Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Schválení hypotéky

Schválení hypotéky

Definice Schválení hypotéky

Jedná se o proces v bance, kdy schvalovatel po dodání veškerých podkladů k hypotečnímu úvěru posoudí veškerá možná rizika a hypoteční úvěr buďto schválí nebo zamítne.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Schválení hypotéky

OB

#10048, Hypotéka a hazard, Hypoteční poradna, 13.5.2020

Dobrý den, několik posledních let jsem nárazově i aktivně sázel u společnosti Tipsport. Do budoucna si budeme s přítelkyní chtít pořídit vlastní bydlení a zajímá mě, jak moc může moje gamblerská historie ovlivnit schválení hypotéky. Pohybuji se v částkách od stovek do tisíců korun, nikdy ne však tak, že bych prohrál výplatu a den po výplatě nebylo na chleba. Mám zásady. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

gamblerství velmi negativně ovlivňuje vaši bonitu a skóring, přístup k hypotéce může být výrazně ztížen (v lepším případě nedosáhnete na nižší úrok, v horším případě bude úroková přirážka vysoká či vám banky vůbec nepůjčí). Pro vyšší šanci na dosažení lepší podmínek u budoucí hypotéky doporučuji přestat sázet co nejdříve.

JF

#9676, Hypotéka a doložení příjmu, Hypoteční poradna, 10.4.2020

Dobrý den, s očekáváním potomka jsme se rozhodli pro hypotéku. Rad bych se zeptal, jak staré příjmy se započítávají. Jelikož mám příjem rozdělen i na DPP tak abych za včasu vše sloučil na HPP. A také zda není problém řešit koupi bytu v jiném městě než pracuji, po schválení hypotéky bychom se přestěhovali a hledali jinou práci tam. Je tahle situace možná? Mockrát Vám děkuji.

Dobrý den,

bankám se dokládá průměrný příjem za posledních 12 měsíců, přičemž uznávání příjmu z DPP je velmi problematické. Doporučuji sloučit příjmy do HPP rok před podáním žádosti o hypotéku. Nemovitost si můžete koupit na hypotéku kdekoliv nezávisle na místě trvalého bydliště.

M

#9477, Hypotéka a záznamy v registrech?, Hypoteční poradna, 30.3.2020

Dobrý den, je možné zažádat o vymazání mé osoby ve všech jednotlivých registrech, které mají o mě záznam? Zvýším tím šanci na schválení hypotéky? Případně urychlím celý proces?

Dobrý den,

výmaz z registrů dlužníků žádat nelze. Je to stejné, jako kdybyste se chtěl domáhat výmazu z rejstříku trestů. Registry dlužníků (BRKI, NRKI, Solus) slouží k poskytnutí informací o vaší platební morálce a úvěrové historii. Při dobré platební morálce získáte další úvěry zcela bez problémů a ještě za lepších podmínek. Naopak při špatné platební morálce Vám některé banky nebudou ochotny vůbec půjčit a jiné jen s výrazně vyšším úrokem.

RH

#9453, Schválení hypotéky po exekuci, Hypoteční poradna, 29.3.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost schválení hypotéky k výstavbě RD, když jsem si před 4 měsíci doplatil exekuci, která byla kvůli kdysi dávné nebankovní pujčce. Jako doložení příjmu mám poslední 2 daňové přiznání, na kterých mám vypočítaný měsíční příjem okolo 45 tisíc. Ručil bych pozemkem, na které by probíhala výstavba. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pouhé 4 měsíce po skončení exekuce je šance na získání hypotéky bohužel nulová. Banky obvykle nepůjčují ještě další 3-4 roky od skončení exekuce, insolvence či jiného prohřešku. Při mimořádné bonitě klienta je možno nejdříve po 2-3 letech přimhouřit oko výměnou za vyšší úrokovou sazbu.

JD

#8857, Hypotéka a sázení, Hypoteční poradna, 6.2.2020

Dobrý den, posílám na schválení hypotéky poslední tři měsíce výpis. V prostředním měsíci mám pohyby 7 500 Kč na Tipsport a posléze hned +10 tis. na účet. Jednalo se o omyl. Bude to velký problém u schvalování? Příjem mám dostačující. Předem děkuji za info přeji hezký den.

Dobrý den,

samotné sázení není překážkou pro získání hypotéky (máte-li jinak dostatečné příjmy a splňujete-li podmínku LTV), ale nemusíte pak dosáhnout na nejnižší možnou úrokovou sazbu.

Články o Schválení hypotéky

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

27.7.2018, Hypotéka

…kumentůbance – 1. týden Vyhotovení odhadu nemovitosti – 2. týden Proces schvalování hypotéky a případnédoplnění chybějících údajů – 3. týden Schválení hypotéky a náš podpis – 4. týden Po podpisuúvěrové smlouvy stačí splnit podmínky čerpání peněz (např. podepsaná kupní smlouva,slože…Banky v ČR