Dotaz ohledně zachování dotace na úroky při doplacení půjčky od jiné banky

Sjednejte si hypotéku online
7.4.2015 Reality

Prosím o informaci: máme půjčku u ČSOB na revitalizaci domu s garancí dotace na úroky od ČMZRB v rámci akce PANEL.Kdybychom doplatili zbývající část jednorázově půjčkou od jiné banky, platí dále výše uvedená dotace na zaplacení úroků z takto doplacené půjčky? Splatnost půjčky je v roce 2020 a dosud nesplacená částka 2 000000 Kč .

Dobrý den,

ano, dotaci na úroky je možné přenést na nový úvěr, kterým splatíte současný úvěr od ČSOB (pro který byla dotace sjednána). Dle podmínek programu PANEL je třeba pro tento převod dotace na nový úvěr uzavřít dodatek ke smlouvě s ČMRZB o dotaci.

Doslovné znění podmínky:

Pokud je úvěr, ke kterému byla dotace na úhradu úroků vázána, splacen jiným úvěrem, jenž poskytne původní či jiný věřitel, může být vyplácení dotace zachováno, pokud je uzavřen dodatek Smlouvy o dotaci, kterým se dotace převede na novou smlouvu o úvěru. Celková smluvně stanovená výše dotace i výše jednotlivých výplat dotace zůstanou zachovány, bez ohledu na případnou změnu výše úvěru, splátkového kalendáře či doby splatnosti úvěru provedenou v nové smlouvě o úvěru.