Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1684, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak získat zpět poplatky za výpisy a vedení účtu na studenském kontě plus u ČSOB?

29.11.2014 Běžný účet

Dobrý den, mam studenský účet u čsob - studenstké konto plus. Účet jsem si zřídil na začátku studia VŠ, kde již studii čtvrtým rokem. Svoji nedbalostí jsem nedonesl do banky povrzení o studiu a banka mi strhává 40 kč za výpisy a vedení učtu(u tohoto konta jsou ty to operace zdarma) .... Vždycky jsem nad tím mávl rukou a neřešil to. Chci se tedy zeptat: Je možné uplatnit nárok na vrácení těchto poplatků za celé ty čtyři roky, jestliže bance doložím že jsem celé ty čtyři roky studentem. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

obávám se, že toto bohužel možné není. V momentě, kdy jste nedodal potvrzení o studiu Vás banka přepnula z kolonky student do nestudent. Pokud ji nyní potvrzení dodáte, přepne Vás od momentu dodání potvrzení zpět do kolonky student, ale zpětně to měnit nelze. V nejlepším případě by šlo zabojovat o poplatky za tento kalendářní rok, ale dále do minulosti určitě ne (na konci každého roku uplyne něco jako reklamační lhůta za rok minulý - pokud se člověk neozve do půlky až konce ledna, považuje za uplynutý rok za uzavřený bez možnosti dalších korekcí).

Jinak doporučuji zvážit přechod k bance, která nabízí vedení účtu zdarma všem a bez podmínek.