Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2057, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak získat více platebních karet k běžnému účtu u Equa bank?

12.7.2015 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 2056: Dobrý den, velice Vám děkuji za rychlou odpověď. Equa bank vypadá zajímavě. Ještě mám jeden dotaz. V současnosti je náš běžný účet veden na mé jméno, kde přichází výplata moje i manželova. Máme oba platební karty k tomuto účtu, často je k placení používáme. U Equa nabízejí k běžnému účtu pouze jednu kartu. Pokud bychom oba s manželem potřebovali vlastní platební kartu, nevidím asi jinou možnost, než abychom si zřídili každý vlastní účet? Equa podle mnou nalezených informací zatím nenabízí k jednomu účtu jednu kartu. Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Dobrý den,

máte pravdu, Equa Bank nabízí k účtu pouze jednu platební kartu (Fio Banka nabízí bezplatně 2 karty). Nicméně v dnešní době, kdy je vedení účtu kompletně bez poplatků, se skoro vyplatí mít v rodině účty dva z hlediska většího bezpečí. Pokud by došlo k mimořádné situaci u jednoho z manželů (úraz/smrt/atd.), je lepší, když ten druhý má nějaké prostředky zvlášť na svém účtu. Sice existuje institut disponenta či případně dokonce možnost ustanovit dva rovnocenné majitele účtu (toto nabízejí dnes již pouze 2-3 banky), ale právní prostředí se neustále mění a v tíživé životní situaci může společný účet přinést nepříjemné komplikace.

Za optimální rodinný model považuji dva účty - z jednoho se platí nájem, energie a další společné výdaje a ten druhý z manželů převádí na tento účet ze svého část výplaty.