Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu

Definice Hypotéka bez doložení příjmu

Dle nového zákona o spotřebitelských úvěrech je poskytnutí nové hypotéky bez doložení příjmu nemožné. Banka totiž hodnotí bonitu žadatele, tedy výši příjmů a výdajů žadatele a osob žijících s ní ve společné domácnosti, což je pro banku zcela zásadním údajem. Tento typ hypotéky je možný pouze u zjednodušeného refinancování vaší stávající hypotéky, kdy klient čestně prohlašuje své příjmy.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Hypotéka bez doložení příjmu

B

#1493, Hypotéka bez doložení příjmů, Hypoteční poradna, 23.7.2014

Dobrý den, chci si vzít hypotéku ve výši 700 tis. na nemovitost v hodnotě 850 tis. Mám nízký příjem a přítel, který je vedený v registru dlužníků, má zase příjem vysoký. Existuje na trhu banka, která by hypotéku poskytla bez doložení evidence příjmů a výpisu z registru?
Děkuji. Betka

Dobrý den,
do registrů se dívají všechny banky už u spotřebitelských úvěrů a kreditních karet (tyto úvěry jsou řádově nižší oproti hypotéce, takže zde není šance, že by se banka do registru nepodívala).
Tedy Váš přítel (byť s vysokým příjmem) je bohužel patrně z hypotéky i půjčky po nějakou dobu diskvalifikován - vždy záleží na velikosti prohřešku - jednou nezaplacený účet za telefon před třemi a více lety banky řešit nebudou, nesplácení úvěru v řádu desítek tisíc v posledním roce banky nepřekousnou).
Na trhu je jen pár bank, které půjčují i bez doložení příjmů či jsou ochotny řešit komplikovanější situace (Hypoteční banka). Ale pokud se půjčuje bez doložení příjmů, je poměr LTV (úvěr/hodnota nemovitosti) max. 50% (riziko příjmů si banka kompenzuje vyšší zástavou).

Pavel Strašák, Banky.czBanky v ČR