Banky.cz Články Aktuálně LBBW se mění na Expobank, Citibank prodává retail

LBBW se mění na Expobank, Citibank prodává retail

21.10.2014 Aktuálně

Expobank LLC dokončila akvizici dceřiné české LBBW Bank CZ a ke dni 15/10/2014 došlo ke změně názvu na Expobank CZ. Pro klienty se kromě názvu nic nemění. Citibank oznámila plán opustit retailové bankovnictví v Čechách a dále se zde soustředit pouze na bankovnictví firemní.

LBBW Bank CZ se mění na Expobank CZ

banka

Expobank LLC se stala novým vlastníkem banky LBBW Bank CZ 1. září 2014. Společně se změnou akcionáře mění nyní LBBW Bank CZ a.s. svůj název na Expobank CZ a.s. a spolu s tím i logo, rovněž adresu webových stránek a emailové adresy. Všechny ostatní kontaktní a identifikační údaje (tj. IČ, DIČ, SWIFT, BIC, čísla bankovního účtu, telefonní a faxová čísla) zůstávají nezměněny a všechny obchodní smlouvy zůstávají v platnosti a jsou právně závazné podle stávajících podmínek, které se nemění. Přestože Expobank retailové bankovnictví přímo neopouští, bude se v budoucnu více zaměřovat pouze na privátní, firemní a tzv. afluentní klientelu.

Citibank prodává retail

Zatímco v domovských Spojených státech amerických je Citibank členem tamější třetí největší bankovní skupiny a docela se ji daří, v Čechách Citibank už při vstupu na trh nevykročila zrovna tou pravou nohou (dalo by se říci že horší start up neměla žádná jiná banka) a dlouhé trápení se zdá být nyní ukončeno plánem na prodej retailového bankovnictví. Banka se hodlá dále zaměřit pouze na firemní klientelu, kde se ji daří výrazně více než v segmentu retailového bankovnictví. Připomeňme, že Citibank běžným občanům nabízela pouze běžný účet (za nadstandardní poplatky), spořicí účet a terminované vklady (s podprůměrnými úroky) a předražené kreditní karty, kterých se mnozí „nedobrovolní klienti“ zbavují dodnes. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve byl příchod nízkonákladových bank na český trh, neboť nabízet méně kvalitní produkt za peníze v situaci, kdy je jinde k mání více kvalitní produkt a zadarmo, je trvale neudržitelné. Sečteno potrženo, pro běžného bankovního klienta se o žádnou ztrátu nejedná a konkurenční prostředí tím rozhodně neutrpí.Bezplatná finanční poradna

ANKETA k článku LBBW se mění na Expobank, Citibank prodává retail

Jsem klientem:

Počet odpovědí: 227

KOMENTÁŘE k článku LBBW se mění na Expobank, Citibank prodává retail

Přidejte nový komentář

hrozný článek, Komentoval(a): klient citibank

9.2.2015 09:24:13
vážený pane, jsem klientem citibank už několik let. Tato banka nabízí daleko více produktů a možností investiční zhodnocení, než jste se zde snažil popsat. Je smutné, když špatná práce novinářů nedokáže čtenářům nabídnou správný pohled na konkurenční prostředí bank. Z Vašeho odstavce o Citibank lze vyčíst, že nevíte o jejich produktech vůbec nic... smutné

re:, Komentoval(a): Petr Jermář

9.2.2015 14:52:08
Dobrý den, náš bankovní portál (články, srovnávače, hodnocení, poradna, atd.) se věnuje výhradně produktům neinvestičního bankovnictví (běžný účet, jistotní účet, spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka, spotřebitelský úvěr, hypotéka, stavební spoření a mikropůjčka). Tedy ano, máte pravdu, Citibank vedle produktů zmíněných v článku výše nabízí i služby investičního bankovnictví (jako každá třetí banka na trhu), nicméně se tímto segmentem na našem webu nezabýváme, a proto nebyla tato informace v článku zmíněna. Stejně postupujeme i v případě všech ostatních více něž třiceti bank, které na webu máme, takže "novinářská objektivita" by měla být zachována. Zajímáte-li se více o produkty investičního bankovnictví, doporučuji blíže prostudovat nabídku FIO Banky.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Na co nezapomenout před koncem roku?

15.12.2017 Aktuálně

Do konce roku 2017 zbývají poslední 2 týdny. Na které platby bychom neměli v předvánočním období zapomenout? A co nás čeká po Novém roce?

Členská schůze ANO Spořitelní: Rosteme přes 2 miliardy

21.6.2017 Aktuálně

Klienti spořitelních družstev mají právo podílet se na řízení kampeliček svou osobní účastí na valných hromadách. Každý tak může klást vedení družstva dotazy či navrhovat usnesení a tím přispívat k pozitivnímu vývoji svého spořitelního a úvěrního družstva. Co nového v ANO SD?

Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

4.5.2017 Aktuálně

Pan Sobotka na tiskové konferenci oznámil, že do pátku podá demisi. Tímto krokem končí nejenom samotný premiér, ale zároveň celá vláda. Jaké dopady bude mít demise kabinetu na kurz koruny a akcie? A které klíčové zákony se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce?

ČNB ukončila intervence, koruna posiluje

19.4.2017 Aktuálně

Bankovní rada ČNB na svém mimořádném zasedání 6/4/2017 rozhodla o ukončení intervenčního režimu. Koruna obratem posílila vůči euru na 26,70. Jaký očekávat další vývoj kurzu?

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

25.11.2016 Aktuálně

Po loňském veleúspěšném roce a zisku přes 0,5 mld. Kč očekává letos Air Bank propad o 45%. Přesto banka dál expanduje, letos o 100 tisíc nových klientů. Dohnaly banku nízké úrokové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu?

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena