Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Žadatel o hypoteční úvěr

Žadatel o hypoteční úvěr

Definice Žadatel o hypoteční úvěr

Jedná se fyzickou osobu, která žádá banku o poskytnutí hypotečního úvěru. Žadatelem může být občan České republiky nebo i cizinec, který na území České republiky dlouhodobě pracuje, nebo má trvalý, přechodný pobyt. Aby žadateli byl poskytnut úvěr, tak banka posuzuje jeho bonitu (příjmy vs výdaje, životní minimum a výši splátky na žádaném hypotečním úvěru) nahlíží také do registrů, kde zjistí platební historii zákazníka a na základě toho mu úvěr poskytne nebo neposkytne.
Žadatel o hypoteční úvěr musí mít nejméně 18 let. Pokud je zaměstnaný tak nesmí být ve zkušební nebo výpovědní době a pokud podniká tak musí mít minimálně jedno celé daňové přiznání. Žadatelem může být jediná osoba, ale může žádat taky více žadatelů. Alespoň však jeden z nich musí být vlastníkem úvěrované nemovitosti, nebo se jím stát. Nebo mít právo úvěrovanou nemovitost užívat.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.14 %

Články o Žadatel o hypoteční úvěr

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Neboodejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr.O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním znejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a zčeho výpočet b…Banky v ČR