Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2065, Peníze zaslané na chybný účet

Návrat platby na účet Komerční banky Brno-město – žádost o refundaci 3000 Kč

15.7.2015 Běžný účet

Zdravím, omylem jsem zaslala na účet vaší banky platbu. Prosím o prověření a její refundaci. Děkuji. Můj účet Komerční banka Brno-město XXX/0100 částka 3000 Kč. Děkuji za vyřízení. Pěkný den Marie Korčáková

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Peníze zaslané na chybný účet - to je bohužel závažná chyba, kterou banka odesílatele ani příjemce nemůže stornovat. Postup je následující: o této záležitosti informujte svoji banku a požádejte ji, aby oficiálně vyzvala protistranu (majitele chybně zadaného účtu) o navrácení peněz. Banka příjemce v tomto nijak nefiguruje. Pokud příjemce peníze nevrátí, bude třeba jej zažalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Ve většině případů (a zejména u takto malých částek) protistrana peníze po výzvě vrátí a není třeba jít do soudního sporu. Peníze na účtu jsou nedotknutelné - o jejich vrácení může rozhodnout jen soud (banka tuto pravomoc nemá).