín, rostoucí daň z nemovitostí, drahé potraviny, nedostupné bydlení, atd., přemýšlejme, jak se asi zvednou veškeré daně a poplatky po té, co stát bude ochuzen o 310 mld. Kč. Zaplatíme to my všichni. Otázkou je, chceme-li skutečně rapidně snižovat vlastní životní úroveň pouze kvůli povinnosti (ke které jsme se právě zavázali) platit dluh za bohatší státy, kde je průměrný plat i důchod min. na dvojnásobku úrovně ČR a deklarovaná vyšší životní úroveň dle téměř libovolných národohospodářských parametrů (tedy až na nezaměstnanost).

Posuďte sami, je-li schválení takovéhoto dokumentu projevem zdravého rozumu.

 

ANKETA k článku "Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel"

Co s dlužníkem, který není schopen dostát svým závazkům?
Počet odpovědí: 1

KOMENTÁŘE k článku Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Maláčová chce zrušit slevu na dani pro ženy v domácnosti

Maláčová chce zrušit slevu na dani pro ženy v domácnosti

5.10.2019, Politika, Autor: Jan Budín

24 840 Kč – tolik činí roční sleva na dani z příjmu pro pracujícího muže za manželku v domácnosti. Podle Maláčové (ČSSD) si tyto peníze rodiny nezaslouží. Neměla by levice naopak rodiny podporovat a navrhovat např. společné zdanění manželů?

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

23.3.2019, Politika, Autor: Jan Budín

Zatímco průměrný důchod letos přesáhl 13 000 Kč a každoročně výrazně roste, nejčastěji vyplácená rodičovská činí necelých 8 000 Kč. Podle Maláčové v pořádku. Proč při dělení eráru vždy ostrouhají rodiny s dětmi?

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

14.9.2018, Politika, Autor: Jan Budín

ČSSD před komunálními volbami oprášila koncept desátku pro developery, kteří by museli přenechávat část nových bytů obcím pro sociálně slabé. Tvrdě pracovat a splácet hypotéku? Levice Vám k tomu přidá prima sousedy. 

Odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

Odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

2.5.2018, Politika, Autor: Jan Budín

Odbory požadují zvýšení minimální mzdy na 13 700 Kč, prodloužení zákonné dovolené na 5 týdnů a zkrácení týdenní pracovní doby na 37,5 hod. Rozumné požadavky vedoucí ke všeobecnému blahu zaměstnanců nebo levicový populismus?

Volby 2017

Volby 2017

22.10.2017, Politika, Autor: Jan Budín

Do Poslanecké sněmovny se dostalo rekordních 9 stran. Takto fragmentovanou politickou scénu ještě novodobá historie ČR nepamatuje. Kdo jsou vítězové a poražení voleb 2017?Rychlé odkazy

Banky v ČR