Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1195, Dotaz v bankovní poradně

Zaslal syn peníze na špatný účet? Zjistěte, jak zjistit, komu přišla částka na nesprávný účet.

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat. Můj syn poslal v prosinci na UPC částku 980,-Kč. Jenže napsal na číslo účtu 7 místo 2. Tudíž tato částka přišla na jiný účet v Royal bank of Scotland. Tato banka není v našem městě. Jak můj syn zjistí komu tuto sumu poslal. Děkuji za radu.

Dobrý den,

je třeba kontaktovat svou banku, ze které peníze poslal a oznámit chybně odeslanou platbu. Následně se sama jeho banka spojí s protistranou a požádá o vrácení platby. Některé banky mohou mít tento úkon zpoplatněn.