Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Schválení hypotéky

Schválení hypotéky

Definice Schválení hypotéky

Jedná se o proces v bance, kdy schvalovatel po dodání veškerých podkladů k hypotečnímu úvěru posoudí veškerá možná rizika a hypoteční úvěr buďto schválí nebo zamítne.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Schválení hypotéky

JD

#8857, Hypotéka a sázení, Hypoteční poradna, 6.2.2020

Dobrý den, posílám na schválení hypotéky poslední tři měsíce výpis. V prostředním měsíci mám pohyby 7 500 Kč na Tipsport a posléze hned +10 tis. na účet. Jednalo se o omyl. Bude to velký problém u schvalování? Příjem mám dostačující. Předem děkuji za info přeji hezký den.

Dobrý den,

samotné sázení není překážkou pro získání hypotéky (máte-li jinak dostatečné příjmy a splňujete-li podmínku LTV), ale nemusíte pak dosáhnout na nejnižší možnou úrokovou sazbu.

K

#4516, Na investici, Hypoteční poradna, 28.3.2018

Dobrý den, řeším teď koupi nemovitosti na penzion. Chtěl bych si vzít hypotéku na koupi i rekonstrukci, což je cca o milion více než je kupní cena nemovitosti. Dozvěděl jsem se, že abych mohl dostat standardní hypotéku na bydlení (nižší úrok, delší splatnost), musel by být penzion rozlohou max na 50% nemovitosti. Zajímalo by mne, jakým způsobem banka ošetří, že těch zbylých 50% nemovitosti nebudu také pronajímat k bydlení. Řeší se to nějak, nebo už to banku pak nezajímá? Dále jsem slyšel, že na podnikatelskou hypotéku je potřeba vklad min 50% LTV, je to tak? Děkuji.

Dobrý den,

banky Vám mohou na hypotéku půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti (ať už to bude hypotéka na bydlení nebo na investici). Jak píšete, investiční hypotéky mají kratší splatnost, vyšší úrok a nižší LTV, neboť jsou rizikovější oproti hypotékám na bydlení. Některé banky mají pro investiční hypotéky na pronájem i vyšší LTV, ale požadují ručení obytnou nemovitostí. Platí vztah "čím méně riziková nemovitost, tím vyšší LTV". Obytné nemovitosti jsou méně rizikové, komerční a výrobní prostory více.

Pro schválení hypotéky bude banka vyžadovat ocenění nemovitosti odhadcem. Ten v odhadu zmíní, o jakou nemovitost se jedná (na bydlení či penzion na pronájem). Mimo odhadu banka nemá jak zjistit, jestli pronajímáte více, než je smluvně dohodnuto. Ale v případě nedodržení podmínek úvěrové smlouvy Vám může banka úvěr kdykoliv vypovědět a požadovat peníze zpět ihned.

Vyplníte-li hypotéční kalkulačku, kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.

Články o Schválení hypotéky

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

27.7.2018, Hypotéka

…kumentůbance – 1. týden Vyhotovení odhadu nemovitosti – 2. týden Proces schvalování hypotéky a případnédoplnění chybějících údajů – 3. týden Schválení hypotéky a náš podpis – 4. týden Po podpisuúvěrové smlouvy stačí splnit podmínky čerpání peněz (např. podepsaná kupní smlouva,slože…Rychlé odkazy

Banky v ČR