Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1618, Dotaz na běžný bankovní účet

Jakou banku zvolit pro založení bankovního účtu a vybírání hotovosti? Poradíme vám!

17.10.2014 Běžný účet

Dobry den chtěl bych se zeptat jakou zvolit banku pro založení bankovního učtu...je mi 19 let a chtěl bych si posílat na učet měsíčně od 1000kč a tak 2 za měsíc vybirat z bankomatu....která banka by pro mě byla nejlepší a nejvýhodnější? děkuji

Dobrý den,

doporučuji volit mezi mBank a FIO Bankou, kde máte vedení účtu včetně všech operací mimo výběrů z bankomatů zdarma. U mBank zaplatíte měsíčně 9 Kč za první tři výběru z bankomatu a můžete vybírat z bankomatu libovolné banky. U FIO Banky máte 10 výběrů měsíčně zdarma, ale pouze z vlastní sítě bankomatů, která není nejrozšířenější.

Doporučuji se vyhnout speciálním studentským účtům od velkých bank, kde v součtu zaplatíte mnohem více za skryté poplatky (za příchozí platby, za účetní položky, atd.). Navíc, bezplatný účet od mBank či FIO máte napořád (nejsou vázány na status studenta).